Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS verwachten Chinese machtsdemonstratie rond Taiwan

VS verwachten Chinese machtsdemonstratie rond Taiwan

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikanen houden rekening met een Chinese militaire "demonstratie van macht" rond een omstreden bezoek van een Amerikaanse toppolitica aan Taiwan. De Chinezen zouden bijvoorbeeld raketten kunnen afschieten rond het eiland voor de Chinese kust, aldus het Witte Huis.

Maar de Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken roept de Chinezen op de spanningen niet op te voeren. Hij benadrukt dat een mogelijk bezoek door de voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, Nancy Pelosi, volledig haar eigen beslissing zou zijn. China zou dan "verantwoordelijk moeten handelen", vindt de bewindsman.

Als Pelosi besluit om Taiwan te ​​bezoeken en China "probeert een soort van crisis te creëren of de spanningen op een andere manier te laten escaleren, dan zou dat geheel voor rekening van Beijing zijn."

Het communistische regime van China heeft herhaaldelijk gewaarschuwd "niet met vuur te spelen" rond Taiwan. Beijing ziet het eiland als een afvallige provincie en vindt dergelijk hooggeplaatst bezoek een provocatie. Pelosi zegt met haar bezoek haar "onwankelbare" steun te willen uiten voor de naar volledige onafhankelijkheid strevende Taiwanezen. Volgens Taiwanese media komt ze dinsdag.

Meer uit Buitenland

Rosatom: aanvallen kerncentrale Iran gevaar nucleaire veiligheid

MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De situatie bij de Iraanse kerncentrale ⁠Bushehr verslechtert steeds verder. Daarvoor waarschuwde de topman van het Russische kernenergieconcern Rosatom. Aleksej Lichatsjov noemde aanvallen in de omgeving een gevaar voor de nucleaire veiligheid.

9 minuten geleden
Ministersoverleg Egypte, Pakistan, Saudi-Arabië en Turkije

ISLAMABAD (ANP/DPA/RTR) - Om te proberen de oorlog in Iran te bezweren overleggen zondag en maandag de ministers van Buitenlandse Zaken van Egypte, Pakistan, Saudi-Arabië en Turkije in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad. Dat heeft de Pakistaanse minister Ishaq Dar bekendgemaakt. De bewindslieden spreken naar verwachting ook met de premier van het land, Shehbaz Sharif.

2 uur geleden
Zelensky meldt defensieafspraken met Verenigde Arabische Emiraten

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en de Verenigde Arabische Emiraten hebben afgesproken dat ze gaan samenwerken op defensiegebied. Dat maakte de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekend na een ontmoeting met president Mohammed bin Zayed ⁠Al Nahyan van de Golfstaat.

3 uur geleden
Paus voor historisch bezoek in Monaco

MONTE CARLO (ANP/AFP) - Paus Leo is zaterdagochtend in Monaco gearriveerd voor het eerste pauselijke bezoek van de moderne tijd aan het ministaatje. Hij kwam aan in een helikopter en is ontvangen door prins Albert en prinses Charlene.

4 uur geleden
Houthi's eisen verantwoordelijkheid op voor raketaanval op Israël

SANAA (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.

6 uur geleden
Thailand: akkoord met Iran over doorgang olietankers

BANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.

7 uur geleden
Bonaire vraagt 'snelle hulp' van Nederland om stijgende prijzen

KRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.

9 uur geleden