VS-toppoliticus spreekt Taiwanese leider ondanks Chinese woede
LOS ANGELES (ANP) - Ondanks waarschuwingen van China om het niet te doen, heeft de Amerikaanse toppoliticus Kevin McCarthy woensdag een ontmoeting met de Taiwanese president Tsai Ing-wen. Na veel speculatie in de media, bevestigt de voorzitter van het Huis van Afgevaardigden dat hij Tsai zal ontvangen in Los Angeles. Beijing zegt dat de Verenigde Staten en Taiwan "met vuur spelen".
Tsai is momenteel in Midden-Amerika voor een bezoek aan Guatemala en Belize. Op de terugreis naar Taiwan vliegt ze via Californië. Op de heenweg deed ze ook al New York aan. China is traditioneel woest over dergelijke reizen en noemt het een "provocatie". Beijing zei vorige week al dat het "stevig zal reageren" op een gesprek met McCarthy.
Toch lijkt McCarthy's beslissing om het gesprek in de VS te doen ook een poging om de gespannen situatie niet volledig te laten escaleren. Zijn voorganger Nancy Pelosi vloog namelijk afgelopen zomer naar Taiwan voor een ontmoeting met Tsai. Beijing was laaiend en reageerde met grootschalige militaire oefeningen rond het eiland. McCarthy steunde Pelosi destijds en zei zelfs dat hij van plan was om ook naar Taiwan te gaan als hij Huis-voorzitter zou worden.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - Het industriecomplex dat de Israëlische luchtmacht zaterdag aanviel in het zuidwesten van Iran, werd gebruikt voor de productie van chemicaliën voor de wapenindustrie. Dat stelt het Israëlische leger.
10 minuten geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Na een droneaanval in Koeweit-Stad is brand uitgebroken in het complex waarin zowel het ministerie van Olie als de staatsoliemaatschappij KPC gevestigd zijn.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon zijn zaterdag zeven mensen omgekomen en meer dan veertig personen gewond geraakt. Dat heeft het ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. Israël meldde dat een Israëlische soldaat in de regio is omgekomen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een grote aanval op de Iraanse hoofdstad Teheran zijn volgens de Amerikaanse president Donald Trump "veel Iraanse militaire leiders" omgekomen. Trump deelde daarbij een video van een aanval, het is niet duidelijk wanneer die plaatsvond.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gedreigd de hele regio "in een hel" te veranderen, als Israël en de Verenigde Staten de oorlog verder laten escaleren. De Amerikaanse president Donald Trump zei eerder juist de hel boven Iran te laten losbarsten als het land niet snel de Straat van Hormuz heropent.
4 uur geledenTEHERAN/BAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraanse opperbevel heeft gezegd dat schepen uit of naar Irak zonder problemen door de Straat van Hormuz kunnen varen. "We kondigen aan dat ons broederlijk buurland Irak vrijgesteld is van beperkingen die voor de tocht door de Straat van Hormuz zijn ingesteld", zo luidde de verklaring.
7 uur geledenSAINT-DENIS (ANP/AFP) - In de Parijse voorstad Saint-Denis zijn duizenden mensen de straat opgegaan om hun steun te betuigen aan de nieuwe burgemeester Bally Bagayoko. Die kreeg na zijn verkiezingswinst vorige maand te maken met racistische berichten en riep daarom op tot een protest tegen racisme.
7 uur geleden