VS vallen tien drones aan in West-Jemen
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben in West-Jemen tien drones aangevallen die de Houthi's op het punt stonden te lanceren, meldt CBS News. De zender baseert zich daarbij op informatie van een hoge Amerikaanse defensiefunctionaris in Bahrein.
"Een hoge defensiefunctionaris in Bahrein vertelde ons zojuist dat F-18-gevechtsvliegtuigen tien minuten geleden tien onbemande drones in West-Jemen hebben gebombardeerd die zich aan het voorbereiden waren om te lanceren", schreef Norah O'Donnell, hoofdredacteur van CBS Evening News, op X.
Eerder woensdag zei het Amerikaanse leger een raket van de Houthi's vernietigd te hebben die klaarstond om afgevuurd te worden vanuit Jemen en een potentiële bedreiging vormde voor Amerikaanse vliegtuigen.
De rebellen zeiden zelf "meerdere" raketten te hebben afgevuurd richting het Amerikaanse oorlogsschip USS Gravely. Het Amerikaanse commandocentrum CENTCOM had uren daarvoor melding gemaakt van één antischeepsraket. Die kwam uit een deel van Jemen dat onder controle staat van de Houthi's en werd door de USS Gravely uit de lucht geschoten.
De Houthi's voeren sinds het begin van de oorlog tussen Israël en Hamas aanvallen uit op schepen op de Rode Zee en de Golf van Aden. Aanvankelijk werden alleen vaartuigen met een Israëlische link getroffen. Amerikaanse en Britse schepen zijn ook doelwitten omdat de VS en het Verenigd Koninkrijk Houthi-doelen hebben aangevallen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Op verschillende Belgische luchthavens zijn vluchten dinsdagochtend vertraagd door een "spontane" staking bij luchtverkeersleider Skeyes. Op Brussels Airport zullen zo'n 25 vluchten later vertrekken dan gepland, in Luik gaat het om zo'n twintig vluchten, melden woordvoerders van de luchthavens. Of vroege vakantievluchten vanuit Charleroi ook vertraging oplopen, is niet duidelijk.
44 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
11 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
11 uur geleden