Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS vrezen dat China wapens aan Rusland wil leveren

VS vrezen dat China wapens aan Rusland wil leveren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten maken zich zorgen over de mogelijkheid dat China wapens zal leveren aan Rusland. Buitenlandminister Antony Blinken zei na een ontmoeting met zijn Chinese collega Wang Yi tegen Amerikaanse media dat Beijing dat overweegt.

De buitenlandministers spraken elkaar op de veiligheidsconferentie in München, waar de Russen niet aanwezig zijn. Blinken heeft Wang duidelijk gemaakt dat een wapenlevering "serieuze gevolgen" zal hebben voor de relatie tussen de twee grootmachten, die de laatste tijd toch al een aantal deuken heeft opgelopen.

China heeft zich het afgelopen jaar neutraal geprobeerd op te stellen in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland, tot frustratie van de VS. Het Westen hoopt dat de Chinese president Xi Jinping de invasie alsnog veroordeelt en druk uitoefent op Moskou om deze te stoppen. Beijing houdt af en toe een pleidooi voor de soevereiniteit van landen, maar veel verder gaat de kritiek niet op Rusland, dat bijna een jaar geleden Oekraïne binnenviel. Ondertussen is het land wel kritisch op de rol van de VS en de NAVO, die veel wapens leveren aan Kiev.

Wang zei na het gesprek met Blinken dat zijn land "niet werkeloos heeft toegekeken of olie op het vuur heeft gegooid" bij het conflict. Hij zei dat hij gelooft dat "sommige krachten" niet willen dat er succesvolle vredesonderhandelingen komen. China komt binnenkort met een eigen vredesvoorstel. Omdat sancties en druk niet hebben gewerkt, wil hij de oorlog oplossen door middel van dialoog. "We moeten vrede uiteindelijk toch een kans geven."

Meer uit Buitenland

VN-rapporteur martelingen waarschuwt voor honger in Gaza

GENÈVE (ANP) - De speciale rapporteur voor marteling van de Verenigde Naties maakt zich grote zorgen over de honger in Gaza. Er moet zo snel mogelijk hulp worden toegelaten tot het gebied, want de huidige situatie is onnodig en onmenselijk, zegt Alice Jill Edwards in een verklaring.

9 uur geleden
Amerikaanse gezant Witkoff naar Israël over toestand in Gaza

WASHINGTON (ANP/AFP) - De speciale Amerikaanse gezant Steve Witkoff reist af naar Israël, melden Amerikaanse en Israëlische functionarissen aan nieuwssite Axios en persbureau AFP. Hij gaat daar volgens de bronnen in gesprek over de nijpende toestand in de Gazastrook.

10 uur geleden
België gaat luchtdropping van hulpgoederen uitvoeren boven Gaza

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat een luchtdropping met hulpgoederen uitvoeren boven Gaza, hebben de minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot en minister van Defensie Theo Francken woensdag aangekondigd. Het gaat om een defensievliegtuig met voor 600.000 euro aan voedsel en medisch materiaal.

12 uur geleden
Tienduizenden nemen in Birmingham afscheid van Ozzy Osbourne

BIRMINGHAM (ANP) - Tienduizenden fans hebben woensdag in Birmingham afscheid genomen van Ozzy Osbourne. De rouwstoet die door het centrum van de stad reed werd begroet met luid gejuich van de aanwezige menigte. Ook gooiden fans bloemen naar de auto's in de rouwstoet.

12 uur geleden
China en Rusland gaan weer militaire manoeuvres houden

BEIJING (ANP/AFP) - China en Rusland gaan in augustus weer samen militaire oefeningen houden, in onder meer de buurt van Vladivostok dat aan de Japanse Zee ligt. Er wordt daarna ook samen gepatrouilleerd op de Stille Oceaan. Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Defensie zei dat de oefeningen en marinepatrouilles tegen niemand zijn gericht.

15 uur geleden
Vijftien westerse landen roepen op tot erkenning staat Palestina

NEW YORK (ANP/AFP) - Vijftien westerse landen hebben opgeroepen Palestina als staat te erkennen. Dit zei de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot vlak na een internationale conferentie in New York over de tweestatenoplossing voor het conflict tussen Israëli's en Palestijnen.

17 uur geleden
Evacuatie 1,9 miljoen Japanners bevolen na tsunamiwaarschuwing

TOKIO (ANP/BELGA/AFP) - Japan heeft evacuatiebevelen uitgevaardigd voor meer dan 1,9 miljoen mensen na een zware aardbeving voor het Russische schiereiland Kamtsjatka, die tot een tsunamiwaarschuwing leidde. Er is een tsunami van 1,3 meter waargenomen bij een haven aan de noordoostkust, meldt televisiezender NHK.

19 uur geleden