VS trekken vliegdekschip terug uit Rode Zee, ontkennen aanval
SANAA (ANP) - De Verenigde Staten hebben vliegdekschip de USS Dwight D. Eisenhower teruggetrokken uit de Rode Zee. Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM liet zaterdag weten dat het schip en zijn bemanning al onderweg is naar de VS.
Eerder op de dag ontkende CENTCOM stellig dat de Eisenhower was aangevallen door Houthi's uit Jemen. Die beweerden dat zij een succesvolle aanval hadden uitgevoerd op het vliegdekschip.
De Eisenhower was zeven maanden gestationeerd in het gebied, waarin sinds november Houthi-rebellen uit Jemen aanvallen uitvoeren op schepen. Zij doen dat uit solidariteit met de Palestijnen in Gaza. Een woordvoerder van het Pentagon liet zaterdag weten dat de crew van de USS Dwight D. Eisenhower "schepen heeft beschermd bij hun vaart door de Rode Zee, Bab el Mandeb en de Golf van Aden, onschuldige mariniers heeft gered na onrechtmatige aanvallen van de door Iran gesteunde Houthi's en geholpen heeft verdere agressie af te wenden."
De Eisenhouwer wordt vervangen door vliegdekschip USS Theodore Roosevelt, dat volgens CENTCOM op het moment nog een eerder geplande oefening uitvoert in de Indo-Pacific-regio en volgende week zal aankomen in het Midden-Oosten.
Meer uit Buitenland
KOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
16 minuten geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
3 uur geledenHEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij een Israëlische luchtaanval in het zuiden van Libanon zijn vrijdag vijf doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geleden