VS veroordelen nieuwe Chinese kieswet voor Hongkong als 'aanval'
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten veroordelen de geplande kieswet voor het Chinese Hongkong als een "directe aanval" op de autonomie van de voormalige Britse kroonkolonie. De door het communistische regime in Peking beoogde veranderingen zijn ook een aanval op de vrijheden en de democratisch processen van de stad, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken.
Peking wil voortaan meer zeggenschap over de kandidaten voor verkiezingen. Als ze niet "patriottisch" genoeg zijn, mogen ze niet meedoen, aldus de hervormingsplannen. Washington eist dat de Chinezen hun koers wijzigen. De Verenigde Staten veroordelen "de aanhoudende aanvallen" op de democratische instellingen van Hongkong, zei een woordvoerder.
Peking is elke pro-democratische beweging in het geleidelijk steeds minder democratische Hongkong een doorn in het oog. De nieuwe kieswet staat op de agenda van het Chinese Nationale Volkscongres in Peking, de jaarlijkse vergadering van het parlement die vrijdag is begonnen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.
5 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkije overweegt F-16's naar het noordelijke, door Turkije geclaimde deel van Cyprus te sturen. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bron binnen het Turkse ministerie van Defensie.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door het geweld in Libanon zijn nu bijna een half miljoen mensen op de vlucht geslagen. Dat heeft de Libanese minister Haneen Sayed van Sociale Zaken gezegd op een persconferentie.
5 uur geleden