VS zetten stap naar permanente zomertijd
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn op weg de zomertijd permanent te maken. De Senaat van het Amerikaanse parlement stemde unaniem voor het voorstel, waardoor het in de winter 's avonds langer licht blijft en er een einde komt aan het tweemaal verzetten van de klok.
De wijziging komt er pas volgend jaar november, mede op advies van vliegtuigmaatschappijen en omroepen die meer tijd nodig hebben voor de invoering. De maatregel moet nog worden goedgekeurd door het Huis van Afgevaardigden van het parlement en president Joe Biden. Sinds zondag geldt in het grootste deel van de Verenigde Staten, dat meerdere tijdzones heeft, weer de zomertijd, die in november eindigt.
In de Europese Unie laaide de discussie enkele jaren geleden op toen de Europese Commissie in Brussel voorstelde juist de wintertijd permanent te maken. Door uiteenlopende meningen verdween het voorstel in de ijskast.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR) - Een speciale aanklager in Zuid-Korea heeft de doodstraf geëist tegen voormalig president Yoon Suk-yeol. Hij wordt vervolgd voor zijn poging om in 2024 de militaire noodtoestand af te kondigen in het land. Hierdoor ontstond een grote politieke crisis.
28 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Bij de protesten in Iran zijn volgens een functionaris uit dat land 2000 mensen omgekomen. Onder de doden zouden zowel burgers als overheidsmedewerkers zijn. Iran wijt het dodelijke geweld aan "terroristen".
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Hongarije houdt in april parlementsverkiezingen. De Fidesz-partij van de langzittende premier Viktor Orbán heeft dit keer een geduchte rivaal in oppositiepartij Tisza van Peter Magyar en staat achter in de peilingen.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Een man die vorig jaar dreigde het Koninklijk Paleis in Oslo op te blazen, is veroordeeld tot 120 dagen gevangenisstraf. Hij is ook schuldig bevonden aan verschillende andere bedreigingen, melden Noorse media.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, ontmoet woensdag niet alleen zijn Amerikaanse ambtgenoot Marco Rubio in het Witte Huis. Volgens Rasmussen wil ook vicepresident JD Vance de gesprekken over Groenland bijwonen. Ook de Groenlandse minister Vivian Motzfeldt reist af naar Washington.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft het internet afgesloten om "terroristische operaties" te stoppen, heeft minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met Al Jazeera. Er is internationaal veel kritiek op. Door het internet af te sluiten, is het harde optreden van de Iraanse autoriteiten tegen de betogers gedeeltelijk aan het zicht van de buitenwereld onttrokken.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De nachtelijke Russische drone- en raketaanvallen op Oekraïne waren vooral gericht tegen de energiesector. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die aangaf dat in de regio Kyiv honderdduizenden huishoudens zonder stroom zitten.
3 uur geleden