VS verwachten vergeldingsactie Iran
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verwachten dat Iran binnenkort een vergeldingsactie uitvoert voor het doden van de Iraanse generaal Qassem Soleimani. Dat heeft de minister van Defensie Mark Esper dinsdag gezegd.
"Als het zo ver is, dan zijn wij klaar om daar gepast op te reageren", aldus Esper. Hij onderstreept hiermee eerdere uitspraken van president Donald Trump die zei dat er raketten gericht zijn op 52 locaties in Iran, onder meer op cultureel belangrijke plekken.
"Het is niet gepast om Iraanse culturele locaties aan te vallen", zei de Republikeinse leider van de Amerikaanse Senaat Mitch McConnell dinsdag over Trumps opmerking. De president slikte zijn woorden ook deels in, door te zeggen dat een aanval altijd volgens de internationale regels zal zijn.
In Iran is de roep om wraak na de dood van de belangrijke generaal groot. Onder anderen de geestelijke leider ayatollah Ali Khamenei en de dochter van Soleimani riepen op tot wraakacties tegen de VS.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische dictator Bashar al-Assad is in zijn thuisland bij verstek ter dood veroordeeld. Hij werd in 2024 afgezet en vluchtte toen naar Rusland. De familie Assad had tientallen jaren de controle over Syrië.
1 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - Het aantal mensen dat in de Democratische Republiek Congo is overleden aan het ebolavirus, is opgelopen tot 2011. In totaal zijn 4381 besmettingen vastgesteld. Dat blijkt uit de nieuwste data van de Congolese gezondheidsautoriteiten.
1 uur geledenZAPORIZJA (ANP/AFP) - Bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Zaporizja zijn zes doden en negentien gewonden gevallen, verklaart president Volodymyr Zelensky. De zuidoostelijke stad is volgens hem getroffen door onder meer ballistische raketten van Noord-Koreaanse makelij.
1 uur geledenPEREIRA (ANP/AFP) - Reddingswerkzaamheden in Colombia zijn ook in de nacht doorgegaan na de zware aardbeving van maandag. Daarbij kwamen zeker 164 mensen om het leven. De verwachting is dat het dodental nog verder oploopt.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het luchtvaartverkeer in Japan wordt ontregeld door de naderende tyfoon Chan-hom. De maatschappijen All Nippon Airways (ANA) en Japan Airlines hebben dinsdag vluchten van en naar het eiland Honshu geschrapt. Honshu is het grootste eiland van Japan met onder meer hoofdstad Tokio.
3 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Australië en Vietnam gaan hun militaire samenwerking uitbreiden om tegenwicht te bieden aan China's toenemende aanwezigheid in de Stille Oceaan en de Zuid-Chinese Zee.
4 uur geledenPEREIRA (ANP) - Het dodental ten gevolge van de aardbeving met een kracht van 7.4 in Colombia is opgelopen tot zeker 132 mensen. Dat melden onder meer de Colombiaanse radiozenders Caracol en Blu op basis van cijfers van de Colombiaanse Vereniging van Hoofdsteden, Asocapitales.
8 uur geleden