VS-toppoliticus spreekt Taiwanese leider ondanks Chinese woede
LOS ANGELES (ANP) - Ondanks waarschuwingen van China om het niet te doen, heeft de Amerikaanse toppoliticus Kevin McCarthy woensdag een ontmoeting met de Taiwanese president Tsai Ing-wen. Na veel speculatie in de media, bevestigt de voorzitter van het Huis van Afgevaardigden dat hij Tsai zal ontvangen in Los Angeles. Beijing zegt dat de Verenigde Staten en Taiwan "met vuur spelen".
Tsai is momenteel in Midden-Amerika voor een bezoek aan Guatemala en Belize. Op de terugreis naar Taiwan vliegt ze via Californië. Op de heenweg deed ze ook al New York aan. China is traditioneel woest over dergelijke reizen en noemt het een "provocatie". Beijing zei vorige week al dat het "stevig zal reageren" op een gesprek met McCarthy.
Toch lijkt McCarthy's beslissing om het gesprek in de VS te doen ook een poging om de gespannen situatie niet volledig te laten escaleren. Zijn voorganger Nancy Pelosi vloog namelijk afgelopen zomer naar Taiwan voor een ontmoeting met Tsai. Beijing was laaiend en reageerde met grootschalige militaire oefeningen rond het eiland. McCarthy steunde Pelosi destijds en zei zelfs dat hij van plan was om ook naar Taiwan te gaan als hij Huis-voorzitter zou worden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
4 uur geledenSION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.
6 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.
9 uur geledenQUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.
9 uur geledenTURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.
9 uur geleden