VS trekken aanklachten tegen Mexicaanse oud-generaal in
MEXICO-STAD (ANP) - De Verenigde Staten trekken de aanklachten tegen de Mexicaanse oud-generaal en oud-minister van Defensie Salvador Cienfuegos in, werd dinsdag bekendgemaakt. Het besluit is genomen onder druk van Mexico, dat Cienfuegos zelf wil gaan vervolgen. De oud-generaal werd in oktober aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij drugssmokkel en het witwassen van opbrengsten.
De onverwachte beslissing van de Amerikanen om de aanklachten in de politiek gevoelige zaak te laten vallen, werd dinsdag bekendgemaakt in een gezamenlijke verklaring van het Amerikaanse ministerie van Justitie en het Mexicaanse Openbaar Ministerie.
De arrestatie van Cienfuegos, een generaal buiten dienst die jarenlang met de Amerikaanse autoriteiten samenwerkte in grensoverschrijdende veiligheidszaken, zette de betrekking tussen de twee landen sterk onder druk. Mexico was niet van te voren gewaarschuwd voor de aanhouding van Cienfuegos.
President Andres Manuel Lopez Obrador dreigde in reactie op de arrestatie om samenwerkingsovereenkomsten met de VS over het mandaat van de Amerikaanse anti-narcoticabrigade DEA open te breken.
"Het ministerie van Justitie van de Verenigde Staten heeft besloten om de aanklachten tegen de voormalige minister Cienfuegos in de VS te laten vallen, zodat hij onderzocht kan worden en, als dat gepast is, kan worden aangeklaagd onder de Mexicaanse wet", stond in de gezamenlijke verklaring.
De autoriteiten van de twee landen benadrukten hun "sterke partnerschap op het gebied van wetshandhaving". Het Amerikaanse ministerie van Justitie zei dat het bewijs heeft overgedragen aan Mexico en bereid is de Mexicaanse autoriteiten te ondersteunen in verder onderzoek.
Cienfuegos, die ook aan het hoofd van de Mexicaanse strijdkrachten stond, stelde eerder deze maand niet schuldig te zijn aan de hem ten laste gelegde betrokkenheid bij drugshandel en witwaspraktijken. Hij werd in oktober aangehouden in de Amerikaanse stad Los Angeles. De 72-jarige Cienfuegos diende tussen 2012 en 2018 als minister van Defensie onder president Enrique Peña Nieto. Zijn arrestatie kwam als een schok in de Mexicaanse leger- en politietop, gezien zijn goede banden met hoge functionarissen.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - De autoriteiten in de regio Madrid hebben een deel van de beperkingen die waren ingesteld vanwege de grote natuurbranden in de buurt weer opgeheven, berichten Spaanse media als El País en Europa Press. Nadat eerder op de dag al was aangekondigd dat de inwoners van een aantal geëvacueerde dorpen weer terug naar huis mochten, zijn nu ook belangrijke autowegen in de regio heropend.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gesproken over het produceren van Patriot-raketten in Oekraïne. Trump zei tijdens de NAVO-top begin deze maand dat Kyiv mogelijk een licentie krijgt om zelf die wapens te maken. Die zijn belangrijk voor de Oekraïense luchtverdediging.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de overleden senator Lindsey Graham tijdens een herdenkingsceremonie geprezen als "krachtige beschermer van Oekraïne". Graham stond bekend als een van de Republikeinen die het meest lobbyde bij het Witte Huis voor meer militaire steun aan Oekraïne.
2 uur geledenORANGE (ANP/AFP/RTR) - De Franse politie zegt een moordonderzoek te hebben geopend naar aanleiding van de vondst van stoffelijke resten van pasgeboren baby's in de zuidelijke plaats Orange. Het gaat om de overblijfselen van vermoedelijk vijf baby's die werden gevonden in kartonnen dozen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is aangekomen bij het Witte Huis voor een gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Het is de eerste keer dat de twee leiders elkaar in het echt spreken sinds het begin van de oorlog met Iran eind februari.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is aangekomen bij het Witte Huis voor een gesprek met president Donald Trump. Het is zijn eerste bezoek aan de Amerikaanse presidentswoning sinds de twee leiders daar voor het oog van de camera's met elkaar ruzie maakten.
3 uur geledenKUMAMOTO (ANP) - Na een explosie in een winkelcentrum in de Japanse zuidelijke regio Kumamoto zijn mogelijk nog twintig tot dertig mensen in het gebouw aanwezig. Volgens de Japanse staatsomroep NHK zijn zij onbereikbaar. Eerder op dinsdag vond er een zware aardbeving plaats in het gebied.
4 uur geleden