VS zeggen dat gezochte Chinese in consulaat zit
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De VS zeggen dat een Chinese vrouw, die verdacht wordt van onder andere fraude met visa, zich schuil houdt in het Chinese consulaat in San Francisco. De vrouw zou hebben gelogen over haar werk voor het Chinese leger.
Het bericht van het ministerie van Justitie komt enkele dagen nadat Amerika China opdracht had gegeven om het consulaat in Houston voor het eind van deze week te sluiten. Peking heeft vergelding in het vooruitzicht gesteld.
Volgens het Amerikaanse ministerie zijn bij elkaar vier Chinezen in staat van beschuldiging gesteld voor fraude met visa. Ze zouden toegang tot de VS hebben gevraagd als onderzoekers maar volgens de VS lid zijn van het Chinese Volksleger. Drie zijn aangehouden en de vrouw zit dus volgens de VS in het consulaat.
De federale recherche FBI heeft inmiddels tientallen Chinezen met een visum ondervraagd omdat vermoed wordt dat ze voor het Chinese leger actief zijn.
Meer uit Buitenland
KABUL/KARACHI (ANP/RTR) - Bij het recente bombardement op een kliniek voor verslaafden in de Afghaanse hoofdstad Kabul zijn 143 doden gevallen. De VN-organisatie voor hulp aan Afghanistan heeft dat bekendgemaakt.
4 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische overheid doet berichtenapps WhatsApp en Messenger in de ban voor ambtenaren en militairen. In plaats daarvan is er voor de overheidsapp Beam gekozen. Die moeten ongeveer 750.000 ambtenaren en militairen gaan gebruiken ter vervanging van veelgebruikte berichtenapps. Dat meldt de Belgische krant De Standaard woensdag.
9 minuten geledenPARIJS/JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft erkend eerder deze maand met een tank een positie van de VN-macht in Libanon, UNIFIL, te hebben beschoten. Daarbij raakten Ghanese blauwhelmen gewond.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten waarschuwen voor de personeelsproblemen die ontstaan door de aanhoudende shutdown van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid. "Als dit zo doorgaat, is het geen overdrijving om te suggereren dat we mogelijk letterlijk luchthavens moeten sluiten, vooral de kleinere", zei topbestuurder Adam Stahl van transportveiligheidsdienst TSA bij Fox News.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De dood van de invloedrijke Ali Larijani is geen fatale klap voor het Iraanse regime. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen nieuwszender Al Jazeera. Het land heeft volgens Araghchi een solide politiek systeem dat niet wordt beïnvloed door de aanwezigheid of afwezigheid van een bepaalde persoon.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ongeveer 4,9 miljoen kinderen zijn in 2024 gestorven voordat ze hun vijfde verjaardag bereikten, volgens nieuwe schattingen van de Verenigde Naties. Dit duidt erop dat de vooruitgang bij het terugdringen van de kindersterfte dat jaar stagneerde. En dat terwijl de wereldwijde bezuinigingen op ontwikkelingshulp van 2025 nog geen rol speelden.
5 uur geledenBEIROET (ANP) - Twee Israëlische aanvallen in het centrum van de Libanese hoofdstad Beiroet hebben woensdagochtend zeker zes mensen het leven gekost. 24 mensen raakten gewond, aldus een voorlopige balans van de autoriteiten.
7 uur geleden