Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS versoepelen reisadvies voor China

VS versoepelen reisadvies voor China

WASHINGTON (ANP) - Amerikanen die naar China willen reizen moeten daar goed over nadenken, maar krijgen niet langer het advies het land te mijden. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington erkende maandag in het versoepelde reisadvies dat China vooruitgang heeft geboekt in de strijd tegen het coronavirus.

President Trump heeft Beijing er herhaaldelijk van beschuldigd verantwoordelijk te zijn voor de mondiale verspreiding van het "Chinavirus", dat wereldwijd in de VS de meeste slachtoffers heeft gemaakt. Het land heeft de eerste besmettingsgevallen veel te laat gedeeld, aldus Trump die het virus zelf vaak heeft gebagatelliseerd.

Het bedrijfsleven en de scholen in China hebben hun activiteiten grotendeels hervat en ook op andere gebieden gaat het beter, staat in het aangepaste reisadvies. Het departement waarschuwt Amerikaanse burgers nog wel voor het risico op willekeurige arrestatie, ook in Hongkong.

De Chinese president Xi Jinping verklaarde een week geleden bij het decoreren van medisch personeel dat het land het virus heeft overwonnen. De aanpak figureert in de Chinese propagandamachine als voorbeeld van goed leiderschap.

Meer uit Buitenland

Advocaten: Christa Pike nog in leven na injecties executie

NASHVILLE (ANP/RTR) - De ter dood veroordeelde Amerikaanse Christa Pike (50) is na het toedienen van twee dodelijke injecties nog in leven. Dat meldden Amerikaanse en Britse media - waaronder CNN, The New York Times en BBC - op basis van haar advocaten en getuigen. De autoriteiten in de staat Tennessee bevestigen dit nu.

1 uur geleden
Netanyahu: te vroeg voor conclusies rol Iran bij flydubai-vlucht

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft woensdag gezegd dat het nog te vroeg is om te zeggen of er Iraanse betrokkenheid was bij het gewelddadige incident aan boord van de flydubai-vlucht van Dubai naar Tel Aviv. Dat zei hij in het programma Hannity op Fox News.

2 uur geleden
Website hackersgroep ShinyHunters offline

WASHINGTON (ANP/RTR) - De website van ShinyHunters, de groep die de verantwoordelijkheid heeft opgeëist voor een recente hack waarbij persoonlijke en gevoelige gegevens van duizenden FBI-agenten zijn buitgemaakt, is woensdag offline gegaan.

3 uur geleden
Hegseth: rol voor Elon Musk in toekomstige oorlogsvoering

VIRGINIA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft diverse nieuwe militaire commando's en projecten aangekondigd, waaronder een initiatief dat onder leiding zal komen te staan van Elon Musk. Het gaat om een project dat gericht is op onderzoek naar de toekomst van oorlogsvoering.

3 uur geleden
Hooggerechtshof: executie Christa Pike mag doorgaan

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag een uitspraak van een lagere rechtbank vernietigd en bepaald dat Tennessee door kan gaan met de executie van Christa Pike. Dat melden diverse Amerikaanse media.

5 uur geleden
Trump in contact met Netanyahu over vlucht flydubai

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn Israëlische collega Benjamin Netanyahu over de flydubai-vlucht gesproken. Dat liet hij verslaggevers woensdag weten. Trump noemde het een "ongelooflijk verhaal".

5 uur geleden
Iran ontkent weer betrokkenheid bij incident luchtmachtbasis VK

TEHERAN (ANP) - Iran ontkent opnieuw betrokkenheid bij het incident afgelopen zondag bij de luchtmachtbasis bij het Britse Fairford. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X laten weten.

5 uur geleden