Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS winnen door homofobe leuzen ontsierde finale Nations League

VS winnen door homofobe leuzen ontsierde finale Nations League

ARLINGTON (ANP) - De nationale voetbalploeg van de Verenigde Staten heeft voor de derde keer op een rij de Nations League gewonnen. De finale tegen Mexico, met 2-0 gewonnen door de Amerikanen, werd ontsierd door homofobe leuzen van de Mexicaanse fans in de slotfase. Het duel in Arlington, nabij Dallas, werd meermaals stilgelegd.

"Het is buitengewoon teleurstellend dat deze kwestie in sommige wedstrijden een issue blijft, vooral in de context dat er over twee jaar een enorme kans is om de sport in onze regio verder te laten groeien", aldus de Concacaf, de voetbalbond van Noord-, Midden- en een gedeelte van Zuid-Amerika. De bond veroordeelde de leuzen. Volgens de Concacaf is een aantal fans door het beveiligingspersoneel van het stadion geïdentificeerd en uit het stadion verwijderd.

In 2026 organiseren Verenigde Staten, Mexico en Canada het WK voetbal.

Tyler Adams en Giovanni Reyna kwamen tot scoren voor de Amerikanen, waar Sergiño Dest van PSV de hele wedstrijd speelde. Malik Tillman, eveneens van PSV, viel bij de winnende ploeg in tijdens de slotfase. Bij de Mexicanen had PSV'er Hirving Lozano een basisplaats. Santiago Giménez van Feyenoord mocht invallen bij Mexico.

Meer uit Voetbal

Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

3 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

5 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

5 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

6 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

10 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

17 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

17 uur geleden