Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS zetten belangrijke stap in herstel atoomakkoord Iran

VS zetten belangrijke stap in herstel atoomakkoord Iran

WASHINGTON (ANP) - Bedrijven en landen die Iran helpen met het civiele kernprogramma hoeven niet langer te vrezen voor sancties van de VS, heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken aangegeven.

Het zou volgens een ambtenaar van het ministerie gaan om een technische stap die noodzakelijk is om het atoomakkoord uit 2015 te herstellen. In dat akkoord gaven de VS zogenoemde vrijstellingen van Amerikaanse sancties voor wie samenwerkte met Iran. Maar president Donald Trump trok de vrijstellingen in 2020 in, nadat hij in 2018 het verdrag eenzijdig had opgezegd.

Toen Joe Biden president werd, zette hij herstel van het kernwapenverdrag met Iran hoog op zijn agenda. In Wenen onderhandelen de VS, Groot-Brittannië, China, Frankrijk, Duitsland, Rusland en Iran op dit moment over het herstel. De vrijstelling van sancties wordt gezien als kritisch moment in het eindstadium van die onderhandelingen.

Meer uit Buitenland

Ruim twintig gewonden Crans-Montana minstens 60 procent verbrand

CRANS-MONTANA/LAUSANNE (ANP) - Ongeveer 13 volwassenen en 8 minderjarigen onder de slachtoffers van de brand in het Zwitserse Crans-Montana hebben brandwonden over meer dan 60 procent van hun lichaam, heeft een arts van de universiteitskliniek in Lausanne, waar ze zijn opgenomen, tegen de Zwitserse zender RTS gezegd.

3 uur geleden
VS: China verhoogt onnodig spanningen rond Taiwan met oefeningen

WASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.

4 uur geleden
Venezuela wil met VS praten over oorlog tegen drugs en olie

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.

6 uur geleden
New Yorkse burgemeester Mamdani: 'We zullen stoutmoedig besturen'

NEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."

7 uur geleden
Honderden mensen bij herdenking slachtoffers Zwitserse brand

CRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.

11 uur geleden
Rusland vraagt VS achtervolging olietanker te staken

WASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.

12 uur geleden
Ongeveer 40 doden bij brand in Zwitserse bar

CRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.

15 uur geleden