VS willen dat Oekraïne voor einde van jaar verkiezingen houdt
WASHINGTON/KYIV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten willen dat Oekraïne voor het einde van het jaar verkiezingen houdt, zeker in het geval dat er in de komende maanden een wapenstilstand wordt bereikt met Rusland. Dat zei de Amerikaanse speciale gezant voor de oorlog tussen Rusland en Oekraïne Keith Kellogg tegen persbureau Reuters.
"De meeste democratische landen houden verkiezingen in oorlogstijd. Ik denk dat het belangrijk is dat ze dat doen. Het is goed voor de democratie", aldus Kellogg. "Dat is het mooie van een stevige democratie. Dat je meer dan een mogelijke kandidaat hebt."
De Amerikaanse president Donald Trump en Kellogg hebben beiden gezegd te werken aan een plan om een deal voor elkaar te krijgen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen. Die deal zou er al in de eerste maanden na het aantreden van Trumps kabinet moeten komen. Anonieme bronnen zeiden eerder al tegen Reuters dat functionarissen van het Witte Huis Oekraïne onder druk zouden willen zetten om in te stemmen met verkiezingen, als onderdeel van een aanvankelijk bestand.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy heeft in de rechtszaal gezegd onschuldig te zijn aan de beschuldigingen van corruptie in de beruchte 'Libië-affaire'. Sarkozy werd in die zaak eerder veroordeeld tot vijf jaar gevangenis, maar ging in hoger beroep en moest daarom dinsdag opnieuw getuigen.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vreemdelingenpolitie ICE heeft sinds het aantreden van president Donald Trump meer dan 800 aanhoudingen verricht na tips van de luchthavenbeveiliging. Dat komt volgens persbureau Reuters naar voren uit interne gegevens van ICE.
6 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname neemt met staatseer afscheid van oud-president Chandrikapersad Santokhi, die op 30 maart op 67-jarige leeftijd overleed. De witte houten kist met zijn lichaam, bedekt met de Surinaamse vlag, arriveerde dinsdagochtend vroeg met militaire begeleiding bij huize Santokhi in Lelydorp, ruim twintig kilometer van Paramaribo. Familie, buurtgenoten en politieke vrienden namen daar afscheid van 'Chan'.
46 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft een aantal voorwaarden opgesteld voor een duurzame vrede met de Verenigde Staten, zegt een Iraanse functionaris tegen persbureau Reuters. Een van die voorwaarden zou zijn dat Iran toestemming krijgt om tol te heffen op de Straat van Hormuz, de zeestraat die zeer belangrijk is voor de wereldwijde oliehandel.
51 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Turkse autoriteiten melden dat zeker één schutter om het leven is gekomen door een vuurgevecht met de politie nabij het Israëlische consulaat in Istanbul. Nog eens twee aanvallers raakten gewond, meldt gouverneur Davut Gül.
55 minuten geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door een schietincident in de buurt van het Israëlische consulaat in Istanbul. Ook raakten twee agenten gewond, berichten Turkse media.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is in aanloop naar spannende parlementsverkiezingen aangekomen in Hongarije. Hij gaat daar de Hongaarse premier Viktor Orbán bezoeken en volgens bronnen gaan ze ook samen op campagne. Op beelden is te zien dat minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó de prominente gast ontving nadat zijn vliegtuig was geland.
2 uur geleden