VS zeggen dat gezochte Chinese in consulaat zit
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De VS zeggen dat een Chinese vrouw, die verdacht wordt van onder andere fraude met visa, zich schuil houdt in het Chinese consulaat in San Francisco. De vrouw zou hebben gelogen over haar werk voor het Chinese leger.
Het bericht van het ministerie van Justitie komt enkele dagen nadat Amerika China opdracht had gegeven om het consulaat in Houston voor het eind van deze week te sluiten. Peking heeft vergelding in het vooruitzicht gesteld.
Volgens het Amerikaanse ministerie zijn bij elkaar vier Chinezen in staat van beschuldiging gesteld voor fraude met visa. Ze zouden toegang tot de VS hebben gevraagd als onderzoekers maar volgens de VS lid zijn van het Chinese Volksleger. Drie zijn aangehouden en de vrouw zit dus volgens de VS in het consulaat.
De federale recherche FBI heeft inmiddels tientallen Chinezen met een visum ondervraagd omdat vermoed wordt dat ze voor het Chinese leger actief zijn.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
5 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
6 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
6 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.
6 uur geleden