VS winnen door homofobe leuzen ontsierde finale Nations League
ARLINGTON (ANP) - De nationale voetbalploeg van de Verenigde Staten heeft voor de derde keer op een rij de Nations League gewonnen. De finale tegen Mexico, met 2-0 gewonnen door de Amerikanen, werd ontsierd door homofobe leuzen van de Mexicaanse fans in de slotfase. Het duel in Arlington, nabij Dallas, werd meermaals stilgelegd.
"Het is buitengewoon teleurstellend dat deze kwestie in sommige wedstrijden een issue blijft, vooral in de context dat er over twee jaar een enorme kans is om de sport in onze regio verder te laten groeien", aldus de Concacaf, de voetbalbond van Noord-, Midden- en een gedeelte van Zuid-Amerika. De bond veroordeelde de leuzen. Volgens de Concacaf is een aantal fans door het beveiligingspersoneel van het stadion geïdentificeerd en uit het stadion verwijderd.
In 2026 organiseren Verenigde Staten, Mexico en Canada het WK voetbal.
Tyler Adams en Giovanni Reyna kwamen tot scoren voor de Amerikanen, waar Sergiño Dest van PSV de hele wedstrijd speelde. Malik Tillman, eveneens van PSV, viel bij de winnende ploeg in tijdens de slotfase. Bij de Mexicanen had PSV'er Hirving Lozano een basisplaats. Santiago Giménez van Feyenoord mocht invallen bij Mexico.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
12 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
17 uur geleden