Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS 'verontwaardigd' over raketaanval in Irak

VS 'verontwaardigd' over raketaanval in Irak

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister Antony Blinken van Buitenlandse Zaken zei dat de Verenigde Staten "verontwaardigd" zijn over een raketaanval bij het vliegveld van Erbil in Noord-Irak. Bij die aanval in Iraaks Koerdistan raakte een Amerikaanse militair gewond. Een burger die voor de troepenmacht werkte kwam om, vijf andere burgermedewerkers raakten gewond.

"Ik heb contact opgenomen met de premier van de regionale regering van Koerdistan, Masrour Barzani, om het incident te bespreken en onze steun te betuigen voor alle inspanningen om de verantwoordelijken te onderzoeken en ter verantwoording te roepen", zei Blinken in een verklaring.

Ongeveer 120 Nederlandse militairen die daar sinds enkele weken zitten, zijn ongedeerd op het kamp, meldde Defensie eerder. De Nederlanders zijn sinds enkele weken actief met de bewaking van de binnenste ring van het vliegveld. De militairen van de landmacht zijn daarmee verantwoordelijk voor de veiligheid binnen het vliegveld, dat een belangrijk knooppunt is voor de anti-IS-coalitie in het noorden van Irak.

De Koerden bewaken de buitenste ring van de luchthaven en Amerikaanse troepen de middelste ring.

Meer uit Buitenland

Denemarken roept op tot constructieve gesprekken over Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft opgeroepen tot "constructieve" gesprekken over Groenland die de territoriale integriteit van het land respecteren. "We kunnen over alle politieke aspecten onderhandelen: veiligheid, investeringen, de economie. Maar we kunnen niet onderhandelen over onze soevereiniteit", benadrukte premier Mette Frederiksen in een verklaring. Dat is volgens haar tot nu toe ook niet gebeurd.

30 minuten geleden
Merz in Davos: oude wereldorde valt uit elkaar

DAVOS (ANP) - De oude wereldorde valt in hoog tempo uit elkaar. Dat verklaarde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos. Hij sprak over tektonische verschuivingen met grote gevolgen voor de veiligheid en welvaart.

31 minuten geleden
Bron: Zelensky onderweg naar Davos voor ontmoeting met Trump

KYIV (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is onderweg naar Davos. Dat laat een bron weten aan persbureau Bloomberg en is later bevestigd door het kantoor van de president. Zelensky heeft er donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump.

2 uur geleden
Witkoff: nog een laatste kwestie in onderhandelingen Oekraïne

DAVOS (ANP/RTR/AFP) - Volgens de Amerikaanse gezant Steve Witkoff hebben de gesprekken om de oorlog in Oekraïne te beëindigen "veel vooruitgang geboekt". "Ik denk dat we het tot een punt hebben teruggebracht", zei hij in de marge van het World Economic Forum in Davos. Het is niet bekend over welk punt nog wordt gesproken.

2 uur geleden
Nog duizenden appartementencomplexen zonder stroom in Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - Ongeveer 3000 appartementencomplexen in de Oekraïense hoofdstad Kyiv zitten nog zonder stroom na de Russische aanvallen deze week, meldt burgemeester Vitali Klitsjko. De hoofdstad heeft al weken te kampen met warmte- en elektriciteitsproblemen door aanhoudende aanvallen. Begin januari riep de burgemeester op de stad te verlaten, dinsdag werd bekend dat ongeveer een half miljoen mensen dat hebben gedaan.

2 uur geleden
Australië begonnen met dag van rouw voor slachtoffers Bondi Beach

SYDNEY (ANP/RTR) - Australië is donderdag begonnen met een nationale dag van rouw voor de slachtoffers van de schietpartij op Bondi Beach. In het hele land hangen de vlaggen halfstok voorafgaand aan een herdenkingsceremonie bij het iconische Opera House in Sydney.

7 uur geleden
Rutte: nog veel werk te doen voor akkoord over Groenland

DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.

7 uur geleden