Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS trekken meeste militairen terug uit Oekraïne

VS trekken meeste militairen terug uit Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten halen zo'n 160 soldaten weg uit Oekraïne. De soldaten van de Nationale Garde waren in het Oost-Europese land om het Oekraïense leger te trainen. De beslissing komt, nadat het ministerie van Buitenlandse Zaken eerder zaterdag had besloten ambassadepersoneel te evacueren.

De VS houden er rekening mee dat Rusland binnen enkele dagen Oekraïne binnenvalt. Rusland heeft tienduizenden troepen verzameld aan de grens met zijn buurland. Of de Russische president Poetin tot een inval heeft besloten is onduidelijk.

"Deze herpositionering betekent geen verandering in ons vaste voornemen om de Oekraïense krijgsmacht bij te staan, maar biedt een zekere flexibiliteit om onze bondgenoten gerust te stellen en om elke vorm van agressie te voorkomen", zei John Kirby, de woordvoerder van het Pentagon.

Sinds 2015 trainen soldaten uit NAVO-landen het Oekraïense leger op roulatiebasis. De soldaten van de Nationale Garde waren sinds november in Oekraïne. Het Amerikaanse leger heeft ook een onbekend, maar kleiner aantal commando's in het Oost-Europese land. Of die eveneens worden teruggetrokken is niet bekend.

Meer uit Buitenland

Merz wijst op rol VS in NAVO, bagatelliseert spanningen met Trump

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.

1 uur geleden
Iran zegt reactie VS op vredesvoorstel te bekijken

TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.

1 uur geleden
Drie Nederlanders omgekomen door verkeersongeval in Frankrijk

JEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.

1 uur geleden
Oekraïne biedt Finland een 'drone-overeenkomst' aan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.

2 uur geleden
Israëlisch leger doodt man op Westelijke Jordaanoever

NABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.

3 uur geleden
Franse minister wil strenger optreden tegen illegale feesten

BOURGES (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nunez heeft beloofd strenger te gaan optreden tegen illegale feesten. Nunez vloog zondag met een helikopter over een illegale rave in Zuid-Frankrijk, die vrijdag begon en waar tienduizenden bezoekers op afkwamen.

3 uur geleden
Al Jazeera: Iraans vredesvoorstel behelst belofte non-agressie VS

ISLAMABAD (ANP) - Al Jazeera meldt details over het nieuwste vredesvoorstel van Iran, dat via Pakistan aan de Verenigde Staten is voorgelegd. Volgens bronnen van de zender bestaat het plan uit drie fasen en is het erop gericht het bestand binnen dertig dagen om te zetten in een einde aan de oorlog.

4 uur geleden