'VS verwachten forse groei coronadoden'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid verwacht dat het coronavirus fors meer slachtoffers gaat maken. Begin juni overlijden naar verwachting ongeveer 3000 mensen per dag aan het virus, bericht The New York Times op basis van een intern overheidsdocument. Dat zou bijna een verdubbeling zijn van het huidige sterftecijfer.
Het virus gaat volgens de voorspelling van overheidsexperts ook veel sneller om zich heen grijpen. Er komen tegen het eind van de maand naar verwachting zo'n 200.000 nieuwe coronagevallen per dag bij. Dat zijn er nu nog 25.000. President Trump heeft staten ondertussen opgeroepen beperkingen te versoepelen om zo de economie weer op gang te brengen.
Het Witte Huis neemt afstand van het rapport, waarin modellen worden gebruikt van gezondheidsdienst CDC. "Dit is geen document van het Witte Huis en is ook niet voorgelegd aan de Coronavirus Task Force", zegt een woordvoerder tegen de krant. De voorspellingen in het rapport zouden ook niet representatief zijn voor voorspellingen van die officiële taskforce van de regering.
De Verenigde Staten zijn wereldwijd het zwaarst getroffen door het coronavirus, dat eind vorig jaar opdook in China. Trump voorspelde zondag zelf dat het dodental in zijn land zou kunnen oplopen tot 100.000. "We kunnen 75, 80 tot 100.000 mensen verliezen", zei de president tegen Fox News. "Dat is verschrikkelijk. We zouden hier niemand door moeten verliezen."
Meer uit Buitenland
POMAS (ANP) - Een dorp in het zuiden van Frankrijk is getroffen door een tornado. 26 personen raakten gewond, melden de lokale autoriteiten op X. Vijf van hen moesten naar het ziekenhuis. Volgens BFMTV worden nog twee mensen vermist, die mogelijk onder het puin van hun ingestorte huis liggen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt volledig voorbereid te zijn op de nieuwe Amerikaanse sancties die maandag werden aangekondigd. Economieminister Ali Madanizadeh claimt dat er een plan voor twee jaar ligt om de maatregelen tegen te gaan.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse regering heeft een officieel verzoek ingediend bij de Europese Unie voor noodfinanciering om de migrantencrisis in Ceuta aan te pakken. Een woordvoerder van de Europese Commissie bevestigt aan persbureau EFE dat dat verzoek ontvangen is en snel zal worden beoordeeld.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten beginnen een "economische aanval" op Iran. Dat zegt de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tijdens een persconferentie. Het doel van deze "Operation Economic Outcast" is om iedere "economische levensader" van Iran af te snijden en het Iran zo onmogelijk te maken ooit een nucleair wapen te bemachtigen.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Abelardo de la Espriella heeft de immigratiedienst opgedragen om te beginnen met de deportatie van migranten. Het gaat in eerste instantie om ongedocumenteerden die zijn veroordeeld voor een misdaad; later gaat het om iedereen zonder legale verblijfsstatus.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - Rita Flores, een voormalig lid van de Russische punkband Pussy Riot, zegt jarenlang gedwongen als informant te hebben gewerkt voor de Russische veiligheidsdienst FSB. Ze zou informatie hebben moeten verzamelen over critici van het Kremlin en moest zelfs haar eigen ex-vriend naar een café lokken waar hij zou worden omgelegd, schrijft The Moscow Times.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische 'taartengooier' Noël Godin is op 80-jarige leeftijd overleden, heeft zijn echtgenote bekendgemaakt. Godin was onder meer schrijver en acteur, maar werd vooral bekend door het gooien van taarten naar beroemdheden, zoals Microsoft-oprichter Bill Gates, de Franse oud-president Nicolas Sarkozy en zanger Patrick Bruel.
6 uur geleden