VS zetten belangrijke stap in herstel atoomakkoord Iran
WASHINGTON (ANP) - Bedrijven en landen die Iran helpen met het civiele kernprogramma hoeven niet langer te vrezen voor sancties van de VS, heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken aangegeven.
Het zou volgens een ambtenaar van het ministerie gaan om een technische stap die noodzakelijk is om het atoomakkoord uit 2015 te herstellen. In dat akkoord gaven de VS zogenoemde vrijstellingen van Amerikaanse sancties voor wie samenwerkte met Iran. Maar president Donald Trump trok de vrijstellingen in 2020 in, nadat hij in 2018 het verdrag eenzijdig had opgezegd.
Toen Joe Biden president werd, zette hij herstel van het kernwapenverdrag met Iran hoog op zijn agenda. In Wenen onderhandelen de VS, Groot-Brittannië, China, Frankrijk, Duitsland, Rusland en Iran op dit moment over het herstel. De vrijstelling van sancties wordt gezien als kritisch moment in het eindstadium van die onderhandelingen.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/DPA) - Vanaf medio 2028 vinden er voor het eerst commerciële directe vluchten plaats tussen Sydney en New York. Dat heeft de Australische luchtvaartmaatschappij Qantas bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse senator John Curtis heeft opgeroepen tot een onderzoek naar de vraag of de familie van de Amerikaanse president Donald Trump profiteert van zijn ambtstermijn. Volgens Curtis bestaat onder het publiek de indruk dat familieleden hun positie uitbuiten, wat het vertrouwen in de overheid ondermijnt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters zegt ingebroken te hebben in de systemen van de FBI en daarbij gegevens van personeel buitgemaakt te hebben. De claim staat op een website van de organisatie op het dark web.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat landen meer moeten doen om de wereld vooruit te helpen. Hij liet zich in een toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties onder meer kritisch uit over de manier waarop wordt omgegaan met de Palestijnen. Landen zijn volgens Macron te laks.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse functionarissen hebben gesproken met een afvaardiging van Iran, heeft president Donald Trump gezegd. "De ontmoeting duurde drie uur", aldus Trump. Het overleg zou "heel goed" zijn verlopen.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid tot een nieuwe ontmoeting met de Verenigde Staten om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne, zei Donald Trump dinsdag. De Amerikaanse president sprak de pers toe na een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij journalisten van drie nieuwsmedia "waarschijnlijk" weer toelaat tot het Witte Huis als de rechter daartoe besluit. Trump weert de media, omdat hij het niet eens is met de inhoud van hun berichtgeving. De media vechten dat aan en zeggen dat de vrije meningsuiting in gevaar is.
11 uur geleden