VS tegen staakt-het-vuren in Gaza omdat dat Hamas zou begunstigen
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn geen voorstander van een staakt-het-vuren tussen Hamas en Israël. Volgens een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Zaken zou dat Hamas de gelegenheid geven om tot rust te komen en te herstellen om zo "klaar te zijn om meer terroristische aanvallen op Israël te lanceren".
"Je kunt duidelijk begrijpen waarom dat een onacceptabele situatie is voor Israël." Washington wil wel zorgen voor humanitaire hulp voor de Palestijnse bevolking in de Gazastrook. Dat gebied wordt al ruim twee weken gebombardeerd door Israël sinds Hamas een grootschalige verrassingsaanval pleegde op Israël. Er zitten ook enkele honderden Amerikanen vast in de Gazastrook en het Witte Huis zegt z'n best te doen zodat die burgers daar kunnen vertrekken. Bovendien hebben de VS "een paar" militaire adviseurs naar Israël gestuurd om het Israëlische leger te helpen.
In Europa wordt de roep om een gevechtspauze wel steeds luider. Onder meer Nederland dringt daarop aan, zodat buitenlandse burgers Gaza kunnen verlaten en meer noodhulp naar het gebied kan.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Zeker veertig mensen zijn in Parijs aangehouden nadat ze illegaal vuurwerk en rookbommen hadden afgestoken. Dat melden onder andere televisiestation BFMTV en de krant Le Parisien.
4 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft huisarrest opgelegd aan tien personen die oud-president Jair Bolsonaro zouden hebben geholpen bij zijn poging om een staatsgreep te plegen. Ze werden al eerder veroordeeld, maar waren tot nu toe nog op vrije voeten in afwachting van hun hoger beroep.
8 uur geledenNIAMEY (ANP/AFP) - De Nigerese militaire junta heeft een algehele mobilisatie afgekondigd om een opstand van jihadisten te bestrijden. Volgens de junta kunnen nu "mensen, eigendommen en diensten worden gevorderd om bij te dragen aan de verdediging van het thuisland".
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Oekraïne in zijn ogen geen haast heeft om de oorlog te beëindigen. Hij dreigde dat Rusland al zijn doelen met geweld zou bereiken als Kyiv het conflict niet op vreedzame wijze zou willen oplossen.
11 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - In Kyiv en omgeving hebben 1 miljoen mensen volgens een Oekraïense energiemaatschappij nog steeds geen stroom na de Russische aanvallen van zaterdagochtend. In de regio wonen naar schatting 3 miljoen mensen. De temperatuur is volgens weerberichten 1 graad Celsius en zakt zondag en komende week naar temperaturen voortdurend onder nul.
11 uur geledenHALIFAX (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft bij het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekendgemaakt dat zijn land met een nieuw steunpakket voor Oekraïne komt. Het gaat om economische hulp ter waarde van 2,5 miljard Canadese dollar (1,6 miljard euro). Dat geld moet Oekraïne helpen om leningen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) te kunnen krijgen.
11 uur geledenTAIPEI/YILAN (ANP/AFP/RTR) - Ruim 30 kilometer voor de noordoostkust van Taiwan heeft zich op een diepte van 73 kilometer een aardbeving voorgedaan met een kracht van tussen de 6.6 en 7.0, aldus de plaatselijke autoriteiten en meteorologische instellingen. Het epicentrum was onder de zeebodem ten oosten van de kustplaats Yilan, die niet ver van de hoofdstad Taipei ligt.
13 uur geleden