VS tegen staakt-het-vuren in Gaza omdat dat Hamas zou begunstigen
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn geen voorstander van een staakt-het-vuren tussen Hamas en Israël. Volgens een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Zaken zou dat Hamas de gelegenheid geven om tot rust te komen en te herstellen om zo "klaar te zijn om meer terroristische aanvallen op Israël te lanceren".
"Je kunt duidelijk begrijpen waarom dat een onacceptabele situatie is voor Israël." Washington wil wel zorgen voor humanitaire hulp voor de Palestijnse bevolking in de Gazastrook. Dat gebied wordt al ruim twee weken gebombardeerd door Israël sinds Hamas een grootschalige verrassingsaanval pleegde op Israël. Er zitten ook enkele honderden Amerikanen vast in de Gazastrook en het Witte Huis zegt z'n best te doen zodat die burgers daar kunnen vertrekken. Bovendien hebben de VS "een paar" militaire adviseurs naar Israël gestuurd om het Israëlische leger te helpen.
In Europa wordt de roep om een gevechtspauze wel steeds luider. Onder meer Nederland dringt daarop aan, zodat buitenlandse burgers Gaza kunnen verlaten en meer noodhulp naar het gebied kan.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.
11 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.
5 uur geleden