VS verbieden levering aan drie Russische luchtvaartmaatschappijen
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft de leveringen van Amerikaanse goederen aan drie Russische luchtvaartmaatschappijen tijdelijk verboden vanwege het schenden van eerder opgelegde sancties door deze bedrijven. Het gaat volgens Washington om staatsluchtvaartmaatschappij Aeroflot en de maatschappijen Azur Air en Utair.
Het Amerikaanse ministerie van Handel waarschuwde vorige maand al dat de luchtvaartmaatschappijen waren ingegaan tegen de sancties die waren opgelegd vanwege de invasie van Oekraïne, door met Boeing-vliegtuigen te blijven vliegen. In een verklaring zei het ministerie dat de gesanctioneerde luchtvaartmaatschappijen vluchten hadden uitgevoerd binnen Rusland en naar landen als China, Vietnam, Turkije, India en de Verenigde Arabische Emiraten zonder toestemming van de Verenigde Staten, zoals de sancties vereisen.
Door de overtreding mogen Aeroflot, Azur Air en Utair de komende 180 dagen geen Amerikaanse goederen meer ontvangen. "We sluiten niet alleen hun toegang tot goederen uit de Verenigde Staten af, maar ook de wederuitvoer van goederen van Amerikaanse oorsprong uit het buitenland", zei minister van Handel Gina Raimondo in een verklaring.
Abramovitsj
"Alle bedrijven die onze exportregels schenden, met name degenen die dit doen in het voordeel van Vladimir Poetin en in het nadeel van het Oekraïense volk, zullen de volle kracht van de handhaving van het departement voelen", aldus Raimondo.
Ook de Russische miljardair Roman Abramovitsj, jarenlang eigenaar van de Engelse voetbalclub Chelsea, heeft met het gebruik van een Gulfstream-jet de sancties overtreden. Tegen hem nemen de Amerikanen echter geen strafmaatregelen vanwege zijn deelname aan de vredesbesprekingen met Oekraïne in Turkije.
Naast de acties van het ministerie van Handel kondigde het Amerikaanse ministerie van Financiën sancties aan tegen het Russische staatsbedrijf Alrosa, een van de grootste diamantmijnbouwbedrijven ter wereld. Het ministerie van Buitenlandse Zaken zette daarnaast het Russische staatsbedrijf United Shipbuilding Corporation op de zwarte lijst, evenals zijn dochterondernemingen en bestuursleden.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank handhaaft opnieuw de rente in de Verenigde Staten. Binnen het beleidsbepalende comité van de Federal Reserve waren er wel drie stemmen voor een verhoging, maar negen bestuursleden stemden voor het handhaven van de rente.
10 minuten geledenLISSABON (ANP) - Zowel Air France-KLM als Lufthansa heeft vlak voor de deadline een definitief bod uitgebracht op de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Air France-KLM en Lufthansa deden in april al een niet-bindend bod voor een minderheidsbelang. De Portugese staat, de volledige eigenaar van TAP, vroeg de concerns daarna binnen drie maanden met een definitief bod te komen.
1 uur geledenTOULOUSE (ANP) - Airbus heeft in de eerste helft van dit jaar een flink hogere winst behaald, vooral door de levering van meer verkeersvliegtuigen aan klanten. Daarnaast handhaafde de Europese vliegtuigbouwer zijn doelstelling voor de levering van het recordaantal van ongeveer 870 toestellen in heel dit jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een kleine winst de handel uitgegaan. Bij de bedrijven was chemicaliëndistributeur IMCD koploper dankzij goed ontvangen cijfers. De chipfondsen gingen echter opnieuw omlaag, ondanks sterke resultaten van chiptoeleverancier ASMI. Daarmee zette de chipsector de zware neergang van deze week door vanwege zorgen bij beleggers over onder meer toenemende concurrentie uit China.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft afgelopen kwartaal zijn grootste omzetgroei ooit geboekt. De inkomsten stegen met ruim twee derde vergeleken met drie maanden eerder dankzij de flink opgeschroefde Europese militaire bestedingen. Ook het aantal bestellingen nam verder toe.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De droogte begint voor agrariërs inmiddels op meerdere plekken knellend te worden. Dat zegt land- en tuinbouworganisatie LTO. Van lege supermarktschappen lijkt op dit moment nog geen sprake.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Miljoenen Europeanen hebben al gestemd over de ontwerpen van de nieuwe eurobiljetten. Dat meldt de Europese Centrale Bank (ECB), die aangeeft dat de teller inmiddels op 6 miljoen staat. De tien mogelijke nieuwe ontwerpen werden vorige week door president Christine Lagarde gepresenteerd. Stemmen kan nog tot 21 september.
8 uur geleden