VS willen dat Oekraïne voor einde van jaar verkiezingen houdt
WASHINGTON/KYIV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten willen dat Oekraïne voor het einde van het jaar verkiezingen houdt, zeker in het geval dat er in de komende maanden een wapenstilstand wordt bereikt met Rusland. Dat zei de Amerikaanse speciale gezant voor de oorlog tussen Rusland en Oekraïne Keith Kellogg tegen persbureau Reuters.
"De meeste democratische landen houden verkiezingen in oorlogstijd. Ik denk dat het belangrijk is dat ze dat doen. Het is goed voor de democratie", aldus Kellogg. "Dat is het mooie van een stevige democratie. Dat je meer dan een mogelijke kandidaat hebt."
De Amerikaanse president Donald Trump en Kellogg hebben beiden gezegd te werken aan een plan om een deal voor elkaar te krijgen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen. Die deal zou er al in de eerste maanden na het aantreden van Trumps kabinet moeten komen. Anonieme bronnen zeiden eerder al tegen Reuters dat functionarissen van het Witte Huis Oekraïne onder druk zouden willen zetten om in te stemmen met verkiezingen, als onderdeel van een aanvankelijk bestand.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft zondag de naam en een foto gedeeld van de verdachte van de aanrijding tijdens Pride in Berlijn. In het online opsporingsbericht staat dat gezocht wordt naar Abdul B. van 21 jaar.
21 minuten geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo heeft 1354 levens geëist. Dat maakte de regering zaterdag bekend.
4 uur geledenBORDEAUX (ANP/AFP) - De prefectuur van Gironde heeft opdracht gegeven voor de evacuatie van nog eens 55.000 mensen in de buitenwijken van Bordeaux vanwege bosbranden.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Volgens getuigen zijn er bij de vermoedelijke aanrijding met de witte auto op de Pride in Berlijn ook mensen gestoken en gewond geraakt. Dat zegt politiewoordvoerder Florian Nath.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA/RTR) - De vermoedelijke aanrijding tijdens de Pride in Berlijn heeft aan zeker één persoon het leven gekost. Ongeveer vijftien personen raakten gewond, meldt de politie. Meerdere van hen zijn levensgevaarlijk gewond.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Pride in de Duitse hoofdstad Berlijn is stopgezet. De politie meldt dat een voertuig lijkt te zijn ingereden op mensen. Daarbij zijn meerdere personen gewond geraakt.
8 uur geledenKYIV (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne houdt er rekening mee dat Rusland opnieuw een beroep gaat doen op bondgenoot Noord-Korea. Het regime van dictator Kim Jong-un kan tienduizenden extra militairen en militair materieel leveren, stelde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een toespraak.
9 uur geleden