VS willen dat Israël banden met China fors beknot
JERUZALEM (ANP/DPA) - De Verenigde Staten willen dat Israël een minder nauwe band met China onderhoudt. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Mike Pompeo, maakte dat duidelijk tijdens een kort bezoek aan Israël, melden Israëlische media. Israël zou zijn economische banden fors moeten beknotten.
De Amerikanen willen niet dat landen te afhankelijk worden van de communistische dictatuur. Ook de VS zelf zijn bezig hun band met de Chinezen te herzien. De Amerikaanse president Donald Trump en Pompeo halen herhaaldelijk uit naar het regime in Peking, de laatste tijd ook over de Chinese oorsprong van het coronavirus. In Jeruzalem verweet Pompeo China opnieuw dat het land informatie over de uitbraak achterhoudt.
Het bezoek van Pompeo aan Israël is de eerste buitenlandse reis van de bewindsman sinds maart. De minister verklaarde dat vaart moet worden gezet achter de omstreden 'vredesvisie' van Trump voor Israël en de Palestijnen. De Palestijnen verwezen dat plan uit januari meteen naar de prullenmand.
Pompeo besprak het Trump-voorstel voor het Midden-Oosten met het nieuwe dubbele leiderschap van Israël: Benjamin Netanyahu en diens coalitiepartner Benny Gantz. Zij gaan elkaar om de 1,5 jaar aflossen als premier. De nieuwe regering wordt donderdag beëdigd.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.
3 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.
5 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een commissie die is ingesteld om een gewelddadige muiterij te onderzoeken waarbij zestien jaar geleden tientallen hoge legerofficieren werden gedood, heeft geconcludeerd dat voormalig premier Sheikh Hasina opdracht had gegeven tot de moorden.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in een toespraak de Libanese bevolking opgeroepen in het verdeelde en door crisis geteisterde land te blijven. Hij deed dat in het presidentiële paleis in Libanon, waar hij zondagmiddag aankwam.
8 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - In de Amerikaanse staat Florida zijn gesprekken begonnen tussen een Oekraïense delegatie en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, speciaal gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Namens Oekraïne zijn onder anderen topfunctionaris Roestem Oemjerov en onderminister Sergiy Kyslytsya aanwezig.
9 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Het dodental in Sri Lanka als gevolg van het noodweer is opnieuw fors gestegen. Zeker 334 mensen zijn omgekomen door overstromingen en aardverschuivingen die werden veroorzaakt door cycloon Ditwah. Bijna vierhonderd mensen worden nog steeds vermist, meldt het rampenbestrijdingscentrum van de eilandstaat.
9 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - In Madrid zijn zondag tienduizenden aanhangers van de rechtse oppositie op straat gekomen om het "ontslag" te eisen van de socialistische premier Pedro Sánchez, wiens positie onder druk staat door rechtszaken in zijn entourage. De demonstratie was georganiseerd door de rechtse partij Partido Popular (PP). Volgens lokale autoriteiten namen ongeveer 40.000 mensen deel aan het protest.
10 uur geleden