VS winnen door homofobe leuzen ontsierde finale Nations League
ARLINGTON (ANP) - De nationale voetbalploeg van de Verenigde Staten heeft voor de derde keer op een rij de Nations League gewonnen. De finale tegen Mexico, met 2-0 gewonnen door de Amerikanen, werd ontsierd door homofobe leuzen van de Mexicaanse fans in de slotfase. Het duel in Arlington, nabij Dallas, werd meermaals stilgelegd.
"Het is buitengewoon teleurstellend dat deze kwestie in sommige wedstrijden een issue blijft, vooral in de context dat er over twee jaar een enorme kans is om de sport in onze regio verder te laten groeien", aldus de Concacaf, de voetbalbond van Noord-, Midden- en een gedeelte van Zuid-Amerika. De bond veroordeelde de leuzen. Volgens de Concacaf is een aantal fans door het beveiligingspersoneel van het stadion geïdentificeerd en uit het stadion verwijderd.
In 2026 organiseren Verenigde Staten, Mexico en Canada het WK voetbal.
Tyler Adams en Giovanni Reyna kwamen tot scoren voor de Amerikanen, waar Sergiño Dest van PSV de hele wedstrijd speelde. Malik Tillman, eveneens van PSV, viel bij de winnende ploeg in tijdens de slotfase. Bij de Mexicanen had PSV'er Hirving Lozano een basisplaats. Santiago Giménez van Feyenoord mocht invallen bij Mexico.
Meer uit Voetbal
WOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
8 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
8 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."
16 uur geledenNYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.
17 uur geleden