VS winnen door homofobe leuzen ontsierde finale Nations League
ARLINGTON (ANP) - De nationale voetbalploeg van de Verenigde Staten heeft voor de derde keer op een rij de Nations League gewonnen. De finale tegen Mexico, met 2-0 gewonnen door de Amerikanen, werd ontsierd door homofobe leuzen van de Mexicaanse fans in de slotfase. Het duel in Arlington, nabij Dallas, werd meermaals stilgelegd.
"Het is buitengewoon teleurstellend dat deze kwestie in sommige wedstrijden een issue blijft, vooral in de context dat er over twee jaar een enorme kans is om de sport in onze regio verder te laten groeien", aldus de Concacaf, de voetbalbond van Noord-, Midden- en een gedeelte van Zuid-Amerika. De bond veroordeelde de leuzen. Volgens de Concacaf is een aantal fans door het beveiligingspersoneel van het stadion geïdentificeerd en uit het stadion verwijderd.
In 2026 organiseren Verenigde Staten, Mexico en Canada het WK voetbal.
Tyler Adams en Giovanni Reyna kwamen tot scoren voor de Amerikanen, waar Sergiño Dest van PSV de hele wedstrijd speelde. Malik Tillman, eveneens van PSV, viel bij de winnende ploeg in tijdens de slotfase. Bij de Mexicanen had PSV'er Hirving Lozano een basisplaats. Santiago Giménez van Feyenoord mocht invallen bij Mexico.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
37 minuten geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
12 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
12 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
14 uur geleden