VS: vooraf niet geïnformeerd over aanslag op Kirillov
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn vooraf niet geïnformeerd over de plannen van Oekraïne om de Russische generaal Igor Kirillov te doden. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris dinsdag. "De VS waren niet op de hoogte van de operatie en wij ondersteunen of faciliteren dit soort activiteiten niet", aldus de functionaris.
Een Oekraïense veiligheidsbron meldde dat Oekraïense veiligheidsdiensten achter de dood van Kirillov zaten. De 54-jarige generaal kwam om het leven toen hij dinsdagochtend samen met zijn assistent een appartementengebouw in Moskou uitliep.
Kirillov is de hoogstgeplaatste Russische militaire functionaris van wie bekend is dat hij is gedood sinds het begin van het Russische offensief in Oekraïne, in februari 2022.
Hij gaf sinds 2018 leiding aan een eenheid die in actie komt als nucleaire, biologische of chemische wapens zijn gebruikt. De VS en het Verenigd Koninkrijk zeggen dat de eenheid zelf ook chemische wapens heeft ingezet in Oekraïne. In oktober stelde het Verenigd Koninkrijk sancties tegen hem in.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.
2 uur geledenNEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.
8 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.
11 uur geleden