
VS winnen door homofobe leuzen ontsierde finale Nations League
ARLINGTON (ANP) - De nationale voetbalploeg van de Verenigde Staten heeft voor de derde keer op een rij de Nations League gewonnen. De finale tegen Mexico, met 2-0 gewonnen door de Amerikanen, werd ontsierd door homofobe leuzen van de Mexicaanse fans in de slotfase. Het duel in Arlington, nabij Dallas, werd meermaals stilgelegd.
"Het is buitengewoon teleurstellend dat deze kwestie in sommige wedstrijden een issue blijft, vooral in de context dat er over twee jaar een enorme kans is om de sport in onze regio verder te laten groeien", aldus de Concacaf, de voetbalbond van Noord-, Midden- en een gedeelte van Zuid-Amerika. De bond veroordeelde de leuzen. Volgens de Concacaf is een aantal fans door het beveiligingspersoneel van het stadion geïdentificeerd en uit het stadion verwijderd.
In 2026 organiseren Verenigde Staten, Mexico en Canada het WK voetbal.
Tyler Adams en Giovanni Reyna kwamen tot scoren voor de Amerikanen, waar Sergiño Dest van PSV de hele wedstrijd speelde. Malik Tillman, eveneens van PSV, viel bij de winnende ploeg in tijdens de slotfase. Bij de Mexicanen had PSV'er Hirving Lozano een basisplaats. Santiago Giménez van Feyenoord mocht invallen bij Mexico.
Meer uit Voetbal
BERN (ANP) - Spanje staat in de halve finales van het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. De regerend wereldkampioen schakelde in een uitverkocht stadion in Bern gastland Zwitserland uit: 2-0. De doelpunten vielen in de tweede helft. Spanje miste twee strafschoppen.
2 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Erik ten Hag heeft zijn eerste duel als trainer van Bayer Leverkusen ruim verloren. In Rio de Janeiro was Flamengo onder 20 met 5-1 te sterk.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft een besloten oefenduel verloren. De ploeg van trainer Ron Jans verspeelde tegen Charleroi een voorsprong (1-2). Gjivai Zechiël maakte het doelpunt voor de ploeg uit de Domstad.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Noni Madueke vertrekt bij Chelsea. De 23-jarige Brit maakt de overstap naar stadgenoot Arsenal. Dat bevestigen beide clubs.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona moet wat langer wachten op een terugkeer in Camp Nou. De regerend Spaans landskampioen zou zondag 10 augustus in het gerenoveerde stadion de Joan Gamper Cup spelen, maar tegen die tijd zijn de vereiste vergunningen nog niet binnen.
7 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft verdediger Djevencio van der Kust vastgelegd. De 24-jarige international van Suriname komt over van Sparta Rotterdam en tekende een contract voor drie seizoenen, met een optie voor een extra jaar.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dávid Hancko verlaat Feyenoord alsnog voor Al-Nassr. De centrale verdediger heeft van zijn Rotterdamse club toestemming gekregen om de laatste details van zijn transfer af te ronden.
10 uur geleden