Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS waarschuwen voor luchtaanval op Kyiv, ambassade gesloten

VS waarschuwen voor luchtaanval op Kyiv, ambassade gesloten

KYIV (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Oekraïne roept Amerikanen op om zich voor te bereiden op een grote luchtaanval op Kyiv. Er zouden aanwijzingen zijn dat er deze woensdag zo'n aanval aan staat te komen. De ambassade is "voor alle zekerheid" gesloten en ambassadepersoneel heeft opdracht gekregen een veilige plek te zoeken.

"De ambassade van de VS in Kyiv heeft gedetailleerde informatie ontvangen over een mogelijke aanzienlijke luchtaanval op 20 november", staat in een bericht van de ambassade. Hoe die informatie eruitziet, welke doelen mogelijk worden aangevallen en uit welke hoek de informatie komt waar de VS zich op baseren, wordt in het bericht niet vermeld.

"De ambassade van de VS raadt Amerikaanse burgers aan om zich erop voor te bereiden dat ze onmiddellijk dekking kunnen zoeken als het luchtalarm afgaat", staat in de waarschuwing. Mensen moeten kijken waar ze kunnen schuilen, lokale media volgen en de aanwijzingen van de Oekraïense autoriteiten opvolgen "als er een noodsituatie ontstaat".

Spaanse ambassade

Dinsdagavond werd bekend dat Oekraïne voor het eerst Amerikaanse langeafstandsraketten van het type ATACMS had ingezet om een doel aan te vallen op Russisch grondgebied. Daar had de Amerikaanse president Joe Biden toestemming voor gegeven. Rusland waarschuwt steeds dat zulke stappen gevolgen hebben. Of de dreiging van een nieuwe luchtaanval op Kyiv hiermee te maken heeft, is niet duidelijk.

Het Spaanse persbureau EFE meldt dat ook de Spaanse ambassade in Kyiv dicht is in verband met het toegenomen risico op luchtaanvallen in Oekraïne. De Griekse ambassade meldt eveneens om veiligheidsredenen gesloten te zijn.

Meer uit Buitenland

Iran: het is de VS niet gelukt ons vertrouwen te winnen

TEHERAN (ANP/RTR) - Het is de Verenigde Staten niet gelukt het vertrouwen van Iran te winnen in de onderhandelingen in Islamabad dit weekend. Dat zegt parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf, die de 71-koppige Iraanse delegatie voorzit.

2 uur geleden
Orbán brengt stem uit, 'hier om te winnen'

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn stem uitgebracht in Boedapest. In reactie op de toegestroomde journalisten zei hij voor niets minder dan de winst te zijn gekomen. "Ik ben hier om te winnen." Gevraagd naar de ongewoon hoge opkomst zo kort na het openen van de stembussen, zei hij blij te zijn. "Heel goed - hoe meer van ons komen opdagen, hoe beter." Ook zei hij zijn belangrijkste tegenstander, Péter Magyar van Tisza, niet te hebben onderschat.

4 uur geleden
Vance vertrekt uit Pakistan na 'laatste en beste bod' aan Iran

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.

6 uur geleden
Stembussen geopend in Hongarije voor langverwachte verkiezingen

BOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.

6 uur geleden
Tientallen doden door verdrukking bij toeristische site in Haïti

PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.

8 uur geleden
Astronauten na maanmissie: 'Aarde is reddingsboot in heelal'

N i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea

12 uur geleden
Persbureau Iran: gesprekken VS en Iran hervat

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

15 uur geleden