VS zetten WeChat en AliExpress op zwarte lijst om nepartikelen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de Chinese diensten WeChat en AliExpress op een lijst gezet van marktplaatsen die berucht zijn vanwege het aanbod van nepartikelen. Het kantoor van de Amerikaanse handelsgezant maakt die lijst elk jaar. Deze keer staan er 42 onlinemarktplaatsen en 35 fysieke markten op de lijst.
WeChat, eigendom van het grote techconcern Tencent, staat buiten China bekend als een chatdienst, maar Chinezen kunnen vrijwel alles regelen vanuit de app. Zo kunnen ze er ook winkelen. AliExpress, van Alibaba, is ook in Nederland bekend als een marktplaats waar vrijwel alles te koop is.
Opvallend is dat AliExpress niet de enige dienst van Alibaba is die op de lijst staat. Taobao, dat ook tot dat concern behoort, is al langer opgenomen, net als concurrent Pinduoduo. Ook de clouddienst van zoekmachine Baidu en e-commercedienstverlener DHgate.com behoren tot de Chinese bedrijven op de lijst. Negen fysieke markten in China zijn ook opgenomen.
Met de lijst willen de VS landen aansporen meer te doen om de productie en verkoop van nepartikelen tegen te gaan. De Amerikanen wijzen China al langer aan als de belangrijkste bron van nepartikelen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Pensioenfonds Detailhandel heeft bestuurders van de failliete elektronicawinkelketen BCC voor de rechter gedaagd. Het fonds beschuldigt het in 2023 omgevallen bedrijf ervan te weinig pensioenpremies te hebben afgedragen en eist 7,5 miljoen euro. Dat staat in een faillissementsverslag waar RTL Z eerder over schreef.
50 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersbewegingen geopend. Beleggers op Wall Street zijn in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. Naar verwachting verlaagt de Federal Reserve de rente dan voor de derde keer op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Fed-voorzitter Jerome Powell geeft dan ook een toelichting op het rentebesluit.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart grijpt harder in bij de geplaagde luchtvaartmaatschappij IndiGo, die onder leiding staat van de Nederlandse topman Pieter Elbers. De luchtvaartautoriteit heeft eigen personeel ingezet op het hoofdkantoor van IndiGo om de dagelijkse operatie en het herstel van de maatschappij na de massale vluchtuitval te volgen.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De door de rechter aangestelde beheerders van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia zijn uitgenodigd in Beijing voor een gesprek met het Chinese moederbedrijf Wingtech. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
5 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben tot en met oktober van dit jaar 5 procent minder vakanties naar de Verenigde Staten geboekt, meldt reisbranchevereniging ANVR. In september en oktober is echter een omslag te zien, de boekingen liggen in deze maanden juist "substantieel hoger" dan vorig jaar.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Meer bedrijven in Europa kunnen volgend jaar een gang naar de aandelenbeurs maken na de daling van het aantal Europese beursgangen dit jaar. Dat verwacht advies- en accountancybureau EY. Mede door de verminderde handelsspanningen zouden bedrijven meer vertrouwen hebben om de sprong naar de aandelenmarkt te wagen.
6 uur geleden