Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS zetten 10 Russen uit als straf voor beïnvloeding verkiezingen

VS zetten 10 Russen uit als straf voor beïnvloeding verkiezingen

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De VS hebben tien medewerkers van de Russische ambassade in Washington uitgewezen en tegen meer dan dertig Russen of Russische instellingen sancties afgekondigd. Het zijn volgens Washington maatregelen wegens Russische pogingen om met hackers de Amerikaanse verkiezingen vorig jaar te beïnvloeden.

De sancties richten zich op zestien personen en zestien instellingen in Rusland die achter de pogingen met behulp van hackers zouden zitten en in opdracht van het Kremlin zouden hebben gehandeld. De VS dreigen met meer sancties als Rusland de wereld blijft "destabiliseren".

Rusland heeft al laten weten dat de sancties schadelijk kunnen zijn voor de pogingen van Washington om een top te regelen tussen de presidenten Joe Biden en Vladimir Poetin. Biden begon dinsdag in een telefoongesprek met Poetin over een mogelijke topontmoeting.

Geheime dienst

Onder de uitgewezen Russen zijn volgens Washington vijf leden van de Russische geheime dienst. In Rusland worden onder meer acht technische bedrijven bestraft die voor die dienst werkzaamheden verrichten. Amerikaanse banken mogen straks niet meer in Russische staatsschulden handelen. Volgens een veiligheidsadviseur van Biden, Jake Sullivan, gaat het om "op maat gemaakte maatregelen om het Amerikaanse belang te dienen" en niet om stappen die tot escalatie leiden. De VS blijven met Rusland in gesprek over bijvoorbeeld ontwapening of over de vraag hoe de twee een stabiele relatie kunnen opbouwen.

In Moskou is de Amerikaanse ambassadeur bij Buitenlandse Zaken op het matje groepen. Aangenomen wordt dat Rusland nu tien Amerikanen gaat uitwijzen.

De actie tegen Rusland is volgens het Witte Huis gecoördineerd met westerse bondgenoten. De NAVO steunt het sanctiebeleid, dat mede wordt bepaald door groeiende actuele ergernis in het Westen over de grote Russische troepenaanwas langs de Oekraïense grens en over de inlijving in 2014 van het Oekraïense schiereiland de Krim.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse arbeidsminister stapt op na beschuldigingen wangedrag

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Arbeid Lori Chavez-DeRemer treedt af. Het Witte Huis heeft dat maandag bekendgemaakt. Aan haar vertrek gingen weken van speculatie over haar positie vooraf, nadat beschuldigingen over haar gedrag waren opgedoken.

1 uur geleden
Iran: geen onderhandelingen met VS onder druk

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran weigert te onderhandelen met de Verenigde Staten zolang Washington dreigingen uit. Dat zegt de Iraanse hoofdonderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf in een bericht op X.

2 uur geleden
Erdogan belooft strengere vuurwapenregels na schietpartijen

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije gaat de vuurwapenwetgeving aanscherpen na de schietpartijen op twee scholen in het land. Het gaat volgens president Recep Tayyip Erdogan onder meer om het beperken van vuurwapenbezit en hogere straffen voor mensen die hun wapens niet goed opbergen.

4 uur geleden
Starmer ontkent misleiden parlement na suggestie Downing Street

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.

6 uur geleden
Magyar nodigt Netanyahu uit, maar wil hem wel laten arresteren

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.

8 uur geleden
Starmer misleidde Brits parlement 'per ongeluk' over Mandelson

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.

8 uur geleden
CNN: woensdag nieuw overleg tussen VS en Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Iran houden woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan, meldt CNN. De Amerikaanse nieuwszender baseert zich op ingewijden, die benadrukken dat de situatie nog kan wijzigen.

8 uur geleden