Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS trekken 100 miljoen uit voor civiele veiligheid in Oekraïne

VS trekken 100 miljoen uit voor civiele veiligheid in Oekraïne

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn van plan nog eens 100 miljoen dollar (91 miljoen euro) extra uit te trekken voor verbetering van de civiele veiligheid in Oekraïne. Dat heeft de minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zaterdag gezegd na aankomst in Israël. Hij zal daar overleg voeren, met vermoedelijk de Russische invasie in Oekraïne en de nucleaire onderhandelingen met Iran als belangrijkste aandachtspunten.

Blinken verklaarde dat deze financiële injectie het Oekraïense ministerie van Binnenlandse Zaken meer mogelijkheden zal bieden ten aanzien van "grensbeveiliging, ondersteuning van de wetshandhaving voor burgers en het waarborgen van cruciale infrastructuur voor de overheid".

Blinken praat de komende dagen niet alleen met de Israëlische premier Naftali Bennett en diens buitenlandminister Yair Lapid, maar ontmoet ook zijn collega's van de Verenigde Arabische Emiraten, Bahrein, Marokko en Egypte. Lapid sprak van een "historische meeting". Ook staat een bezoek aan de Westelijke Jordaanoever op het programma en een ontmoeting met de Palestijnse president Mahmoud Abbas in Ramallah.

Meer uit Buitenland

VS, Egypte, Turkije en Qatar praten vrijdag over vrede in Gaza

MIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff praat vrijdag verder over het vredesplan voor Gaza met vertegenwoordigers van Egypte, Turkije en Qatar, meldt het Witte Huis. Volgens nieuwssite Axios zijn de landen ontevreden over de manier waarop zowel Israël als Hamas zich aan het bestaande akkoord houdt.

4 uur geleden
Zelensky wil NAVO-toetreding niet uit grondwet halen

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil het streven om lid te worden van de NAVO niet uit de Oekraïense grondwet halen. Dat heeft hij gezegd op een persconferentie in Brussel. Als de grondwet moet worden aangepast, is dat aan het Oekraïense volk om daarover te beslissen "en niemand anders".

6 uur geleden
Protestmars met boeren in Brussel vroegtijdig beëindigd

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De protestmars met duizenden boeren naar de Europese wijk in Brussel is eerder beëindigd dan gepland. De manifestatie werd rond 13.45 uur ontbonden. Het is nog onduidelijk waarom de mars niet verderging.

7 uur geleden
Zelensky begrijpt risico's België, maar die van Oekraïne groter

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begrijpt de risico's van België als de Russische bevroren tegoeden worden gebruikt voor een lening aan zijn land. "Maar we zijn in oorlog en ik denk dat we grotere risico's lopen", zei Zelensky tijdens een persconferentie in Brussel. Voor het begin van de EU-top heeft hij met de Belgische premier Bart De Wever gesproken.

7 uur geleden
Boeren beginnen met mars naar Europese wijk in Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden boeren zijn begonnen met een mars naar de Europese wijk van Brussel, waar op dit moment een EU-top bezig is. Het is daar al de hele ochtend onrustig, maar de officiële protestmars is nu pas van start gegaan.

7 uur geleden
Levenslang voor man die op menigte Mannheim inreed

MANNHEIM (ANP/DPA) - De man die in maart op een menigte inreed in Mannheim, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. Hij doodde tijdens Rosenmontag, een Duitse carnavalstraditie, twee mensen. Veertien personen raakten gewond.

8 uur geleden
Frankrijk wil Mercosur-deal nog altijd niet ondertekenen

BRUSSEL (ANP) - Frankrijk is nog niet klaar voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen, laat president Emmanuel Macron voorafgaand aan de EU-top weten. "Ik wil onze protesterende boeren zeggen dat het standpunt van Frankrijk vanaf het begin duidelijk is geweest: wij vinden de voorwaarden onvoldoende en vinden dat deze overeenkomst niet kan worden ondertekend", zei hij.

8 uur geleden