VS waarschuwen voor luchtaanval op Kyiv, ambassade gesloten
KYIV (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Oekraïne roept Amerikanen op om zich voor te bereiden op een grote luchtaanval op Kyiv. Er zouden aanwijzingen zijn dat er deze woensdag zo'n aanval aan staat te komen. De ambassade is "voor alle zekerheid" gesloten en ambassadepersoneel heeft opdracht gekregen een veilige plek te zoeken.
"De ambassade van de VS in Kyiv heeft gedetailleerde informatie ontvangen over een mogelijke aanzienlijke luchtaanval op 20 november", staat in een bericht van de ambassade. Hoe die informatie eruitziet, welke doelen mogelijk worden aangevallen en uit welke hoek de informatie komt waar de VS zich op baseren, wordt in het bericht niet vermeld.
"De ambassade van de VS raadt Amerikaanse burgers aan om zich erop voor te bereiden dat ze onmiddellijk dekking kunnen zoeken als het luchtalarm afgaat", staat in de waarschuwing. Mensen moeten kijken waar ze kunnen schuilen, lokale media volgen en de aanwijzingen van de Oekraïense autoriteiten opvolgen "als er een noodsituatie ontstaat".
Spaanse ambassade
Dinsdagavond werd bekend dat Oekraïne voor het eerst Amerikaanse langeafstandsraketten van het type ATACMS had ingezet om een doel aan te vallen op Russisch grondgebied. Daar had de Amerikaanse president Joe Biden toestemming voor gegeven. Rusland waarschuwt steeds dat zulke stappen gevolgen hebben. Of de dreiging van een nieuwe luchtaanval op Kyiv hiermee te maken heeft, is niet duidelijk.
Het Spaanse persbureau EFE meldt dat ook de Spaanse ambassade in Kyiv dicht is in verband met het toegenomen risico op luchtaanvallen in Oekraïne. De Griekse ambassade meldt eveneens om veiligheidsredenen gesloten te zijn.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - Door de verstoring van handelsroutes in het Midden-Oosten loopt de prijs van voedsel en noodhulp snel op, ziet hulporganisatie CARE. Door de gedeeltelijke sluiting van de Straat van Hormuz moeten hulpgoederen via andere routes vervoerd worden. Dat zorgt er onder meer voor dat de prijs van noodvoeding voor ondervoede kinderen is verdrievoudigd, aldus CARE.
35 minuten geledenNICOSIA (ANP) - De Global Sumud Flotilla, die op weg is naar Gaza met hulpgoederen, meldt dat militaire schepen ter hoogte van Cyprus zijn begonnen met het onderscheppen van de vloot. De flotilla vertrok vorige week vanaf Turkije, nadat Israëlische troepen schepen eerder hadden onderschept bij Kreta. Aan boord van de flotilla bevinden zich zes Nederlanders, laat de organisatie weten aan het ANP.
1 uur geledenSEVILLA (ANP/RTR) - Een flinke nederlaag voor de Spaanse premier Pedro Sánchez. Zijn sociaaldemocratische partij (PSOE) heeft haar slechtste resultaat ooit behaald bij de verkiezingen in de zuidelijke regio Andalusië. PSOE wist 28 zetels te behalen. De conservatieve Volkspartij (PP) heeft de verkiezingen gewonnen met 53 zetels, maar verloor haar absolute meerderheid.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Door een aardbeving in het zuidwesten van China zijn maandag zeker twee mensen om het leven gekomen. De beving met een kracht van 5.2 trof de regio Guangxi. Het epicentrum van de beving lag bij de stad Liuzhou.
2 uur geledenGAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
13 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
14 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
15 uur geleden