VS willen mineralendeal met Oekraïne zonder veiligheidsgaranties
WASHINGTON (ANP/DPA) - Een mogelijke overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Oekraïne over mineralen zal geen militaire veiligheidsgaranties bevatten. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent.
Eerder zondag had de Oekraïense president Volodymyr Zelensky nog gezegd dat een grondstoffendeal met de VS alleen mogelijk is als daar veiligheidsgaranties voor Oekraïne tegenover staan. In een interview met de zender Fox News veegde Bessent die optie van tafel. Volgens hem is een mineralendeal niet meer dan een "impliciete garantie van de VS om zwaar te investeren in de economische toekomst. Ik noem het een economische veiligheidsgarantie."
De Amerikaanse president Donald Trump wil toegang tot Oekraïense mineralen ter compensatie voor de vele miljarden dollars aan hulp die Oekraïne heeft gekregen onder de vorige regering. Tegen Fox News zei Bessent "goede hoop" te hebben op ondertekening van zo'n akkoord in de loop van volgende week.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.
3 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
15 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
16 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
18 uur geleden