Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS zetten onder Biden recordaantal Chinese firma's op zwarte lijst

VS zetten onder Biden recordaantal Chinese firma's op zwarte lijst

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben onder president Joe Biden meer Chinese bedrijven en individuen op de zwarte lijst gezet dan de voorgaande Amerikaanse regeringen. Voor de Chinese bedrijven op de lijst gelden strenge exportbeperkingen. Daarmee wil Washington onder meer voorkomen dat China hoogwaardige technologieën in handen krijgt die ook voor militaire doeleinden kunnen worden gebruikt.

Het Amerikaanse ministerie van Handel voegde donderdag zes nieuwe Chinese bedrijven toe aan de zwarte lijst. Het totale aantal bedrijven en individuen dat door de regering-Biden op de lijst werd gezet bedraagt daarmee 319. Onder voormalig president Donald Trump, die een hevige handelsoorlog met China voerde, waren dat er 306.

Het groeiende aantal Chinese bedrijven waarvoor exportbeperkingen gelden, toont aan dat de Amerikaanse overheid steeds vaker economische instrumenten gebruikt om de doelstellingen van het buitenlands beleid te bereiken. Ook de bezorgdheid over de nationale veiligheid zorgt ervoor dat de VS steeds harder optreden tegen China. De zwarte lijst vormt daarbij een van de belangrijkste wapens van Washington voor het straffen van personen of organisaties in China op grond van nationale veiligheidsredenen.

'Onredelijke onderdrukking'

Biden heeft ook de handelstarieven, die onder Trump werden ingevoerd, gehandhaafd en verder uitgebreid. China heeft het Amerikaanse beleid bestempeld als een poging om zijn economische ontwikkeling te dwarsbomen. Het opleggen van exportbeperkingen aan Chinese bedrijven "is typische economische dwang en eenzijdig pestgedrag", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel over de laatste Amerikaanse acties.

"De VS moeten hun wandaden onmiddellijk corrigeren en een einde maken aan de onredelijke onderdrukking van Chinese bedrijven", aldus de woordvoerder. Volgens hem zal China alle noodzakelijke maatregelen nemen om de wettige rechten en belangen van Chinese bedrijven te verdedigen.

Meer uit Financieel

AI-chipbedrijf Nvidia overtreft verwachtingen met omzet en winst

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia heeft in het afgelopen kwartaal een 62 procent hogere omzet geboekt dan een jaar eerder. 's Werelds belangrijkste verkoper van AI-chips presteerde daarmee beter dan verwacht. De winst steeg in dezelfde periode met 65 procent.

1 uur geleden
Beurzen New York sluiten hoger in afwachting van cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers keken vooral uit naar de kwartaalcijfers van Nvidia, 's werelds belangrijkste ontwikkelaar en verkoper van AI-chips. De resultaten van het bedrijf zeggen daarmee ook veel over het tempo waarin bedrijven investeren in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.

1 uur geleden
'Veel' Fed-beleidsmakers pleitten tegen nieuwe renteverlaging

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een aanzienlijk aantal beleidsmakers bij de Federal Reserve heeft bij de recentste rentevergadering gepleit tegen een nieuwe verlaging van de leenkosten in december. Dat staat in de notulen van die vergadering eind oktober, toen de Fed de rente voor de tweede keer op rij verlaagde.

3 uur geleden
Muziekconcern achter Charli XCX sluit deal met AI-startup Udio

NEW YORK (ANP) - Warner Music Group (WMG) heeft een overeenkomst gesloten met de AI-startup Udio over het gebruik van liedjes van artiesten die het muziekconcern vertegenwoordigt. Via Udio kunnen gebruikers met kunstmatige intelligentie zelf gemakkelijk liedjes maken. Vanaf volgend jaar mogen ze daarbij muziek gebruiken van Warner Music-artiesten die daar toestemming voor hebben gegeven.

3 uur geleden
Prada-erfgenaam krijgt leiding over Versace

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De erfgenaam van de familie achter Prada wordt de nieuwe topman van rivaal Versace. Het modehuis maakte eerder dit jaar bekend Versace over te nemen. Na de afronding van die deal krijgt Lorenzo Bertelli de leiding over dat merk. Hij is de zoon van ontwerpster Miuccia Prada en Prada-bestuursvoorzitter Patrizio Bertelli.

4 uur geleden
Genoeg steun voor overname Atheense beurs door Euronext

AMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext is erin geslaagd voldoende steun te krijgen voor zijn overnamebod op ATHEX, het bedrijf achter de beurs in Athene. De eigenaar van de beurzen in Amsterdam, Parijs, Milaan en Brussel heeft bij de deal in aandelen ongeveer 413 miljoen euro over voor zijn Griekse branchegenoot.

5 uur geleden
Beurs Amsterdam sluit hoger in aanloop naar cijfers Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Beleggers wereldwijd zijn in afwachting van de kwartaalresultaten van chipontwikkelaar Nvidia, die worden gezien als barometer voor de groei van de AI-sector. Eerder maakten zorgen over mogelijk te hoge waarderingen voor techbedrijven en forse investeringen in datacenters beleggers nerveus.

6 uur geleden