VS willen sancties tegen Venezuela versoepelen
CARACAS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zijn bereid de sancties tegen het Zuid-Amerikaanse Venezuela te versoepelen als president Nicolás Maduro een aantal toezeggingen nakomt rond verkiezingen volgend jaar. Hierover is een voorlopige overeenkomst bereikt, aldus Amerikaanse bronnen.
Verder keert de regering van Venezuela terug naar de onderhandelingstafel met de door Washington gesteunde oppositie van het land, bijna een jaar na het laatste gesprek. Het overleg is bedoeld om een manier te vinden hoe de aanhoudende economische en politieke crisis kan worden beëindigd.
Caracas en Washington kwamen onder meer overeen dat tot nu toe uitgesloten oppositiekandidaten zich kandidaat mogen stellen voor de komende presidentsverkiezingen. Dat geldt als de eerste grote politieke concessie van de regering Maduro in tien jaar.
De verlichting van de Amerikaanse sancties zal worden aangekondigd nadat de regering van Maduro en de oppositie de overeenkomst dinsdag hebben ondertekend, aldus ingewijden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich in een interview met de Financial Times dreigend uitgelaten tegenover de NAVO. Hij zei dat het bondgenootschap een "zware toekomst" wacht als NAVO-landen de Verenigde Staten niet te hulp schieten in Iran. Volgens de Britse zakenkrant eist Trump hulp van NAVO-bondgenoten bij het heropenen van de Straat van Hormuz.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.
10 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.
11 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.
12 uur geleden