VS versoepelen reisadvies voor China
WASHINGTON (ANP) - Amerikanen die naar China willen reizen moeten daar goed over nadenken, maar krijgen niet langer het advies het land te mijden. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington erkende maandag in het versoepelde reisadvies dat China vooruitgang heeft geboekt in de strijd tegen het coronavirus.
President Trump heeft Beijing er herhaaldelijk van beschuldigd verantwoordelijk te zijn voor de mondiale verspreiding van het "Chinavirus", dat wereldwijd in de VS de meeste slachtoffers heeft gemaakt. Het land heeft de eerste besmettingsgevallen veel te laat gedeeld, aldus Trump die het virus zelf vaak heeft gebagatelliseerd.
Het bedrijfsleven en de scholen in China hebben hun activiteiten grotendeels hervat en ook op andere gebieden gaat het beter, staat in het aangepaste reisadvies. Het departement waarschuwt Amerikaanse burgers nog wel voor het risico op willekeurige arrestatie, ook in Hongkong.
De Chinese president Xi Jinping verklaarde een week geleden bij het decoreren van medisch personeel dat het land het virus heeft overwonnen. De aanpak figureert in de Chinese propagandamachine als voorbeeld van goed leiderschap.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.
1 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
9 uur geleden