VS willen sancties tegen Venezuela versoepelen
CARACAS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zijn bereid de sancties tegen het Zuid-Amerikaanse Venezuela te versoepelen als president Nicolás Maduro een aantal toezeggingen nakomt rond verkiezingen volgend jaar. Hierover is een voorlopige overeenkomst bereikt, aldus Amerikaanse bronnen.
Verder keert de regering van Venezuela terug naar de onderhandelingstafel met de door Washington gesteunde oppositie van het land, bijna een jaar na het laatste gesprek. Het overleg is bedoeld om een manier te vinden hoe de aanhoudende economische en politieke crisis kan worden beëindigd.
Caracas en Washington kwamen onder meer overeen dat tot nu toe uitgesloten oppositiekandidaten zich kandidaat mogen stellen voor de komende presidentsverkiezingen. Dat geldt als de eerste grote politieke concessie van de regering Maduro in tien jaar.
De verlichting van de Amerikaanse sancties zal worden aangekondigd nadat de regering van Maduro en de oppositie de overeenkomst dinsdag hebben ondertekend, aldus ingewijden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.
45 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.
6 uur geleden