VS voeren luchtaanvallen uit op Jemen
SANAA (ANP/RTR/AFP) - Het Amerikaanse leger zegt zaterdag luchtaanvallen te hebben uitgevoerd op een raketopslaggebouw en een commando- en controlefaciliteit van de Houthi's in de Jemenitische hoofdstad Sanaa.
In een verklaring laten de VS weten dat de aanvallen bedoeld zijn om "de Houthi-operaties te ontwrichten en te degraderen, zoals aanvallen op oorlogsschepen en koopvaardijschepen van de Amerikaanse marine in de zuidelijke Rode Zee, Bab al-Mandeb en de Golf van Aden". Ook zou het leger drones hebben geraakt en een kruisraket die tegen schepen wordt gebruikt.
De door Iran gesteunde Houthi's in Jemen vallen al meer dan een jaar de commerciële scheepvaart in de Rode Zee aan om een zeeblokkade tegen Israël af te dwingen. Daarmee tonen ze zich naar eigen zeggen solidair met de Palestijnen in de Gazastrook.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn demonstraties van start gegaan tegen onder meer de stijgende kosten van het levensonderhoud en de bezuinigingen op openbare diensten. Een van de betrokken groepen, de Gele Hesjes, heeft al opgeroepen tot een nieuwe protestdag op 31 oktober.
41 minuten geledenRAMALLAH (ANP) - De internationale gemeenschap moet "direct ingrijpen" om verdere escalatie van Israëls huidige militaire ingrijpen op de bezette Westelijke Jordaanoever te voorkomen. Die oproep komt van de Palestijnse Autoriteit, schrijft persbureau Wafa.
1 uur geledenBERCHTESGADEN (ANP) - Het voormalige theehuis van Adolf Hitler, het Adelaarsnest, is waarschijnlijk niet te redden, zegt een politiewoordvoerder tegen Bild. Het pand in het zuiden van Duitsland kwam vrijdagavond volledig in brand te staan en de brandweer is nog steeds ter plaatse om de vlammen te bestrijden.
3 uur geledenORLÉANS (ANP/AFP/BELGA) - De burgemeester van de Franse stad Orléans heeft een avondklok aangekondigd voor kinderen onder de 15 jaar. Zij moeten de komende twee nachten verplicht thuis blijven. De maatregel valt samen met het congres van de radicaal-rechtse partij Rassemblement National (RN) en tegendemonstraties.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense defensieminister Jevheni Chmara zegt dat de verbinding met Starlink "stabiel" is. Oekraïne maakte deze maand melding van beperkingen bij het gebruik van het satellietinternetnetwerk.
3 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - Het aantal gewonden door tyfoon Champi in Taiwan is opgelopen naar vijfhonderd. Eerder was al bekend dat één persoon om het leven is gekomen. Zo'n 56.000 huishoudens zitten zonder stroom.
7 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De eerste klinische proef voor een ebolavaccin is vrijdag van start gegaan in de Democratische Republiek Congo, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie. Het Afrikaanse land wordt geteisterd door een uitbraak van het virus.
7 uur geleden