'VS verwachten forse groei coronadoden'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid verwacht dat het coronavirus fors meer slachtoffers gaat maken. Begin juni overlijden naar verwachting ongeveer 3000 mensen per dag aan het virus, bericht The New York Times op basis van een intern overheidsdocument. Dat zou bijna een verdubbeling zijn van het huidige sterftecijfer.
Het virus gaat volgens de voorspelling van overheidsexperts ook veel sneller om zich heen grijpen. Er komen tegen het eind van de maand naar verwachting zo'n 200.000 nieuwe coronagevallen per dag bij. Dat zijn er nu nog 25.000. President Trump heeft staten ondertussen opgeroepen beperkingen te versoepelen om zo de economie weer op gang te brengen.
Het Witte Huis neemt afstand van het rapport, waarin modellen worden gebruikt van gezondheidsdienst CDC. "Dit is geen document van het Witte Huis en is ook niet voorgelegd aan de Coronavirus Task Force", zegt een woordvoerder tegen de krant. De voorspellingen in het rapport zouden ook niet representatief zijn voor voorspellingen van die officiële taskforce van de regering.
De Verenigde Staten zijn wereldwijd het zwaarst getroffen door het coronavirus, dat eind vorig jaar opdook in China. Trump voorspelde zondag zelf dat het dodental in zijn land zou kunnen oplopen tot 100.000. "We kunnen 75, 80 tot 100.000 mensen verliezen", zei de president tegen Fox News. "Dat is verschrikkelijk. We zouden hier niemand door moeten verliezen."
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/RTR) - Uit de gegevens van de zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air blijkt dat de piloten hebben overwogen de landing in Miami af te breken. Dat zegt de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB dinsdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft geweigerd een door Republikeinen opgestelde kaart van kiesdistricten in Missouri te herstellen voorafgaand aan de tussentijdse verkiezingen ('midterms') in november. De Republikeinen hadden het hof daartoe verzocht.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Op het Iraanse eiland Kharg, in de Perzische Golf, zijn explosies gehoord. Volgens Iraanse staatsmedia is een olietanker vlak bij het eiland geraakt door een Amerikaanse raket.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu spreekt tegen dat hij in aanloop naar de Hamas-aanval op 7 oktober 2023 al was gewaarschuwd. "De berichten in de media zijn onjuist", staat in een verklaring op X. "De premier is voor 7 oktober niet gewaarschuwd vanuit de Verenigde Arabische Emiraten."
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran claimt dat het een Amerikaanse onderzeedrone in handen heeft gekregen. Het zou gaan om een hypermodern toestel.
10 uur geledenOSLO (ANP) - Tienduizenden Noren hebben afgelopen week gebruikgemaakt van de gelegenheid om de overleden koning Harald een laatste groet te brengen. In totaal hebben meer dan 46.000 mensen afscheid genomen, meldt het Noorse hof dinsdagavond.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen tientallen bedrijven die de Iraanse luchtvaartsector ondersteunen. Het gaat onder meer om luchtvaartmaatschappijen als Kish Airlines, Iran Air Tour en ATA Airlines.
11 uur geleden