VS zijn tegen halen vluchtelingen Gaza naar andere landen
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn tegen de verplaatsing van vluchtelingen uit de Gazastrook naar andere landen, zegt de speciale Midden-Oostengezant David Satterfield tegen de Libanese omroep Al Jadeed. Hij vindt dat de Palestijnen die uit het noorden van Gaza naar het zuiden zijn gevlucht "zo snel mogelijk" moeten kunnen terugkeren naar hun huizen.
Volgens de Verenigde Naties zijn nu in de Gazastrook ruim 1,7 miljoen mensen op de vlucht door de Israëlische luchtaanvallen en het grondoffensief tegen Hamas. Dat is ongeveer driekwart van de totale bevolking. De Gazanen kunnen het belegerde gebied op dit moment ook niet verlaten. Alleen mensen met buitenlandse paspoorten en enkele gewonden zijn de afgelopen weken de grens met Egypte overgestoken. Sommige Palestijnen vrezen dat Israël de controle over Gaza wil overnemen na de oorlog en dat Palestijnen die naar andere landen vluchten later niet meer terug zouden mogen komen.
Satterfield benadrukte dat de Amerikanen ondanks hun zorgen over de Palestijnse bevolking wel Israël steunen in de strijd tegen Hamas.
Meer uit Buitenland
SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
6 minuten geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
7 minuten geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
1 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
7 uur geleden