Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS willen Amerikaanse ebolapatiënten in Europa laten behandelen

VS willen Amerikaanse ebolapatiënten in Europa laten behandelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering wil Amerikanen die in Afrikaanse landen worden blootgesteld aan ebola, niet laten terugkeren naar hun thuisland. Ze moeten in Kenia in quarantaine en worden overgebracht naar Europa voor een behandeling als ze besmet blijken te zijn, schrijven Amerikaanse media als Axios, NBC News en The New York Times.

Minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zei deze week dat zijn land onder geen beding zal toestaan dat mensen met ebola de VS binnenkomen. Het is volgens de Amerikaanse autoriteiten ook sneller om patiënten met het levensgevaarlijke virus in Europa te laten behandelen.

De VS openen vrijdag een quarantainecentrum in Kenia en er wordt gekeken waar in Europa patiënten eventueel terecht kunnen. Eerder zijn al meerdere Amerikanen die in Congo waren blootgesteld aan het virus naar Europa gevlogen. Het gaat onder meer om een arts die in Duitsland wordt behandeld. Zijn gezin zit daar in quarantaine. Een andere arts zit in Tsjechië in isolatie.

Meer uit Buitenland

Bron: meer dan 40 dagvaardingen rond zaak kandidaat Alaska

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan veertig dagvaardingen en verzoeken tot bewaring van documenten uitgegeven in het onderzoek naar de kandidatuur van een Senaatskandidaat in Alaska. Dit meldt een ingewijde aan persbureau Reuters. De dagvaardingen zijn gericht aan het campagneteam van de Democratische kandidaat Mary Peltola en ook aan Peltola zelf.

56 minuten geleden
Poetin zegt te streven naar betere betrekkingen met Europa

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd de relatie met Europese landen te willen herstellen. Poetin stelt dat Rusland niet wil dat er een situatie zoals die bij de Straat van Hormuz ontstaat bij de Oostzee.

1 uur geleden
Britse acteur Patrick Stewart (86) overleden

LOS ANGELES (ANP) - De Britse acteur Patrick Stewart is overleden. Hij stierf woensdag op 86-jarige leeftijd na een kort ziekbed, heeft zijn agent donderdag bekendgemaakt. Stewart was onder meer bekend van rollen in Star Trek en X-Men.

2 uur geleden
Suriname zet mennonieten-gezinnen uit na illegale boskap

PARAMARIBO (ANP) - Suriname gaat door met de uitzetting van 63 mennonieten uit Bolivia en Mexico, bevestigt de politiewoordvoerder donderdagmiddag lokale tijd. De kantonrechter heeft eerder op de dag besloten dat de mogelijke deportatie van de christelijke, traditionele landbouwers wel moet gebeuren volgens de wettelijke regels. De groep had in ongerept bosgebied zonder toestemming bomen gekapt en landbouwgronden aangelegd.

3 uur geleden
Eisenkot: Netanyahu wil uitslag verkiezingen verdacht maken

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot waarschuwt dat premier Benjamin Netanyahu probeert om de uitslag van de verkiezingen verdacht te maken. Netanyahu's partij Likoed claimde dat de Arabische partijen de verkiezingen hadden "gestolen" door fraude te plegen, maar leverde daar geen bewijs voor.

3 uur geleden
Minister: zaterdag opnieuw 70.000 agenten bij Franse protesten

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken, Laurent Nuñez, heeft aangekondigd dat er zaterdag opnieuw 70.000 politieagenten ingezet zullen worden om de orde te handhaven bij protestacties. Nuñez stelt dat de betogingen een "zeer hoog risico" voor de openbare orde met zich meebrengen.

3 uur geleden
Doden bij crash Italiaanse militaire helikopter in Bosnië

SARAJEVO (ANP/AFP) - In Bosnië en Herzegovina is een Italiaanse militaire helikopter neergestort. Meerdere inzittenden zijn omgekomen, meldt de EU-missie EUFOR waar het toestel onderdeel van was. Volgens het lokale ziekenhuis gaat het om vier doden en elf gewonden.

4 uur geleden