Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS zetten onder Biden recordaantal Chinese firma's op zwarte lijst

VS zetten onder Biden recordaantal Chinese firma's op zwarte lijst

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben onder president Joe Biden meer Chinese bedrijven en individuen op de zwarte lijst gezet dan de voorgaande Amerikaanse regeringen. Voor de Chinese bedrijven op de lijst gelden strenge exportbeperkingen. Daarmee wil Washington onder meer voorkomen dat China hoogwaardige technologieën in handen krijgt die ook voor militaire doeleinden kunnen worden gebruikt.

Het Amerikaanse ministerie van Handel voegde donderdag zes nieuwe Chinese bedrijven toe aan de zwarte lijst. Het totale aantal bedrijven en individuen dat door de regering-Biden op de lijst werd gezet bedraagt daarmee 319. Onder voormalig president Donald Trump, die een hevige handelsoorlog met China voerde, waren dat er 306.

Het groeiende aantal Chinese bedrijven waarvoor exportbeperkingen gelden, toont aan dat de Amerikaanse overheid steeds vaker economische instrumenten gebruikt om de doelstellingen van het buitenlands beleid te bereiken. Ook de bezorgdheid over de nationale veiligheid zorgt ervoor dat de VS steeds harder optreden tegen China. De zwarte lijst vormt daarbij een van de belangrijkste wapens van Washington voor het straffen van personen of organisaties in China op grond van nationale veiligheidsredenen.

'Onredelijke onderdrukking'

Biden heeft ook de handelstarieven, die onder Trump werden ingevoerd, gehandhaafd en verder uitgebreid. China heeft het Amerikaanse beleid bestempeld als een poging om zijn economische ontwikkeling te dwarsbomen. Het opleggen van exportbeperkingen aan Chinese bedrijven "is typische economische dwang en eenzijdig pestgedrag", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel over de laatste Amerikaanse acties.

"De VS moeten hun wandaden onmiddellijk corrigeren en een einde maken aan de onredelijke onderdrukking van Chinese bedrijven", aldus de woordvoerder. Volgens hem zal China alle noodzakelijke maatregelen nemen om de wettige rechten en belangen van Chinese bedrijven te verdedigen.

Meer uit Financieel

Verfmaker AkzoNobel zakt op rood Damrak na fusienieuws

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel ging dinsdag flink omlaag op de Amsterdamse beurs. De verfproducent, bekend van merken als Flexa, Dulux en Sikkens, gaat fuseren met zijn Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems. De fusie vindt plaats via een aandelenruil. Na afronding van de deal bezitten aandeelhouders van AkzoNobel 55 procent en Axalta-aandeelhouders 45 procent van het nieuwe bedrijf, dat wordt geleid door AkzoNobel-topman Greg Poux-Guillaume. Het aandeel AkzoNobel zakte bijna 4 procent.

17 minuten geleden
Claimstichting begint zaak tegen Netflix om prijsverhogingen

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting bereidt een collectieve rechtszaak tegen Netflix voor vanwege de prijsverhoging die de streamingdienst vorige week aankondigde. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat Netflix met het eenzijdig verhogen van de abonnementsprijzen EU-regels voor consumentenbescherming overtreedt.

31 minuten geleden
Levensmiddelenindustrie: stabiele prijzen minder vanzelfsprekend

DEN HAAG (ANP) - Stabiele prijzen in de supermarkt worden steeds minder vanzelfsprekend, stellen levensmiddelenfabrikanten. Consumenten zullen "moeten wennen aan steeds sterker fluctuerende prijzen als gevolg van sterk schommelende grondstofprijzen", zegt Cees-Jan Adema, directeur van de Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI).

1 uur geleden
Mkb-bedrijven krimpen vaker dan dat ze groeien

DEN HAAG (ANP) - Mkb-bedrijven zijn de afgelopen tien jaar vaker gekrompen dan gegroeid. Vooral ondernemingen in de categorie kleinbedrijf, met tien tot vijftig medewerkers, belandden vaker in de lagere categorie micro dan dat ze een middenbedrijf werden. Deze middenbedrijven groeiden wel vaker in aantal werknemers dan dat ze krompen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 uur geleden
CBS: personeelstekort niet langer grootste belemmering industrie

DEN HAAG (ANP) - Personeelstekorten vormen niet meer de belangrijkste belemmering voor de Nederlandse industrie. Ondernemers zien momenteel een gebrek aan vraag als hun grootste probleem, komt naar voren uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De laatste keer dat bedrijven dit als hun belangrijkste belemmering noemden, was bijna vijf jaar geleden.

2 uur geleden
AkzoNobel gaat fuseren met branchegenoot Axalta

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel heeft een definitieve overeenkomst bereikt met zijn Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems over een fusie. Door de samenvoeging van de twee bedrijven ontstaat een wereldwijd coatingbedrijf met een waarde van ongeveer 25 miljard dollar (ruim 21,5 miljard euro).

2 uur geleden
Zorgen over hoge techkoersen drukken Wall Street weer in het rood

NEW YORK (ANP) - Wall Street is de nieuwe handelsweek negatief begonnen, opnieuw door zorgen onder beleggers over de hoge koersen van bedrijven in de techsector. Op de beurzen wordt dan ook met spanning uitgekeken naar de resultaten van chipconcern Nvidia die woensdag na de beurssluiting worden verwacht. De cijfers van de grootste verkoper van AI-chips ter wereld bepalen mogelijk de stemming in de laatste weken van het jaar. Maandag verloor het aandeel 1,8 procent.

10 uur geleden