VS trekken aanklachten tegen Mexicaanse oud-generaal in
MEXICO-STAD (ANP) - De Verenigde Staten trekken de aanklachten tegen de Mexicaanse oud-generaal en oud-minister van Defensie Salvador Cienfuegos in, werd dinsdag bekendgemaakt. Het besluit is genomen onder druk van Mexico, dat Cienfuegos zelf wil gaan vervolgen. De oud-generaal werd in oktober aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij drugssmokkel en het witwassen van opbrengsten.
De onverwachte beslissing van de Amerikanen om de aanklachten in de politiek gevoelige zaak te laten vallen, werd dinsdag bekendgemaakt in een gezamenlijke verklaring van het Amerikaanse ministerie van Justitie en het Mexicaanse Openbaar Ministerie.
De arrestatie van Cienfuegos, een generaal buiten dienst die jarenlang met de Amerikaanse autoriteiten samenwerkte in grensoverschrijdende veiligheidszaken, zette de betrekking tussen de twee landen sterk onder druk. Mexico was niet van te voren gewaarschuwd voor de aanhouding van Cienfuegos.
President Andres Manuel Lopez Obrador dreigde in reactie op de arrestatie om samenwerkingsovereenkomsten met de VS over het mandaat van de Amerikaanse anti-narcoticabrigade DEA open te breken.
"Het ministerie van Justitie van de Verenigde Staten heeft besloten om de aanklachten tegen de voormalige minister Cienfuegos in de VS te laten vallen, zodat hij onderzocht kan worden en, als dat gepast is, kan worden aangeklaagd onder de Mexicaanse wet", stond in de gezamenlijke verklaring.
De autoriteiten van de twee landen benadrukten hun "sterke partnerschap op het gebied van wetshandhaving". Het Amerikaanse ministerie van Justitie zei dat het bewijs heeft overgedragen aan Mexico en bereid is de Mexicaanse autoriteiten te ondersteunen in verder onderzoek.
Cienfuegos, die ook aan het hoofd van de Mexicaanse strijdkrachten stond, stelde eerder deze maand niet schuldig te zijn aan de hem ten laste gelegde betrokkenheid bij drugshandel en witwaspraktijken. Hij werd in oktober aangehouden in de Amerikaanse stad Los Angeles. De 72-jarige Cienfuegos diende tussen 2012 en 2018 als minister van Defensie onder president Enrique Peña Nieto. Zijn arrestatie kwam als een schok in de Mexicaanse leger- en politietop, gezien zijn goede banden met hoge functionarissen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - In een reactie op de arrestatie van vijf verdachten voor het voorbereiden van een terreurdaad bij een Britse luchtmachtbasis, claimde de Amerikaanse president Donald Trump zondag dat de arrestaties het gevolg waren van Amerikaanse samenwerking met de Britse autoriteiten. Veiligheidsdiensten van beide landen, waaronder het Britse Scotland Yard, zouden de verdachten al langer in het vizier hebben gehad.
7 minuten geledenSANAA (ANP/AFP) - Bij Saudische luchtaanvallen op een markt in Taiz, in het zuidwesten van Jemen, zijn zeven doden gevallen in een gebied dat in handen is van de Jemenitische Houthi's. Dat meldt al-Masirah, de tv-zender van de Houthi's, op gezag van het ministerie van Volksgezondheid van de Houthi's. Ook zouden veertig mensen onder wie vijf kinderen gewond zijn geraakt door de aanvallen.
52 minuten geledenFAIRFORD (ANP) - De mannen die zijn aangehouden bij een luchtmachtbasis in het Verenigd Koninkrijk worden verdacht van het voorbereiden van een terroristische daad, meldt de politie. Vijf mannen werden in de nacht van zaterdag op zondag aangehouden, nadat de politie een melding had gekregen over drie verdachte voertuigen bij de basis.
2 uur geledenWHELFORD (ANP) - Op helikopterbeelden bij de BBC is te zien hoe een explosievenrobot drie witte busjes onderzoekt bij de Britse vliegbasis RAF Fairford. Zondagochtend riep de politie een "groot incident" uit bij de basis, die door de Verenigde Staten wordt gebruikt. Het is tot nu toe niet duidelijk wat er precies aan de hand is.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt opnieuw een Amerikaanse onderwaterdrone te hebben onderschept in de Straat van Hormuz. Dat is de tweede keer deze maand.
3 uur geledenWEDELA (ANP/AFP/RTR) - De politie in Zuid-Afrika is bezig met een klopjacht, na een dodelijke schietpartij in een café ten westen van Johannesburg. Gewapende mannen met geweren openden zaterdagavond het vuur op een groep. Hierbij kwamen zeventien mensen om het leven, vijftien mensen raakten gewond.
4 uur geledenWHELFORD (ANP) - De antiterrorisme-eenheid van de Britse politie leidt het onderzoek naar het incident bij vliegbasis RAF Fairford, meldt de BBC. Eerder op zondag werd er een "groot incident" uitgeroepen door de politie, zonder details wat dit precies inhoudt. Meerdere mannen zijn opgepakt en de explosievenopruimingsdienst onderzoekt auto's ter plaatse.
4 uur geleden