VS willen dat Oekraïne voor einde van jaar verkiezingen houdt
WASHINGTON/KYIV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten willen dat Oekraïne voor het einde van het jaar verkiezingen houdt, zeker in het geval dat er in de komende maanden een wapenstilstand wordt bereikt met Rusland. Dat zei de Amerikaanse speciale gezant voor de oorlog tussen Rusland en Oekraïne Keith Kellogg tegen persbureau Reuters.
"De meeste democratische landen houden verkiezingen in oorlogstijd. Ik denk dat het belangrijk is dat ze dat doen. Het is goed voor de democratie", aldus Kellogg. "Dat is het mooie van een stevige democratie. Dat je meer dan een mogelijke kandidaat hebt."
De Amerikaanse president Donald Trump en Kellogg hebben beiden gezegd te werken aan een plan om een deal voor elkaar te krijgen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen. Die deal zou er al in de eerste maanden na het aantreden van Trumps kabinet moeten komen. Anonieme bronnen zeiden eerder al tegen Reuters dat functionarissen van het Witte Huis Oekraïne onder druk zouden willen zetten om in te stemmen met verkiezingen, als onderdeel van een aanvankelijk bestand.
Meer uit Buitenland
NEW YORK/TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de oorlog in Iran zijn tot nu toe 1097 burgerdoden in Iran gevallen, volgens gegevens van een mensenrechtenorganisatie. Onder hen bevinden zich 181 kinderen. Dat meldt het in de VS gevestigde Human Rights Activists News Agency (HRANA), dat over een uitgebreid netwerk in Iran beschikt.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op twee steden ten zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet zijn zes mensen omgekomen. Dat maakte het Libanese ministerie van Volksgezondheid woensdag bekend.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Revolutionaire Garde (IRG), de elitetroepen van Iran, claimt "volledige controle" te hebben over de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute voor olie en gas. Schepen die door de waterweg willen varen, lopen het risico beschadigd te raken door raketten of verdwaalde drones, aldus de IRG.
1 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - Justitie in Cuba klaagt zes bemanningsleden aan van een Amerikaanse speedboot, die vorige week door de Cubaanse kustwacht werd onderschept tijdens een vuurgevecht. Dat meldt het Openbaar Ministerie in een verklaring.
5 uur geledenMASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.
8 uur geledenQOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
14 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
16 uur geleden