VS verwachten vergeldingsactie Iran
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verwachten dat Iran binnenkort een vergeldingsactie uitvoert voor het doden van de Iraanse generaal Qassem Soleimani. Dat heeft de minister van Defensie Mark Esper dinsdag gezegd.
"Als het zo ver is, dan zijn wij klaar om daar gepast op te reageren", aldus Esper. Hij onderstreept hiermee eerdere uitspraken van president Donald Trump die zei dat er raketten gericht zijn op 52 locaties in Iran, onder meer op cultureel belangrijke plekken.
"Het is niet gepast om Iraanse culturele locaties aan te vallen", zei de Republikeinse leider van de Amerikaanse Senaat Mitch McConnell dinsdag over Trumps opmerking. De president slikte zijn woorden ook deels in, door te zeggen dat een aanval altijd volgens de internationale regels zal zijn.
In Iran is de roep om wraak na de dood van de belangrijke generaal groot. Onder anderen de geestelijke leider ayatollah Ali Khamenei en de dochter van Soleimani riepen op tot wraakacties tegen de VS.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - De Poolse autoriteiten hebben een terrorismeonderzoek geopend nadat zes mensen waren gedood in Krakau. Dat staat in een verklaring van het Openbaar Ministerie.
46 minuten geledenKRAKAU (ANP/AFP) - De Poolse autoriteiten hebben opgeroepen om bloed te doneren voor een agent die gewond raakte bij de dodelijke schietpartij in Krakau. Op sociale media circuleren beelden waarop te zien is dat die politieman ondanks zijn eigen verwondingen de aanvaller confronteert.
2 uur geledenKRAKAU (ANP/DPA/AFP) - De lichamen die zijn aangetroffen in de woning van de man die het vuur opende in Krakau, zijn de ouders en zus van de schutter. Ze leken volgens de politie schotwonden te hebben.
2 uur geledenKRAKAU (ANP/DPA) - Meerdere koetsiers die met paardenkoetsen door Krakau rijden, raakten ernstig gewond bij de schietpartij in de stad. Dat meldde hun brancheorganisatie. De paarden liepen alleen lichte verwondingen op.
3 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Saudische hoofdstad Riyad is opnieuw onder vuur genomen. Er waren harde explosies te horen en getuigen zeggen dat het financiële district is getroffen. Daar zou een gebouw van staatsoliegigant Aramco schade hebben opgelopen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een vrouw uit New York heeft voor 40.000 dollar (36.000 euro) aan verkeersboetes gekregen. Haar gepersonaliseerde kentekenplaat lijkt de reden te zijn, schrijft de krant The New York Times.
4 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Door een aardbeving met een kracht van 5.7 in het midden van Japan zijn zondag zeker 24 mensen gewond geraakt, melden lokale media. De beving veroorzaakte schade aan gebouwen en hinder voor het treinverkeer. Er zijn geen doden gemeld.
4 uur geleden