Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS waarschuwen voor 'consequenties' als Navalni overlijdt

VS waarschuwen voor 'consequenties' als Navalni overlijdt

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Als de gevangen Kremlincriticus Aleksej Navalni komt te overlijden, zal dat "consequenties" hebben voor de verhoudingen met Rusland. Daarvoor waarschuwde de Amerikaanse nationale veiligheidsadviseur Jake Sullivan op nieuwszender CNN.

"Wij hebben aan de Russen overgebracht dat wat er gebeurt met Navalni in hun hechtenis hun verantwoordelijkheid is. De internationale gemeenschap zal hen aansprakelijk houden." Sullivan wilde niet zeggen welke maatregelen de VS nemen als Navalni komt te overlijden.

Navalni is ruim twee weken geleden een hongerstaking begonnen en zijn gezondheid zou hard achteruitgaan. Zijn nieren kunnen uitvallen en zijn zicht wordt slechter. Met zijn weigering om te eten protesteert Navalni tegen het uitblijven van medische zorg voor zijn rugpijn.

Internationaal baart de behandeling van de kritische oppositieleider in het strafkamp veel zorgen. Maandag spreken de ministers van Buitenlandse Zaken van de EU over zijn toestand.

Meer uit Buitenland

Acht hoofden gevonden in Ecuador met bericht 'Verboden te stelen'

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.

2 uur geleden
Nieuw team astronauten aangekomen op ruimtestation ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.

3 uur geleden
Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

7 uur geleden
Zwitserland: Oman faciliteert overleg tussen VS en Iran in Genève

BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.

9 uur geleden
Tientallen mensen gedood bij aanvallen op Nigeriaanse dorpen

ABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.

9 uur geleden
Immigratiedienst VS zette duizenden mensen onterecht vast

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.

10 uur geleden
Massale betoging in München tegen regime Iran

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.

13 uur geleden