VS trekken meeste militairen terug uit Oekraïne
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten halen zo'n 160 soldaten weg uit Oekraïne. De soldaten van de Nationale Garde waren in het Oost-Europese land om het Oekraïense leger te trainen. De beslissing komt, nadat het ministerie van Buitenlandse Zaken eerder zaterdag had besloten ambassadepersoneel te evacueren.
De VS houden er rekening mee dat Rusland binnen enkele dagen Oekraïne binnenvalt. Rusland heeft tienduizenden troepen verzameld aan de grens met zijn buurland. Of de Russische president Poetin tot een inval heeft besloten is onduidelijk.
"Deze herpositionering betekent geen verandering in ons vaste voornemen om de Oekraïense krijgsmacht bij te staan, maar biedt een zekere flexibiliteit om onze bondgenoten gerust te stellen en om elke vorm van agressie te voorkomen", zei John Kirby, de woordvoerder van het Pentagon.
Sinds 2015 trainen soldaten uit NAVO-landen het Oekraïense leger op roulatiebasis. De soldaten van de Nationale Garde waren sinds november in Oekraïne. Het Amerikaanse leger heeft ook een onbekend, maar kleiner aantal commando's in het Oost-Europese land. Of die eveneens worden teruggetrokken is niet bekend.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/DUBAI/TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - In verschillende landen in het Midden-Oosten worden in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen gemeld. Zo zijn er in delen van de Iraanse hoofdstad Teheran stroomstoringen na een reeks explosies, meldt het Iraanse persagentschap Fars.
2 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De gestrande bultrug die al dagen bekijks trekt langs de Duitse kust, is maandagavond naar open zee gezwommen. De waterpolitie meldt dat het dier in eerste instantie de verkeerde kant op zwom, richting de haven, maar later alsnog richting de Oostzee vertrok.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil graag dat de oorlog met Iran eindigt, melden bronnen aan The Wall Street Journal. Hij zou daarom welwillend zijn om de Amerikaanse militaire vijandelijkheden te stoppen, zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend, schrijft de krant. Trump zou dit scenario "in de afgelopen dagen" met zijn adviseurs hebben besproken, maar er nog geen definitieve beslissing over hebben genomen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.
12 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.
13 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.
13 uur geledenADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
15 uur geleden