Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS vallen tien drones aan in West-Jemen

VS vallen tien drones aan in West-Jemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben in West-Jemen tien drones aangevallen die de Houthi's op het punt stonden te lanceren, meldt CBS News. De zender baseert zich daarbij op informatie van een hoge Amerikaanse defensiefunctionaris in Bahrein.

"Een hoge defensiefunctionaris in Bahrein vertelde ons zojuist dat F-18-gevechtsvliegtuigen tien minuten geleden tien onbemande drones in West-Jemen hebben gebombardeerd die zich aan het voorbereiden waren om te lanceren", schreef Norah O'Donnell, hoofdredacteur van CBS Evening News, op X.

Eerder woensdag zei het Amerikaanse leger een raket van de Houthi's vernietigd te hebben die klaarstond om afgevuurd te worden vanuit Jemen en een potentiële bedreiging vormde voor Amerikaanse vliegtuigen.

De rebellen zeiden zelf "meerdere" raketten te hebben afgevuurd richting het Amerikaanse oorlogsschip USS Gravely. Het Amerikaanse commandocentrum CENTCOM had uren daarvoor melding gemaakt van één antischeepsraket. Die kwam uit een deel van Jemen dat onder controle staat van de Houthi's en werd door de USS Gravely uit de lucht geschoten.

De Houthi's voeren sinds het begin van de oorlog tussen Israël en Hamas aanvallen uit op schepen op de Rode Zee en de Golf van Aden. Aanvankelijk werden alleen vaartuigen met een Israëlische link getroffen. Amerikaanse en Britse schepen zijn ook doelwitten omdat de VS en het Verenigd Koninkrijk Houthi-doelen hebben aangevallen.

Meer uit Buitenland

Nipte overwinning voor Groenen in Baden-Württemberg

STUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.

1 uur geleden
Zes doden bij Israëlische aanvallen in Gazastrook

GAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.

3 uur geleden
Opnieuw doden door Amerikaanse aanval op vermeende drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.

3 uur geleden
Europa verdrievoudigt wapenimport en blijft vooral in VS kopen

STOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.

6 uur geleden
Treinstation Glasgow gesloten om grote brand, geen treinverkeer

GLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.

8 uur geleden
Mojtaba Khamenei nieuwe opperste leider van Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.

8 uur geleden
Meteorietfragmenten beschadigen huizen in Duitsland

KOBLENZ (ANP/DPA/BELGA) - Volgens de politie hebben fragmenten van een meteoriet daken en huizen beschadigd in verschillende delen van de Zuidwest-Duitse deelstaat Rijnland-Palts.

9 uur geleden