VS weren aluminium uit Rusland met forse importheffing
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten voeren een importheffing van 200 procent in op aluminium uit Rusland. Op die manier hoopt de Amerikaanse regering Russisch aluminium buiten de deur te houden, waarmee een belangrijke afzetmarkt wegvalt. De handelsbarrière maakt deel uit van een nieuw pakket aan sancties waarmee de Amerikanen Rusland willen straffen voor de inval in Oekraïne, die precies een jaar geleden begon.
Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel helpt de verdriedubbeling van de importprijzen voor Russisch aluminium ook arbeiders van de metaalindustrie in de Verenigde Staten. Een grote Amerikaanse aluminiumfabrikant, Alcoa, reageerde enthousiast op de maatregel. "We blijven voorstander van sancties als effectief middel van de overheid om maatregelen te nemen tegen Rusland en het speelveld met Amerikaanse producenten gelijker te maken."
Rusland is een van 's werelds grootste aluminiumproducenten en was vorig jaar goed voor iets meer dan 4 procent van alle aluminium die de VS importeerde. Het nieuws over de importheffing zorgde op grondstoffenmarkten niet direct voor een prijsstijging voor aluminium. Volgens analisten komt dat doordat de export van Russisch aluminium naar andere landen vooralsnog doorgaat.
Sanctielijst VS
Afgelopen najaar pleitten vijf Europese brancheorganisaties voor de metaalsector nog tegen een importverbod op Russisch aluminium in de Europese Unie. Dat zou te veel banen kosten in de metaalverwerkende sector, zo betoogden ze.
De VS plaatsten vrijdag ook MTS Bank op de sanctielijst vanwege de oorlog in Oekraïne. Die Russische bank heeft ook activiteiten in de Verenigde Arabische Emiraten. Daarnaast belandde de Credit Bank van Moskou, een van de tien grootste banken van Rusland, op de zwarte lijst. Verder werden 250 personen op de sanctielijst gezet, onder wie enkele Duitsers en Zwitsers die westerse technologie naar Rusland zouden hebben doorgesluisd.
Meer uit Financieel
ENSCHEDE (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft een rechtszaak aangespannen tegen de gemeente Enschede vanwege het fatbikeverbod in de binnenstad. Dat bevestigt de eigenaar van het bedrijf Armando Muis na berichtgeving van RTV Oost. La Souris wil dat het verbod wordt opgeheven.
16 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.
1 uur geledenMONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in maart duidelijk meer omgezet dan in dezelfde maand vorig jaar. Van een mogelijke 'shopdip' door geschrokken reacties op de oorlog in het Midden-Oosten was dus absoluut geen sprake, volgt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
7 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.
10 uur geleden