VS zetten bijna alle buitenlandse hulpprogramma's stop
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het overgrote deel van de buitenlandse hulpprogramma's een halt toegeroepen. In een vrijdag verzonden memo, die is ingezien door persbureau Reuters, draagt het ministerie hulporganisaties op het werk neer te leggen.
In de memo wordt een uitzondering gemaakt voor militaire financiering voor Israël en Egypte. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zou ook noodvoedselhulp hebben uitgesloten. De stop geldt tot Rubio's ministerie de programma's heeft beoordeeld. Dat kan naar verwachting tot 85 dagen duren.
Maandag tekende president Donald Trump al een decreet waarin de verlening van ontwikkelingshulp aan het buitenland voor negentig dagen werd stilgelegd. In dat decreet stond dat bestaande programma's opnieuw worden beoordeeld, waarbij wordt gekeken of ze efficiënt zijn en in samenhang met het buitenlandbeleid.
De Verenigde Staten zijn wereldwijd de grootste hulpdonor - in het fiscale jaar 2023 heeft het land 72 miljard dollar (68,5 miljard euro) aan hulp uitgegeven.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran heeft bekendgemaakt dat het een aantal Iraakse olietankers een veilige tocht door de Straat van Hormuz heeft gegarandeerd. De belofte volgt op een bezoek afgelopen week van de Iraanse parlementsvoorzitter Bagher Ghalibaf aan Bagdad. Het Iraanse staatspersbureau IRNA vermeldt niet om hoeveel tankers het gaat.
43 minuten geledenKYIV (ANP/DPA) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken, Johann Wadephul, is op bezoek in Kyiv. "We staan achter Oekraïne. We steunen het. Het zal dit militaire conflict winnen", zei hij na aankomst met een speciale trein, over de oorlog met Rusland.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Larry the Cat, de kat die bij de Britse premier woont op 10 Downing Street in Londen, is niet dood. Dat wordt gemeld op het X-account van het dier. Eerder bracht het nieuwsmedium Politics UK naar buiten dat Larry was overleden, maar dat is inmiddels gerectificeerd.
6 uur geledenMANNHEIM (ANP) - Bij gewelddadigheden rond een voetbalwedstrijd in het Duitse Mannheim zijn 35 politiemensen gewond geraakt. Dat schrijft de krant Die Welt.
9 uur geledenZADAR (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn om het leven gekomen bij het neerstorten van een vliegtuigje bij de Kroatische stad Zadar, zo maakten de autoriteiten bekend.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt gaat terug naar MAGA Inc., een politiek actiecomité dat de Amerikaanse president Donald Trump steunt. Dat zei ze vrijdag tegen verslaggevers aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One.
11 uur geledenKRYVY RIH (ANP/DPA/RTR) - Russische drones hebben een dodelijke aanval uitgevoerd op een winkelcentrum in de Oekraïense stad Kryvy Rih, meldt Oekraïne. Volgens het land zijn er minstens vijftien doden gevallen en ruim 130 gewonden, onder wie ook enkele tientallen kinderen.
15 uur geleden