VS zetten bijna alle buitenlandse hulpprogramma's stop
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het overgrote deel van de buitenlandse hulpprogramma's een halt toegeroepen. In een vrijdag verzonden memo, die is ingezien door persbureau Reuters, draagt het ministerie hulporganisaties op het werk neer te leggen.
In de memo wordt een uitzondering gemaakt voor militaire financiering voor Israël en Egypte. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zou ook noodvoedselhulp hebben uitgesloten. De stop geldt tot Rubio's ministerie de programma's heeft beoordeeld. Dat kan naar verwachting tot 85 dagen duren.
Maandag tekende president Donald Trump al een decreet waarin de verlening van ontwikkelingshulp aan het buitenland voor negentig dagen werd stilgelegd. In dat decreet stond dat bestaande programma's opnieuw worden beoordeeld, waarbij wordt gekeken of ze efficiënt zijn en in samenhang met het buitenlandbeleid.
De Verenigde Staten zijn wereldwijd de grootste hulpdonor - in het fiscale jaar 2023 heeft het land 72 miljard dollar (68,5 miljard euro) aan hulp uitgegeven.
Meer uit Buitenland
ARAB SALIM (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op de zuidelijke Libanese plaats Arab Salim zijn zeker twee mensen omgekomen. Dat meldt Al Jazeera op gezag van de lokale autoriteiten.
24 minuten geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - In de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt zijn om 08.00 uur de stembussen geopend voor de deelstaatverkiezingen. De verwachtingen rondom de stembusgang zijn hooggespannen, omdat de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) volgens de peilingen afstevent op een grote verkiezingsoverwinning en daarmee mogelijk voor het eerst kan regeren in een deelstaat.
1 uur geledenPATTAYA (ANP/AFP) - Het Amerikaanse vliegdekschip USS Abraham Lincoln heeft Thailand verlaten. Een verslaggever van persbureau AFP heeft het schip tegen 06.00 uur Nederlandse tijd zien vertrekken uit de haven van Laem Chabang, nabij Pattaya.
1 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne en de Contactgroep voor de Defensie van Oekraïne (UDCG) vergaderen volgende week dinsdag om te praten over meer militaire steun. Dat maakte de Oekraïense minister van Defensie Jevheni Chmara bekend na een telefoongesprek met zijn Duitse collega Boris Pistorius.
7 uur geledenANDØYA (ANP) - De Duitse raketstartup Isar Aerospace heeft zaterdag zijn tweede testvlucht met een raket uitgevoerd vanuit het Noorse Andøya.
7 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zaterdag "buitengewoon openhartige" gesprekken gevoerd over hoe de oorlog in Oekraïne moet worden beëindigd met de Amerikaanse gezanten Jared Kushner en Steve Witkoff. Dat maakte het Kremlin bekend.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Prins William woont volgende week namens zijn vader koning Charles de uitvaart van de Noorse koning Harald bij. De Britse troonopvolger reist voor de plechtigheid op 9 september naar Noorwegen, heeft Buckingham Palace zaterdag bekendgemaakt.
9 uur geleden