Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS vallen tien drones aan in West-Jemen

VS vallen tien drones aan in West-Jemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben in West-Jemen tien drones aangevallen die de Houthi's op het punt stonden te lanceren, meldt CBS News. De zender baseert zich daarbij op informatie van een hoge Amerikaanse defensiefunctionaris in Bahrein.

"Een hoge defensiefunctionaris in Bahrein vertelde ons zojuist dat F-18-gevechtsvliegtuigen tien minuten geleden tien onbemande drones in West-Jemen hebben gebombardeerd die zich aan het voorbereiden waren om te lanceren", schreef Norah O'Donnell, hoofdredacteur van CBS Evening News, op X.

Eerder woensdag zei het Amerikaanse leger een raket van de Houthi's vernietigd te hebben die klaarstond om afgevuurd te worden vanuit Jemen en een potentiële bedreiging vormde voor Amerikaanse vliegtuigen.

De rebellen zeiden zelf "meerdere" raketten te hebben afgevuurd richting het Amerikaanse oorlogsschip USS Gravely. Het Amerikaanse commandocentrum CENTCOM had uren daarvoor melding gemaakt van één antischeepsraket. Die kwam uit een deel van Jemen dat onder controle staat van de Houthi's en werd door de USS Gravely uit de lucht geschoten.

De Houthi's voeren sinds het begin van de oorlog tussen Israël en Hamas aanvallen uit op schepen op de Rode Zee en de Golf van Aden. Aanvankelijk werden alleen vaartuigen met een Israëlische link getroffen. Amerikaanse en Britse schepen zijn ook doelwitten omdat de VS en het Verenigd Koninkrijk Houthi-doelen hebben aangevallen.

Meer uit Buitenland

Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

3 uur geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

7 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

7 uur geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

7 uur geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

8 uur geleden
Acteur Chuck Norris (86) overleden

HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.

10 uur geleden
Trump noemt bondgenoten 'lafaards' om Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."

10 uur geleden