VS willen dat Oekraïne voor einde van jaar verkiezingen houdt
WASHINGTON/KYIV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten willen dat Oekraïne voor het einde van het jaar verkiezingen houdt, zeker in het geval dat er in de komende maanden een wapenstilstand wordt bereikt met Rusland. Dat zei de Amerikaanse speciale gezant voor de oorlog tussen Rusland en Oekraïne Keith Kellogg tegen persbureau Reuters.
"De meeste democratische landen houden verkiezingen in oorlogstijd. Ik denk dat het belangrijk is dat ze dat doen. Het is goed voor de democratie", aldus Kellogg. "Dat is het mooie van een stevige democratie. Dat je meer dan een mogelijke kandidaat hebt."
De Amerikaanse president Donald Trump en Kellogg hebben beiden gezegd te werken aan een plan om een deal voor elkaar te krijgen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen. Die deal zou er al in de eerste maanden na het aantreden van Trumps kabinet moeten komen. Anonieme bronnen zeiden eerder al tegen Reuters dat functionarissen van het Witte Huis Oekraïne onder druk zouden willen zetten om in te stemmen met verkiezingen, als onderdeel van een aanvankelijk bestand.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/BAGDAD (ANP/DPA) - De Iraanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen met raketten posities van Koerdische milities in het noorden van Irak bestookt. Volgens Iran zou het gaan om "separatistische groepen". Het gaat vermoedelijk om kampementen niet ver van de Iraanse grens van Iraanse Koerden die tegenstander van het regime in Teheran zijn.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS zijn aan de winnende hand in de oorlog die het land samen met Israël begonnen is tegen Iran. Dat zei minister van Defensie Pete Hegseth in een gezamenlijke persconferentie met generaal Dan Caine.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De leider van een Iraanse groep die de Amerikaanse president Donald Trump wilde vermoorden, is gedood. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Peter Hegseth op een persconferentie. Hij zei niet om wie het ging.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS zitten achter een aanval op een Iraanse oorlogsbodem dicht bij Sri Lanka. Dat heeft minister van Defensie Pete Hegseth gezegd tijdens een persconferentie. De aanval werd uitgevoerd door een onderzeeër. Volgens Sri Lanka zijn er minstens tachtig doden gevallen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de EU-leiders António Costa, heeft in een telefoongesprek met de Spaanse premier Pedro Sánchez laten weten dat de EU volledig achter Spanje staat. Dat schrijft Costa op X.
1 uur geledenPARIJS/MADRID (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez "de Europese solidariteit van Frankrijk" overgebracht. Dit naar aanleiding van Sánchez' conflict met president Donald Trump. Die heeft met economische sancties gedreigd in reactie op de Spaanse weigering om de VS bases in het zuiden te laten gebruiken voor de oorlog tegen Iran.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO veroordeelt de Iraanse aanval met een ballistische raket op Turkije, zegt de woordvoerder van NAVO-topman Mark Rutte. De raket werd woensdag op weg naar Zuidoost-Turkije neergehaald door de NAVO-luchtverdediging, zonder slachtoffers te maken.
1 uur geleden