Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS trekken 100 miljoen uit voor civiele veiligheid in Oekraïne

VS trekken 100 miljoen uit voor civiele veiligheid in Oekraïne

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn van plan nog eens 100 miljoen dollar (91 miljoen euro) extra uit te trekken voor verbetering van de civiele veiligheid in Oekraïne. Dat heeft de minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zaterdag gezegd na aankomst in Israël. Hij zal daar overleg voeren, met vermoedelijk de Russische invasie in Oekraïne en de nucleaire onderhandelingen met Iran als belangrijkste aandachtspunten.

Blinken verklaarde dat deze financiële injectie het Oekraïense ministerie van Binnenlandse Zaken meer mogelijkheden zal bieden ten aanzien van "grensbeveiliging, ondersteuning van de wetshandhaving voor burgers en het waarborgen van cruciale infrastructuur voor de overheid".

Blinken praat de komende dagen niet alleen met de Israëlische premier Naftali Bennett en diens buitenlandminister Yair Lapid, maar ontmoet ook zijn collega's van de Verenigde Arabische Emiraten, Bahrein, Marokko en Egypte. Lapid sprak van een "historische meeting". Ook staat een bezoek aan de Westelijke Jordaanoever op het programma en een ontmoeting met de Palestijnse president Mahmoud Abbas in Ramallah.

Meer uit Buitenland

Doden door zware aardbeving voor de kust van de Filipijnen

MANILLA (ANP/RTR) - Bij de zware aardbeving voor de kust van het Zuid-Filipijnse eiland Mindanao zijn zeker drie doden gevallen. Ook maakt de politie melding van vier gewonden. Eerder werd al duidelijk dat meerdere gebouwen op het eiland zijn ingestort, maar details zijn nog schaars.

1 uur geleden
Presidentskandidaten Peru gaan nek-aan-nek

LIMA (ANP) - De kandidaten voor het presidentschap van Peru gaan nek-aan-nek. Waar bij de recentste telling de conservatieve Keiko Fujimori was uitgelopen op haar rivaal Roberto Sánchez, is het in de nieuwste peiling weer het linkse congreslid dat voorligt: 50,3 procent tegenover 49,7 procent.

3 uur geleden
Israël voert aanvallen uit op 'militaire doelen' Iran

TEHERAN (ANP) - Israël heeft maandagochtend vroeg luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het westen en midden van Iran, meldt het Israëlische leger. Iraanse staatsmedia melden dat er explosies zijn gehoord in Teheran, Tabriz en Isfahan.

4 uur geleden
Frankrijk neemt 70.000 aangiften kindermisbruik onder de loep

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, heeft openbaar aanklagers opgedragen om 70.000 aangiften "die met kinderen te maken hebben" met spoed te onderzoeken. Het Franse justitiesysteem heeft hier tot 14 juli, een nationale feestdag, de tijd voor gekregen. Darmanin neemt die stap na de moord op de 11-jarige Lyhanna.

4 uur geleden
Tsunamiwaarschuwing na zware aardbeving Filipijnen

MANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.

5 uur geleden
Premier Armenië claimt met zijn partij verkiezingsoverwinning

JEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".

5 uur geleden
Israël sluit grensovergangen Gaza na aanval Iran

JERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.

5 uur geleden