Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS: we zullen krachtig reageren op nucleaire test Noord-Korea

VS: we zullen krachtig reageren op nucleaire test Noord-Korea

WASHINGTON (ANP/AFP) - Mocht Noord-Korea besluiten om binnenkort een kernproef te houden, dan kan het land rekenen op een stevige reactie van de Verenigde Staten en Zuid-Korea, zegt een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

Defensie erkent dat er nog geen verband is gelegd tussen de recente Noord-Koreaanse rakettesten en een mogelijke kernproef, maar zegt dat een dergelijke test een "zaak van grote, ernstige zorg" zou zijn en een brede reactie van de VS zou uitlokken. Dat zouden diplomatieke, militaire en economische maatregelen kunnen zijn, nadere toelichting daarover ontbreekt.

Amerikaanse en Zuid-Koreaanse inlichtingendiensten denken dat een test mogelijk is tussen 16 oktober, de datum van het Nationaal Congres van de Communistische Partij van China, en de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen op 7 november.

Noord-Korea heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw twee ballistische raketten afgevuurd. De projectielen kwamen neer in de Japanse Zee, tussen het Koreaanse schiereiland en Japan, meldt zowel het Zuid-Koreaanse ministerie van Defensie als de Japanse kustwacht. Het is de vierde rakettest door Noord-Korea in een week tijd.

Meer uit Buitenland

Oekraïne claimt aanval fabriek Rusland

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense leger meldt dat het dinsdag een chemische fabriek in de Zuid-Russische regio Brjansk heeft aangevallen, waarbij het onder meer Frans-Britse Storm Shadow-raketten zou hebben ingezet. Volgens Oekraïne is de aangevallen fabriek "essentieel voor de oorlogsinspanningen van Moskou", aldus het leger op Telegram.

34 minuten geleden
Trump: praat met Democraten als overheid open is

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag tegen verslaggevers gezegd dat hij geen Democratische congresleiders zal ontmoeten, tenzij de aanhoudende sluiting van de overheid stopt.

4 uur geleden
Ierse politie botst met betogers bij hotel met asielzoekers

DUBLIN (ANP) - In Ierland zijn ongeregeldheden uitgebroken na berichten dat een kind seksueel was misbruikt. Een grote menigte verzamelde zich bij een hotel in Saggart waar asielzoekers worden opgevangen. Omroep RTÉ meldt dat een politiebus in brand is gestoken en dat met vuurwerk wordt gegooid naar de politie. Er klinken leuzen als "zet ze uit".

6 uur geleden
Israël ontvangt nieuwe lichamen van Hamas

JERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - Israël heeft opnieuw lichamen in ontvangst genomen die volgens Hamas van overleden gijzelaars zijn. Hulporganisatie Rode Kruis haalde de stoffelijke resten op in de Gazastrook. Als wordt bevestigd dat de twee lichamen inderdaad van Israëlische gijzelaars zijn, moet Hamas hierna nog dertien lichamen overdragen.

7 uur geleden
Krant: Trump eist 230 miljoen van eigen ministerie van Justitie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist ongeveer 230 miljoen dollar (198 miljoen euro) van het ministerie van Justitie. Trump betoogt dat hij recht heeft op een schadevergoeding nadat hij voor zijn tweede ambtstermijn te maken had gekregen met strafrechtelijke onderzoeken, schrijft de krant The New York Times. Die baseert zich op informatie van anonieme bronnen.

7 uur geleden
Bloomberg: Europa en Oekraïne werken aan vredesplan

KYIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Europese landen werken met Oekraïne aan een vredesplan met twaalf punten om de oorlog met Rusland te beëindigen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

8 uur geleden
Colombiaanse rechter draait veroordeling oud-president terug

BOGOTA (ANP/BLOOMBERG) - Een Colombiaanse rechtbank heeft de veroordeling van oud-president Álvaro Uribe teruggedraaid. Hij was door een lagere rechtbank veroordeeld tot twaalf jaar huisarrest voor beïnvloeding van getuigen en het hinderen van de rechtsgang.

9 uur geleden