Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS verspreiden 296.000 apenpokkenvaccins onder bevolking

VS verspreiden 296.000 apenpokkenvaccins onder bevolking

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering verspreidt in de komende weken 296.000 doses vaccins tegen apenpokken uit de nationale voorraad onder de bevolking. De vaccins worden toegewezen aan zowel staten als territoria, zoals Guam en Puerto Rico. De verdeling gebeurt op basis van de bevolkingsgrootte en het "risico op ernstige ziekte", aldus Amerikaanse gezondheidsfunctionarissen.

Van de doses zullen er 56.000 onmiddellijk worden toegewezen, de rest volgt in de komende weken. Het betreft vaccins van het type Jynneos. Die kunnen worden aangeboden aan mensen die "mogelijk zijn blootgesteld". Tot voor kort waren vaccins tegen apenpokken in de VS alleen beschikbaar voor mensen die aantoonbaar aan het virus zijn blootgesteld. Tegen het einde van het jaar moeten zelfs 1,6 miljoen doses beschikbaar zijn.

De Verenigde Staten hebben tot nu toe 306 gevallen geregistreerd van apenpokken, een virale infectie die verband houdt met pokken en die pijnlijke huidletsels veroorzaakt. Hoewel het virus endemisch is in delen van Afrika, heeft de huidige uitbraak landen getroffen waar het virus zich gewoonlijk niet verspreidt. Daardoor bestaat de vrees dat het meer wijdverspreid zou kunnen worden.

Meer uit Buitenland

Finland geeft drone-waarschuwing af, land in verhoogde paraatheid

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.

2 uur geleden
Trump: fantastische handelsakkoorden met China gesloten

BEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.

2 uur geleden
Trump: ik ga niet veel meer geduld hebben met Iran

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.

4 uur geleden
Vliegveld Palm Beach in Florida vanaf juli vernoemd naar Trump

PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.

6 uur geleden
Hooggerechtshof VS: abortuspil mag toch per post

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.

7 uur geleden
Trump: relatie met China hopelijk sterker en beter dan ooit

BEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

7 uur geleden
Denemarken en Australiƫ naar finale Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Denemarken en Australiƫ zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.

9 uur geleden