Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS waarschuwen voor luchtaanval op Kyiv, ambassade gesloten

VS waarschuwen voor luchtaanval op Kyiv, ambassade gesloten

KYIV (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Oekraïne roept Amerikanen op om zich voor te bereiden op een grote luchtaanval op Kyiv. Er zouden aanwijzingen zijn dat er deze woensdag zo'n aanval aan staat te komen. De ambassade is "voor alle zekerheid" gesloten en ambassadepersoneel heeft opdracht gekregen een veilige plek te zoeken.

"De ambassade van de VS in Kyiv heeft gedetailleerde informatie ontvangen over een mogelijke aanzienlijke luchtaanval op 20 november", staat in een bericht van de ambassade. Hoe die informatie eruitziet, welke doelen mogelijk worden aangevallen en uit welke hoek de informatie komt waar de VS zich op baseren, wordt in het bericht niet vermeld.

"De ambassade van de VS raadt Amerikaanse burgers aan om zich erop voor te bereiden dat ze onmiddellijk dekking kunnen zoeken als het luchtalarm afgaat", staat in de waarschuwing. Mensen moeten kijken waar ze kunnen schuilen, lokale media volgen en de aanwijzingen van de Oekraïense autoriteiten opvolgen "als er een noodsituatie ontstaat".

Spaanse ambassade

Dinsdagavond werd bekend dat Oekraïne voor het eerst Amerikaanse langeafstandsraketten van het type ATACMS had ingezet om een doel aan te vallen op Russisch grondgebied. Daar had de Amerikaanse president Joe Biden toestemming voor gegeven. Rusland waarschuwt steeds dat zulke stappen gevolgen hebben. Of de dreiging van een nieuwe luchtaanval op Kyiv hiermee te maken heeft, is niet duidelijk.

Het Spaanse persbureau EFE meldt dat ook de Spaanse ambassade in Kyiv dicht is in verband met het toegenomen risico op luchtaanvallen in Oekraïne. De Griekse ambassade meldt eveneens om veiligheidsredenen gesloten te zijn.

Meer uit Buitenland

Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland

BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.

2 uur geleden
Mexico biedt bemiddeling aan tussen Cuba en VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.

3 uur geleden
Deense minister na Groenland-overleg: blijven in gesprek met VS

WASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.

3 uur geleden
Noodtoestand voor Oekraïense energiesector na Russische aanvallen

KYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.

3 uur geleden
Denemarken steekt miljarden in extra defensie Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.

5 uur geleden
Mensenrechtenorganisatie meldt 3428 doden door protesten in Iran

OSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.

5 uur geleden
VS kondigen tweede fase aan van bestandsakkoord Gazastrook

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".

5 uur geleden