VS verspreiden 296.000 apenpokkenvaccins onder bevolking
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering verspreidt in de komende weken 296.000 doses vaccins tegen apenpokken uit de nationale voorraad onder de bevolking. De vaccins worden toegewezen aan zowel staten als territoria, zoals Guam en Puerto Rico. De verdeling gebeurt op basis van de bevolkingsgrootte en het "risico op ernstige ziekte", aldus Amerikaanse gezondheidsfunctionarissen.
Van de doses zullen er 56.000 onmiddellijk worden toegewezen, de rest volgt in de komende weken. Het betreft vaccins van het type Jynneos. Die kunnen worden aangeboden aan mensen die "mogelijk zijn blootgesteld". Tot voor kort waren vaccins tegen apenpokken in de VS alleen beschikbaar voor mensen die aantoonbaar aan het virus zijn blootgesteld. Tegen het einde van het jaar moeten zelfs 1,6 miljoen doses beschikbaar zijn.
De Verenigde Staten hebben tot nu toe 306 gevallen geregistreerd van apenpokken, een virale infectie die verband houdt met pokken en die pijnlijke huidletsels veroorzaakt. Hoewel het virus endemisch is in delen van Afrika, heeft de huidige uitbraak landen getroffen waar het virus zich gewoonlijk niet verspreidt. Daardoor bestaat de vrees dat het meer wijdverspreid zou kunnen worden.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese regering is niet op de hoogte van een gepland contact tussen Israëlische en Libanese leiders, zegt een functionaris tegen persbureau AFP en nieuwszender Al Jazeera. De Amerikaanse president Donald Trump schreef op Truth Social dat zo'n gesprek deze donderdag nog plaats zou vinden, maar Libanon zegt daar niet over te zijn geïnformeerd.
46 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn in de nacht van woensdag op donderdag minstens veertien mensen om het leven gekomen. Dat melden de lokale autoriteiten donderdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donderdag vinden gesprekken tussen Israël en Libanon plaats. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.
7 uur geleden