VS zetten WeChat en AliExpress op zwarte lijst om nepartikelen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de Chinese diensten WeChat en AliExpress op een lijst gezet van marktplaatsen die berucht zijn vanwege het aanbod van nepartikelen. Het kantoor van de Amerikaanse handelsgezant maakt die lijst elk jaar. Deze keer staan er 42 onlinemarktplaatsen en 35 fysieke markten op de lijst.
WeChat, eigendom van het grote techconcern Tencent, staat buiten China bekend als een chatdienst, maar Chinezen kunnen vrijwel alles regelen vanuit de app. Zo kunnen ze er ook winkelen. AliExpress, van Alibaba, is ook in Nederland bekend als een marktplaats waar vrijwel alles te koop is.
Opvallend is dat AliExpress niet de enige dienst van Alibaba is die op de lijst staat. Taobao, dat ook tot dat concern behoort, is al langer opgenomen, net als concurrent Pinduoduo. Ook de clouddienst van zoekmachine Baidu en e-commercedienstverlener DHgate.com behoren tot de Chinese bedrijven op de lijst. Negen fysieke markten in China zijn ook opgenomen.
Met de lijst willen de VS landen aansporen meer te doen om de productie en verkoop van nepartikelen tegen te gaan. De Amerikanen wijzen China al langer aan als de belangrijkste bron van nepartikelen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn in 2025 flink gestegen, ondanks de handelsstrijd van president Donald Trump en andere geopolitieke onrust. Dat komt vooral door de onverzadigbare honger van beleggers naar AI-aandelen. Verder werden goud en zilver flink meer waard. Wel kende de dollar de sterkste waardedaling sinds 2017. Ook de bitcoin lukte het niet om zijn waarde vast te houden.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van vuurwerk in Nederland is dit jaar naar een recordbedrag gestegen van ongeveer 129 miljoen euro. Dat meldt voorzitter Leo Groeneveld van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN). Daarmee werd het record van circa 118 miljoen euro van vorig jaar verbroken.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dit jaar het sterkst gedaald sinds de beginfase van de coronapandemie in 2020. Ook aan de pomp in Nederland gingen de prijzen iets omlaag, maar bij lange na niet zoveel als de olieprijzen. Toch kan het hier op oudejaarsdag druk zijn bij tankstations, omdat de accijnzen met de jaarwisseling omhooggaan. Dan wordt tanken in een klap weer wat duurder.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag licht lager begonnen aan de laatste dag van 2025. Ondanks dat Wall Street de kerstrally van vorige week niet wist voort te zetten, stevenen de beursgraadmeters af op forse koerswinsten over het hele jaar. Dat werd gekenmerkt door de handelsoorlog van president Donald Trump en de euforie en bubbelvrees rond kunstmatige intelligentie (AI).
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In België dreigt in januari een grote spoorstaking. Vakbonden willen een hele werkweek staken, van maandag 26 tot vrijdag 30 januari, hebben ze woensdag aangekondigd.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft woensdag het bewogen beursjaar 2025 onveranderd afgesloten. Het jaar stond vooral in het teken van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. Een sterke eindejaarsrally zat er dit jaar niet in. Beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar.
12 uur geleden