Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS willen twee vliegtuigen van Roman Abramovitsj in beslag nemen

VS willen twee vliegtuigen van Roman Abramovitsj in beslag nemen

NEW YORK (ANP/RTR) - Amerikaanse autoriteiten willen twee vliegtuigen van de bekende Russische miljardair Roman Abramovitsj, voormalig eigenaar van voetbalclub Chelsea, in beslag nemen. Dat komt omdat de zakenman ze naar Rusland heeft laten vliegen zonder daarvoor een speciale vergunning aan te vragen. Die vergunning is momenteel nodig vanwege de westerse sancties tegen Rusland.

Het gaat om een Boeing 787 Dreamliner en Gulfstream G650 ER. De toestellen zijn in de Verenigde Staten gemaakt. Abramovitsj had daarom vergunningen moeten aanvragen. Nu hij dat niet gedaan heeft riskeert hij onder meer een boete die kan oplopen tot ruim 300.000 dollar.

Tegen Abramovitsj als persoon heeft de Amerikaanse overheid in tegenstelling tot de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk geen sancties ingesteld. Maar hij moet zich wel houden aan het web aan regels dat de Amerikanen hebben opgeworpen om Rusland dwars te zitten. De westerse strafmaatregelen zijn bedoeld om Moskou te dwingen om te stoppen met de oorlog in Oekraïne.

Chelsea is sinds eind mei niet meer in bezit van Abramovitsj. De steenrijke oligarch verkocht de Engelse voetbalclub na bijna twintig jaar aan een consortium rond de Amerikaanse miljardair Todd Boehly.

Meer uit Financieel

AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

3 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

5 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

6 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

8 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

8 uur geleden
Chipbedrijf Besi keldert op Damrak na berichten uit Zuid-Korea

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.

9 uur geleden
Kabinet zet streep door groot deel van nieuwe zzp-wet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).

11 uur geleden