
VS voegen honderden namen toe aan sanctielijst om steun Rusland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben vrijdag sancties opgelegd aan meer dan vierhonderd organisaties en personen voor het steunen van Rusland in zijn oorlog tegen Oekraïne. Het gaat onder meer om Chinese bedrijven waarvan de Amerikaanse overheid denkt dat ze Moskou helpen westerse sancties te omzeilen en zijn leger op te bouwen.
Washington heeft de Chinese regering in Beijing al herhaaldelijk gewaarschuwd voor haar steun aan de Russische defensie-industrie. Eerder zijn ook al honderden sancties uitgevaardigd om Moskou's vermogen te beperken om bepaalde technologieën voor militaire doeleinden in te zetten.
De sancties van vrijdag richten zich onder meer op bedrijven in China die betrokken zijn bij het sturen van gereedschap en kleine elektronica naar Rusland. De Amerikanen maken het de Russische energiesector ook lastiger en nemen maatregelen tegen bedrijven in Turkije, de Verenigde Arabische Emiraten en Centraal-Aziatische landen waarvan de VS denken dat ze Rusland helpen sancties te ontwijken.
"De stappen van vandaag raken Rusland waar het pijn doet. Het vermindert het vermogen om inkomsten te genereren via zijn energieprojecten en verstoort de verwerving van materieel om zijn oorlogsmachine te bevoorraden", zegt een hoge ambtenaar van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De stemming zat er maandag goed in op Wall Street, waar de beursgraadmeters nieuwe records bereikten. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gemeld dat de handelsgesprekken met China voorspoedig verliepen. Autofabrikant Tesla (plus 3,6 procent) ging verder omhoog na de bekendmaking dat topman Elon Musk voor ongeveer 1 miljard dollar aan aandelen van zijn eigen bedrijf heeft gekocht. Vrijdag boekte het aandeel Tesla al een verrassende koerswinst van ruim 7 procent.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs heeft maandag een nieuw recordniveau bereikt, na vier weken op rij te zijn gestegen. De prijs van goud is dit jaar met ongeveer 40 procent opgelopen en behoort daarmee tot de best presterende grondstoffen.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zegt nog altijd niet te weten wat de staking woensdag bij het grondpersoneel van de luchtvaartmaatschappij op Schiphol betekent voor de vluchten en passagiers. Eerder maandag was op de website van Schiphol al te zien dat KLM voor die dag vele tientallen vluchten heeft geschrapt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is de eerste handelsdag van de week positief geëindigd, geholpen door groen gekleurde koersenborden op Wall Street. Vooral de chipbedrijven ASML, ASMI en Besi deden goede zaken, met koerswinsten tot 6 procent.
8 uur geledenDELFZIJL (ANP) - De Nederlandse rederij van een vrachtschip dat onlangs vast kwam te zitten ten noorden van Canada werkt momenteel aan een plan om het schip los te maken. Dit bevestigt een woordvoerder van de rederij, Wagenborg uit het Groningse Delfzijl, na berichtgeving door onder andere RTV Noord.
8 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en de Chinese eigenaren van socialmediaplatform TikTok hebben een 'raamwerkakkoord' bereikt om een deel van het socialmediaplatform over te nemen, heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag gezegd.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla ging maandag verder omhoog op de aandelenbeurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's werd ruim 6 procent meer waard na de bekendmaking dat topman Elon Musk voor ongeveer 1 miljard dollar aan aandelen van zijn eigen bedrijf heeft gekocht. Vrijdag boekte het aandeel Tesla ook al een verrassende koerswinst van ruim 7 procent. Mede door die koerssprong sloot de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq vrijdag op een nieuw recordniveau.
10 uur geleden