Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'VS willen 'Made in China' op producten uit Hongkong'

'VS willen 'Made in China' op producten uit Hongkong'

HONGKONG (ANP) - De Verenigde Staten willen dat vanaf 25 september op producten uit Hongkong staat dat ze uit China komen, meldt South China Morning Post uit Hongkong. In een ontwerpbesluit van de Amerikaanse regering staat dat dit nodig zal zijn omdat "Hongkong niet langer autonoom genoeg is om anders te worden behandeld dan China", aldus de Hongkongse krant. Producten uit Hongkong worden dan onderdeel van de handelsoorlog tussen de VS en China en met allerlei heffingen geconfronteerd.

De maatregel volgt nadat Washington in eerder stadium boos had gereageerd op de bemoeienissen van Peking met de stadstaat. Hongkong heeft autonomie op basis van de afspraken die bij de overdracht van de Britse kolonie aan het gezag van Peking in 1997 zijn gemaakt. Autonoom Hongkong is daarmee in veel opzichten westers en de rechterlijke macht is in beginsel onafhankelijk. Peking heeft dat ondermijnd door er een speciale veiligheidswet door te drukken waarmee de vervolging van verdachten net als in de Volksrepubliek kan worden aangepakt. De rechterlijke macht is in de Volksrepubliek niet onafhankelijk en er wordt vaak om politieke redenen tot vervolging overgegaan. Dat doet Peking nu ook in Hongkong.

Meer uit Buitenland

1 miljoen huishoudens VS zonder stroom door winterstorm, 5 doden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).

1 uur geleden
Obama: dodelijk geweld tegen burgers Minneapolis is alarmsignaal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".

3 uur geleden
Rechterlijke macht Iran: geen genade voor opgepakte demonstranten

TEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.

4 uur geleden
Israël zoekt lichaam laatste gijzelaar op begraafplaats in Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.

4 uur geleden
VN-hulpkonvooi bereikt Koerdische stad in Syrië na gevechten

KOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.

5 uur geleden
Ngo meldt vrijlating zeker 80 politieke gevangenen in Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.

5 uur geleden
Rutte in interview FD: we kunnen Europa niet beschermen zonder VS

DEN HAAG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte denkt niet dat Europa ooit zonder de VS kan om zichzelf te beschermen. Dat zegt hij in een interview met Het Financieele Dagblad (FD). "Amerika is cruciaal voor onze bescherming", aldus Rutte.

6 uur geleden