VS: vooraf niet geïnformeerd over aanslag op Kirillov
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn vooraf niet geïnformeerd over de plannen van Oekraïne om de Russische generaal Igor Kirillov te doden. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris dinsdag. "De VS waren niet op de hoogte van de operatie en wij ondersteunen of faciliteren dit soort activiteiten niet", aldus de functionaris.
Een Oekraïense veiligheidsbron meldde dat Oekraïense veiligheidsdiensten achter de dood van Kirillov zaten. De 54-jarige generaal kwam om het leven toen hij dinsdagochtend samen met zijn assistent een appartementengebouw in Moskou uitliep.
Kirillov is de hoogstgeplaatste Russische militaire functionaris van wie bekend is dat hij is gedood sinds het begin van het Russische offensief in Oekraïne, in februari 2022.
Hij gaf sinds 2018 leiding aan een eenheid die in actie komt als nucleaire, biologische of chemische wapens zijn gebruikt. De VS en het Verenigd Koninkrijk zeggen dat de eenheid zelf ook chemische wapens heeft ingezet in Oekraïne. In oktober stelde het Verenigd Koninkrijk sancties tegen hem in.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/DPA) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de "aanhoudende Israëlische agressie tegen Libanon" sterk veroordeeld, meldt hij op X. Hij heeft de Libanese premier Nawaf Salam gecondoleerd met het verlies van "duizenden kostbare levens" als gevolg van de aanvallen, schrijft Sharif.
51 minuten geledenBEIROET (ANP) - Internationale organisaties slaan na zware Israëlische aanvallen alarm over het lot van burgers in Libanon. Hulpverleningsorganisatie CARE waarschuwt dat het Libanezen ontbreekt aan water, voedsel en bescherming en dat de gezondheidszorg op instorten staat. "We zien grote tekorten aan medicijnen, medische apparatuur en bloed", stelt landendirecteur Michael Adams in een verklaring.
53 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een man die bij een Londense pub een handtas stal met een Fabergé-ei, is veroordeeld tot een celstraf van meer dan twee jaar. De 29-jarige verdachte, die schuld heeft bekend, had de tas meegenomen zonder zich te realiseren dat de inhoud miljoenen waard was.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft een inval gedaan bij de onafhankelijke krant Novaja Gazeta. De krant meldt op haar website dat "gemaskerde veiligheidsagenten" bezig zijn met onderzoek. Een AFP-journalist zag twee busjes van de Russische federale onderzoeksdienst bij de redactie.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil dat bemiddelaar Pakistan nogmaals bevestigt dat het onder een bestand valt dat de VS en Iran hebben gesloten. Dat meldde de Libanese regering nadat de Israëlische bombardementen ook na het staakt-het-vuren waren doorgegaan.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist de komende dagen concrete toezeggingen van de landen die willen helpen de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart, zeggen bronnen tegen meerdere media. NAVO-topman Mark Rutte, die Trump woensdag bezocht, heeft die boodschap volgens het Duitse Der Spiegel en persbureau Reuters doorgegeven.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De hevige Israëlische aanvallen op Libanon schenden volgens de Iraanse president Masoud Pezeshkian de wapenstilstand tussen de VS en Iran. Ze maken onderhandelingen volkomen zinloos, beklemtoonde hij. Iran laat volgens de president "het volk van Libanon niet alleen". Ook parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf vindt dat de VS het akkoord hebben geschonden door de bloedige aanvallen in Libanon.
2 uur geleden