'VS verwachten forse groei coronadoden'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid verwacht dat het coronavirus fors meer slachtoffers gaat maken. Begin juni overlijden naar verwachting ongeveer 3000 mensen per dag aan het virus, bericht The New York Times op basis van een intern overheidsdocument. Dat zou bijna een verdubbeling zijn van het huidige sterftecijfer.
Het virus gaat volgens de voorspelling van overheidsexperts ook veel sneller om zich heen grijpen. Er komen tegen het eind van de maand naar verwachting zo'n 200.000 nieuwe coronagevallen per dag bij. Dat zijn er nu nog 25.000. President Trump heeft staten ondertussen opgeroepen beperkingen te versoepelen om zo de economie weer op gang te brengen.
Het Witte Huis neemt afstand van het rapport, waarin modellen worden gebruikt van gezondheidsdienst CDC. "Dit is geen document van het Witte Huis en is ook niet voorgelegd aan de Coronavirus Task Force", zegt een woordvoerder tegen de krant. De voorspellingen in het rapport zouden ook niet representatief zijn voor voorspellingen van die officiële taskforce van de regering.
De Verenigde Staten zijn wereldwijd het zwaarst getroffen door het coronavirus, dat eind vorig jaar opdook in China. Trump voorspelde zondag zelf dat het dodental in zijn land zou kunnen oplopen tot 100.000. "We kunnen 75, 80 tot 100.000 mensen verliezen", zei de president tegen Fox News. "Dat is verschrikkelijk. We zouden hier niemand door moeten verliezen."
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israël claimt een tunnelcomplex van Hezbollah te hebben verwoest in het zuiden van Libanon. Volgens premier Benjamin Netanyahu ging het om "belangrijke ondergrondse infrastructuur", die in de afgelopen twee decennia was gebouwd.
2 uur geledenCALGARY (ANP/AFP/RTR) - Canada heeft honderden miljoenen Canadese dollars aan steun toegezegd voor de Oekraïense luchtverdediging en energie-infrastructuur. Dat kondigde de Canadese premier Mark Carney aan tijdens een bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan Canada.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering zegt bijna 1 miljoen burgers geld terug te geven dat ze te veel zouden hebben betaald aan hun zorgverzekering, beter bekend als Obamacare. Ze krijgen per persoon 500 dollar (430 euro) terug, aldus het Witte Huis.
7 uur geledenQINGDAO (ANP/AFP) - Het dodental na een brand op een vrachtschip in China is opgelopen naar 25, melden staatsmedia. Eerder werd bekend dat er vijf gewonden waren.
9 uur geledenBERLIJN (ANP) - Ook als radicaal-rechts in belangrijke NAVO-landen als Frankrijk aan de macht komt zal er voor Rusland en Oekraïne weinig veranderen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De steun voor Oekraïne en de herbewapening van Europa zullen volgens hem doorgaan.
10 uur geledenQINGDAO (ANP/AFP) - Door een grote brand op een vrachtschip in China zijn zeker twintig doden gevallen, melden Chinese staatsmedia. De boot lag voor onderhoud aangemeerd in de oostelijke havenstad Qingdao.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het aantal asielaanvragen in de EU en niet-lidstaten Noorwegen en Zwitserland lag in het eerste halfjaar van 2026 op het laagste punt in vijf jaar voor die periode. Dat meldt het EU-asielagentschap EUAA. In het eerste halfjaar lag het aantal in de zogenoemde EU+ met circa 332.000 asielaanvragen 17 procent lager dan in dezelfde periode in 2025.
11 uur geleden