Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS vallen tien drones aan in West-Jemen

VS vallen tien drones aan in West-Jemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben in West-Jemen tien drones aangevallen die de Houthi's op het punt stonden te lanceren, meldt CBS News. De zender baseert zich daarbij op informatie van een hoge Amerikaanse defensiefunctionaris in Bahrein.

"Een hoge defensiefunctionaris in Bahrein vertelde ons zojuist dat F-18-gevechtsvliegtuigen tien minuten geleden tien onbemande drones in West-Jemen hebben gebombardeerd die zich aan het voorbereiden waren om te lanceren", schreef Norah O'Donnell, hoofdredacteur van CBS Evening News, op X.

Eerder woensdag zei het Amerikaanse leger een raket van de Houthi's vernietigd te hebben die klaarstond om afgevuurd te worden vanuit Jemen en een potentiële bedreiging vormde voor Amerikaanse vliegtuigen.

De rebellen zeiden zelf "meerdere" raketten te hebben afgevuurd richting het Amerikaanse oorlogsschip USS Gravely. Het Amerikaanse commandocentrum CENTCOM had uren daarvoor melding gemaakt van één antischeepsraket. Die kwam uit een deel van Jemen dat onder controle staat van de Houthi's en werd door de USS Gravely uit de lucht geschoten.

De Houthi's voeren sinds het begin van de oorlog tussen Israël en Hamas aanvallen uit op schepen op de Rode Zee en de Golf van Aden. Aanvankelijk werden alleen vaartuigen met een Israëlische link getroffen. Amerikaanse en Britse schepen zijn ook doelwitten omdat de VS en het Verenigd Koninkrijk Houthi-doelen hebben aangevallen.

Meer uit Buitenland

Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

5 uur geleden
Zelensky bevestigt tijdelijk bestand met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.

6 uur geleden
Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

8 uur geleden
Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

13 uur geleden
Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

15 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

16 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

16 uur geleden