VS verwachten vergeldingsactie Iran
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verwachten dat Iran binnenkort een vergeldingsactie uitvoert voor het doden van de Iraanse generaal Qassem Soleimani. Dat heeft de minister van Defensie Mark Esper dinsdag gezegd.
"Als het zo ver is, dan zijn wij klaar om daar gepast op te reageren", aldus Esper. Hij onderstreept hiermee eerdere uitspraken van president Donald Trump die zei dat er raketten gericht zijn op 52 locaties in Iran, onder meer op cultureel belangrijke plekken.
"Het is niet gepast om Iraanse culturele locaties aan te vallen", zei de Republikeinse leider van de Amerikaanse Senaat Mitch McConnell dinsdag over Trumps opmerking. De president slikte zijn woorden ook deels in, door te zeggen dat een aanval altijd volgens de internationale regels zal zijn.
In Iran is de roep om wraak na de dood van de belangrijke generaal groot. Onder anderen de geestelijke leider ayatollah Ali Khamenei en de dochter van Soleimani riepen op tot wraakacties tegen de VS.
Meer uit Buitenland
HELSINKI/PARIJS (ANP) - Finland sluit aan bij de Franse bescherming met kernwapens. Het land, dat van alle NAVO-lidstaten de langste grens met Rusland deelt, voegt zich in een rij met onder andere Nederland.
5 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran heeft uitgehaald naar Oostenrijk omdat een Iraanse delegatie toegang tot het land is geweigerd. De Iraniërs kunnen daardoor volgens staatsmedia niet deelnemen aan een conferentie van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA).
13 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - In de Chinese hoofdstad Beijing wordt uit veiligheidsoverwegingen het bezit van drones verboden. Het opslaan of vervoeren van de onbemande toestellen mag vanaf medio november niet meer, staat in nieuwe regels.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk doet een nieuwe poging om sociale media voor minderjarigen te verbieden. President Emmanuel Macron maakte bekend dat de Europese Commissie daar maandag over wordt geïnformeerd.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/DPA/RTR) - De Indonesische autoriteiten zoeken nog naar 129 mensen die worden vermist sinds een passagiersschip kapseisde op de Javazee. Het officiële dodental staat momenteel op zes.
3 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben zondag gemeld dat Saudi-Arabië in 24 uur tijd meer dan vijftig aanvallen op hun posities heeft uitgevoerd. Dit gebeurde nadat de door Iran gesteunde groepering de verantwoordelijkheid had opgeëist voor een aanval met drones en raketten op een militaire basis in Saudi-Arabië.
13 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR) - Volgens een prognose van de Zweedse zender SVT stevent het centrumlinkse oppositieblok in Zweden af op 51,3 procent van de stemmen in de parlementsverkiezingen van het land. De Zweedse centrumlinkse partijen steunen de sociaaldemocratische leider Magdalena Andersson als premier.
13 uur geleden