VS waarschuwen China over te veel hulp aan Rusland
WASHINGTON (ANP/RTR) - China moet oppassen dat het niet te veel steun aan Rusland biedt, nu dat land gebukt gaat onder de economische sancties vanwege de inval in Oekraïne. De Amerikaanse nationale veiligheidsadviseur Jake Sullivan stelde dat bepaalde steun aan Rusland door China een reactie van de Verenigde Staten rechtvaardigen. Een week eerder waarschuwde hij Beijing al voor mogelijk ernstige gevolgen.
In zijn toespraak aan boord van de Air Force One op weg naar Brussel, waar president Joe Biden de NAVO-top zal bijwonen, zei Sullivan dat de VS bij de handhaving van sancties nauwlettend zullen toezien op de vraag of China de afwikkeling van Russische betalingen vergemakkelijkt. Ook wordt scherp gelet op eventuele pogingen van China om tegen exportcontroles in te gaan die zijn ingevoerd sinds Rusland Oekraïne binnenviel.
De Verenigde Staten zullen volgens hem, waar nodig optreden. Daarbij kijken de VS ook nauwlettend naar bedrijven die de sancties tegen Rusland proberen te omzeilen. Als Chinese bedrijven of anderen daarvoor kiezen hebben de VS instrumenten om ervoor te zorgen dat dat niet kan gebeuren, aldus Sullivan.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en claimorganisatie ConsumentenClaim hebben een meldpunt geopend voor mensen die zijn gedupeerd door koppelverkoop. Daardoor betalen mensen volgens de Consumentenbond vaak veel meer voor hun zorgverzekering dan nodig.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in november gemiddeld 2,9 procent duurder geworden vergeleken met dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie was daarmee lager dan in oktober. In die maand nam de inflatie af tot 3,1 procent, van 3,3 procent in september.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten begonnen december met dalende koersen. De beurshandel kwam vooral onder druk te staan door een verdere scherpe daling van de bitcoin (min 6 procent) en andere cryptomunten. Ook namen beleggers weinig risico's voorafgaand aan een toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell na het slot van de beurzen houdt.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet langer betrokken bij de financiering van een omstreden lng-project in Mozambique. Staatsbedrijf Atradius DSB stond via een zogenoemde exportkredietverzekering deels garant voor een lening die voor dit project was afgesloten, maar projectleider Total heeft laten weten dat dit niet meer nodig is. Dat meldt demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa zijn maandag overwegend lager gesloten. De dalende prijs van cryptomunten als de bitcoin en een mogelijke renteverhoging door de Bank of Japan drukten de stemming. De AEX-index eindigde wel met een plus.
14 uur geleden