VS willen Rusland niet bij G7 betrekken
WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van president Joe Biden zal Rusland in de toekomst niet zelfstandig uitnodigen om deel te nemen aan het overleg in de G7, de groep van westerse wereldleiders.
Volgens de woordvoerder van het Witte Huis, Jen Psaki, kan dat alleen wanneer alle deelnemende landen het daarover eens zijn. Daarmee neemt de regering-Biden afstand van het beleid van voormalig president Donald Trump, die in juni vorig jaar de G7 een "zeer ouderwetse groep van landen" noemde en vond dat Rusland, Australië, Zuid-Korea en India zich daarbij zouden moeten aansluiten.
"Ik denk niet dat we Rusland nieuwe uitnodigingen sturen of uitnodigingen zullen herhalen", aldus Psaki. "Als dat wel zo is, dan doen we dat vanzelfsprekend in samenspraak met de andere landen van de G7."
In de G7 voeren Canada, Duitsland, Frankrijk, Italië, Japan, het Verenigd Koninkrijk, de Verenigde Staten en de Europese Unie overleg over internationale en economische kwesties.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Teheran heeft volgens media bevestigd dat schepen met essentiële goederen door de Straat van Hormuz naar Iraanse havens kunnen varen. Dit moet in overleg met de Iraanse autoriteiten.
16 minuten geledenNIKOPOL (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn vijf doden gevallen door een Russische aanval op een markt in de frontstad Nikopol, melden de autoriteiten. Negentien anderen zijn volgens hen gewond geraakt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De VN-Veiligheidsraad buigt zich naar verwachting pas volgende week over een resolutie over het hervatten van het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. De stemming zou aanvankelijk deze week plaatsvinden.
3 uur geledenLIMA (ANP/AFP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima is een persoon om het leven gekomen. Zeker 47 anderen zijn gewond geraakt, meldt de Peruaanse minister van Volksgezondheid Juan Carlos Velasco aan lokale media.
6 uur geledenLIMA (ANP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima zijn vrijdagmiddag (lokale tijd) zeker 47 mensen gewond geraakt, meldt het ministerie van Volksgezondheid op X. Volgens het ministerie stortte er een "constructie" in, maar verdere details over het incident zijn door de autoriteiten niet bekendgemaakt.
8 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/MANAMA (ANP) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw aanvallen over en weer. Israël laat weten dat er vanuit Iran raketten zijn afgevuurd op het land. Dat gebeurde de afgelopen weken vrijwel dagelijks. Het Israëlische leger liet zaterdagochtend vroeg weten doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet aan te vallen. Journalisten van persbureau AFP meldden daar explosies.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - Zowel Iran als de Verenigde Staten zoeken in het zuidwesten van Iran nog altijd naar een bemanningslid van de F-15 die vrijdag uit de lucht zou zijn geschoten. De plaatsvervangend gouverneur van de Iraanse provincie Kohgiluyeh en Boyer-Ahmad laat volgens de BBC aan Iraanse media weten dat "de politie, veiligheidsdiensten en inwoners in de regio proberen de piloot te identificeren".
10 uur geleden