Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS verzekeren zich van 100 miljoen doses coronavaccin Moderna

VS verzekeren zich van 100 miljoen doses coronavaccin Moderna

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een akkoord gesloten met het farmaceutische bedrijf Moderna voor de aankoop van 100 miljoen doses van een potentieel coronavaccin. Dat maakte president Donald Trump dinsdag bekend.

De VS hebben al verschillende afspraken gemaakt met farmaceutische bedrijven om zich te verzekeren van coronavaccins, nog voordat die zijn goedgekeurd door de instanties. Zo verzekerde de regering zich vorige week van 100 miljoen doses van een mogelijk vaccin van farmaceut Johnson & Johnson, dat wordt ontwikkeld onder leiding van dochteronderneming Janssen Vaccines in Leiden.

Het ministerie van Volksgezondheid in de VS hoopt in het kader van het Operatie Warp Speed tegen het einde van het jaar een vaccin te kunnen bieden aan de Amerikanen.

Meer uit Buitenland

Iran beschiet opnieuw gasinstallaties Qatar

DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.

2 uur geleden
VS overwegen inzet duizenden extra militairen in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.

5 uur geleden
Macron wil stop aanvallen op civiele infrastructuur Golfregio

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.

5 uur geleden
WaPo: Pentagon wil 200 miljard dollar voor oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.

5 uur geleden
WSJ: Trump wil geen aanvallen meer op energie-infrastructuur Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

7 uur geleden
Israël meldt eerste aanvallen op Noord-Iran

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.

8 uur geleden
EU 'diep bezorgd' over Israëlische aanvallen op Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.

9 uur geleden