Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS waarschuwen voor luchtaanval op Kyiv, ambassade gesloten

VS waarschuwen voor luchtaanval op Kyiv, ambassade gesloten

KYIV (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Oekraïne roept Amerikanen op om zich voor te bereiden op een grote luchtaanval op Kyiv. Er zouden aanwijzingen zijn dat er deze woensdag zo'n aanval aan staat te komen. De ambassade is "voor alle zekerheid" gesloten en ambassadepersoneel heeft opdracht gekregen een veilige plek te zoeken.

"De ambassade van de VS in Kyiv heeft gedetailleerde informatie ontvangen over een mogelijke aanzienlijke luchtaanval op 20 november", staat in een bericht van de ambassade. Hoe die informatie eruitziet, welke doelen mogelijk worden aangevallen en uit welke hoek de informatie komt waar de VS zich op baseren, wordt in het bericht niet vermeld.

"De ambassade van de VS raadt Amerikaanse burgers aan om zich erop voor te bereiden dat ze onmiddellijk dekking kunnen zoeken als het luchtalarm afgaat", staat in de waarschuwing. Mensen moeten kijken waar ze kunnen schuilen, lokale media volgen en de aanwijzingen van de Oekraïense autoriteiten opvolgen "als er een noodsituatie ontstaat".

Spaanse ambassade

Dinsdagavond werd bekend dat Oekraïne voor het eerst Amerikaanse langeafstandsraketten van het type ATACMS had ingezet om een doel aan te vallen op Russisch grondgebied. Daar had de Amerikaanse president Joe Biden toestemming voor gegeven. Rusland waarschuwt steeds dat zulke stappen gevolgen hebben. Of de dreiging van een nieuwe luchtaanval op Kyiv hiermee te maken heeft, is niet duidelijk.

Het Spaanse persbureau EFE meldt dat ook de Spaanse ambassade in Kyiv dicht is in verband met het toegenomen risico op luchtaanvallen in Oekraïne. De Griekse ambassade meldt eveneens om veiligheidsredenen gesloten te zijn.

Meer uit Buitenland

Staatsmedia Iran: doden bij aanvallen van Israël en VS op olie

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Amerikaans-Israëlische aanvallen op de Iraanse olie-industrie hebben aan vier mensen het leven gekost, zei het hoofd van de National Iranian Oil Refining and Distribution Company (NIORDC) op de staatstelevisie. Op vijf locaties zijn aanvallen gemeld, onder meer in de hoofdstad Teheran. Israël bevestigt dat aanvallen zijn uitgevoerd.

1 uur geleden
Media: overeenstemming over nieuwe hoogste leider Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - De raad die de hoogste leider van Iran aanwijst, is het in meerderheid eens over de opvolger van de gedode ayatollah Ali Khamenei. Wel moeten nog "enige obstakels" weggenomen worden voordat alles officieel is, zegt ayatollah Mohammadmehdi Mirbaqeri van de Raad van Experts volgens persbureau Mehr. Israël zegt de nieuwe hoogste leider ook aan te zullen vallen.

1 uur geleden
Luchtalarm Israël na raketlanceringen, geen slachtoffers gemeld

JERUZALEM (ANP/AFP) - In grote gebieden van Israël is zondagochtend het luchtalarm weer afgegaan om te waarschuwen voor Iraanse raketten. Mensen kregen onder meer in Tel Aviv, Haifa en Beersheba opdracht om een veilig heenkomen te zoeken. Inmiddels zijn de waarschuwingen weer ingetrokken. Voor zover bekend is er geen schade en zijn er geen slachtoffers.

1 uur geleden
Koeweit en Verenigde Arabische Emiraten melden aanvallen Iran

ABU DHABI (ANP/RTR) - Het leger van Koeweit meldde zondagochtend dat zijn luchtverdedigingssystemen Iraanse raket- en droneaanvallen hebben onderschept. Dat liet het leger op X weten, eraan toevoegend dat gehoorde explosiegeluiden het gevolg waren van deze onderscheppingen.

1 uur geleden
President Iran: mijn opmerkingen zijn verkeerd geïnterpreteerd

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft zondag gezegd dat zijn opmerkingen over aanvallen op landen in de regio "verkeerd geïnterpreteerd zijn door de vijand die verdeeldheid wil zaaien onder de buurlanden". Dat meldt de Iraanse staatstelevisie.

2 uur geleden
Explosieven bij huis burgemeester New York, twee verdachten vast

NEW YORK (ANP) - De FBI doet onderzoek naar twee verdachte voorwerpen die zaterdag buiten bij de woning van de burgemeester van New York, Zohran Mamdani, werden aangetroffen. Het zou volgens Amerikaanse media om geïmproviseerde explosieven gaan die tot ontploffing waren gebracht.

3 uur geleden
Doden en gewonden bij aanval op hotel in Beiroet

BEIROET (ANP) - Bij een gerichte Israëlische aanval op een appartement in een hotelgebouw in de Libanese hoofdstad Beiroet zijn in de nacht van zaterdag op zondag minstens vier doden gevallen. Ook zouden er zeker tien gewonden zijn. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

7 uur geleden