
VS vliegen migranten terug naar India
NEW DELHI (ANP) - Een Amerikaans militair vliegtuig heeft 104 Indiase migranten zonder geldige verblijfsstatus teruggevlogen naar India, bericht de Times of India. De krant omschrijft de vlucht als de eerste keer dat Indiase migranten op deze wijze worden aangepakt sinds Donald Trump weer aan de macht kwam.
Trump heeft duidelijk gemaakt op ongekend grote schaal migranten de VS uit te willen zetten. Hij belde eind vorige maand met de Indiase premier Narendra Modi en sprak toen ook over migratie. Trump sprak naderhand de verwachting uit dat Modi "zal doen wat juist is" bij het terugnemen van migranten die de VS moeten verlaten.
Het vliegtuig met de Indiërs landde bij Amritsar. Dat ging gepaard met allerlei veiligheidsmaatregelen door de plaatselijke autoriteiten.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz, de Franse president Emmanuel Macron, de Britse premier Keir Starmer en de Poolse premier Donald Tusk hebben tijdens hun bezoek aan Kyiv hun eer betuigd aan gesneuvelde Oekraïense militairen. Dat deden zij samen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en diens vrouw Olena.
37 minuten geledenNEW DELHI/ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - India en Pakistan melden tientallen slachtoffers na de nieuwe aanvallen over en weer. In Pakistan zijn elf doden en meer dan vijftig gewonden gevallen. In India ligt het dodental op vijf.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Pakistaanse defensieminister Khawaja Asif ontkent dat de raad die over onder meer het nucleaire arsenaal gaat, bijeen is gekomen. Functionarissen zeiden dat premier Shehbaz Sharif had opgeroepen tot een spoedoverleg na het oplopen van spanningen met buurland India.
2 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De conservatieve regeringspartij (PPP) in Zuid-Korea heeft besloten van presidentskandidaat te wisselen. Oud-minister Kim Moon-soo moet plaatsmaken voor de pas afgetreden waarnemend president en premier Han Duck-soo.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft buurlanden India en Pakistan opgeroepen om verdere escalatie van hun conflict te vermijden. De spanningen tussen de twee kernmachten, die luchtaanvallen op elkaar hebben uitgevoerd, blijven oplopen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft Amerikaanse bemiddeling aangeboden tussen India en Pakistan. De twee kernmachten zijn verwikkeld in hun ernstigste conflict in decennia. In de nacht van vrijdag op zaterdag voerden beide landen aanvallen uit.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA/RTR) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft een spoedvergadering belegd van de nationale veiligheidsraad. De raad komt samen in verband met de nieuwste escalatie in het conflict met India, bevestigt minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar.
4 uur geleden