Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS weren aluminium uit Rusland met forse importheffing

VS weren aluminium uit Rusland met forse importheffing

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten voeren een importheffing van 200 procent in op aluminium uit Rusland. Op die manier hoopt de Amerikaanse regering Russisch aluminium buiten de deur te houden, waarmee een belangrijke afzetmarkt wegvalt. De handelsbarrière maakt deel uit van een nieuw pakket aan sancties waarmee de Amerikanen Rusland willen straffen voor de inval in Oekraïne, die precies een jaar geleden begon.

Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel helpt de verdriedubbeling van de importprijzen voor Russisch aluminium ook arbeiders van de metaalindustrie in de Verenigde Staten. Een grote Amerikaanse aluminiumfabrikant, Alcoa, reageerde enthousiast op de maatregel. "We blijven voorstander van sancties als effectief middel van de overheid om maatregelen te nemen tegen Rusland en het speelveld met Amerikaanse producenten gelijker te maken."

Rusland is een van 's werelds grootste aluminiumproducenten en was vorig jaar goed voor iets meer dan 4 procent van alle aluminium die de VS importeerde. Het nieuws over de importheffing zorgde op grondstoffenmarkten niet direct voor een prijsstijging voor aluminium. Volgens analisten komt dat doordat de export van Russisch aluminium naar andere landen vooralsnog doorgaat.

Sanctielijst VS

Afgelopen najaar pleitten vijf Europese brancheorganisaties voor de metaalsector nog tegen een importverbod op Russisch aluminium in de Europese Unie. Dat zou te veel banen kosten in de metaalverwerkende sector, zo betoogden ze.

De VS plaatsten vrijdag ook MTS Bank op de sanctielijst vanwege de oorlog in Oekraïne. Die Russische bank heeft ook activiteiten in de Verenigde Arabische Emiraten. Daarnaast belandde de Credit Bank van Moskou, een van de tien grootste banken van Rusland, op de zwarte lijst. Verder werden 250 personen op de sanctielijst gezet, onder wie enkele Duitsers en Zwitsers die westerse technologie naar Rusland zouden hebben doorgesluisd.

Meer uit Financieel

Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

15 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

17 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

18 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

20 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

21 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

22 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

23 uur geleden