Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS willen dat Israël banden met China fors beknot

VS willen dat Israël banden met China fors beknot

JERUZALEM (ANP/DPA) - De Verenigde Staten willen dat Israël een minder nauwe band met China onderhoudt. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Mike Pompeo, maakte dat duidelijk tijdens een kort bezoek aan Israël, melden Israëlische media. Israël zou zijn economische banden fors moeten beknotten.

De Amerikanen willen niet dat landen te afhankelijk worden van de communistische dictatuur. Ook de VS zelf zijn bezig hun band met de Chinezen te herzien. De Amerikaanse president Donald Trump en Pompeo halen herhaaldelijk uit naar het regime in Peking, de laatste tijd ook over de Chinese oorsprong van het coronavirus. In Jeruzalem verweet Pompeo China opnieuw dat het land informatie over de uitbraak achterhoudt.

Het bezoek van Pompeo aan Israël is de eerste buitenlandse reis van de bewindsman sinds maart. De minister verklaarde dat vaart moet worden gezet achter de omstreden 'vredesvisie' van Trump voor Israël en de Palestijnen. De Palestijnen verwezen dat plan uit januari meteen naar de prullenmand.

Pompeo besprak het Trump-voorstel voor het Midden-Oosten met het nieuwe dubbele leiderschap van Israël: Benjamin Netanyahu en diens coalitiepartner Benny Gantz. Zij gaan elkaar om de 1,5 jaar aflossen als premier. De nieuwe regering wordt donderdag beëdigd.

Meer uit Buitenland

Oeganda sluit grens met Congo vanwege ebola-uitbraak

KAMPALA (ANP/AFP/RTR) - Oeganda sluit de grens met de Democratische Republiek Congo om de verspreiding van ebola tegen te gaan, laat de Oegandese regering weten. In Congo zijn meer dan 900 vermoedelijke ebolagevallen en meer dan 220 sterfgevallen. Oeganda heeft zeven gevallen van ebola en een sterfgeval gemeld.

1 uur geleden
Hamas bevestigt dood militaire leider door aanval Israël

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas bevestigt de dood van de militair leider Mohammed Odeh. Eerder zeiden Israëlische vertegenwoordigers al dat hij was omgekomen bij een aanval van het Israëlische leger (IDF) op Gaza-Stad.

1 uur geleden
Israël beveelt evacuatie van Zuid-Libanese stad Tyrus

TYRUS (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft woensdag de evacuatie bevolen van de Zuid-Libanese stad Tyrus en omgeving. Er zijn plannen om daar doelen van Hezbollah aan te vallen, aldus een legerwoordvoerder op X.

1 uur geleden
Twee kinderen na treinongeluk België mogelijk snel uit ziekenhuis

BUGGENHOUT (ANP) - Twee van de vijf kinderen die dinsdag zwaargewond raakten bij het ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in België, kunnen mogelijk binnenkort het ziekenhuis verlaten. Dat zegt de directrice van de school waar de kinderen op zitten tegen VRT Nieuws. "Maar helaas zijn er nog drie leerlingen die nog heel ernstig gewond zijn en die nog veel zorgen nodig hebben."

4 uur geleden
Eerste Laotianen in overstroomde grot na week gevonden

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vijf van de zeven mensen gevonden die een week geleden vast kwamen te zitten in een overstroomde grot. De Laotianen waren op zoek naar goud.

5 uur geleden
Britse media: brand bij Joodse winkel in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In de Londense wijk Golders Green is een grote brand uitgebroken. Volgens Britse media gaat het om een brand bij een supermarkt die koosjere levensmiddelen verkoopt. Het is nog niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan, melden de autoriteiten. In de wijk werd de afgelopen tijd meerdere keren brand gesticht op locaties met een link met de Joodse gemeenschap.

6 uur geleden
Brussel neemt nieuwe maatregelen voor betere humanitaire hulp

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt nieuwe maatregelen om de humanitaire hulp van de EU te verbeteren en te versterken. "De EU zal een betrouwbare en principiële donor blijven in een wereldwijd hulpsysteem dat onder zware druk staat", stelt de Commissie. Met name de VS hebben "drastisch bezuinigd" op humanitaire hulp, stelt ze, terwijl "de humanitaire noden groter dan ooit zijn".

6 uur geleden