VS tegen staakt-het-vuren in Gaza omdat dat Hamas zou begunstigen
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn geen voorstander van een staakt-het-vuren tussen Hamas en Israël. Volgens een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Zaken zou dat Hamas de gelegenheid geven om tot rust te komen en te herstellen om zo "klaar te zijn om meer terroristische aanvallen op Israël te lanceren".
"Je kunt duidelijk begrijpen waarom dat een onacceptabele situatie is voor Israël." Washington wil wel zorgen voor humanitaire hulp voor de Palestijnse bevolking in de Gazastrook. Dat gebied wordt al ruim twee weken gebombardeerd door Israël sinds Hamas een grootschalige verrassingsaanval pleegde op Israël. Er zitten ook enkele honderden Amerikanen vast in de Gazastrook en het Witte Huis zegt z'n best te doen zodat die burgers daar kunnen vertrekken. Bovendien hebben de VS "een paar" militaire adviseurs naar Israël gestuurd om het Israëlische leger te helpen.
In Europa wordt de roep om een gevechtspauze wel steeds luider. Onder meer Nederland dringt daarop aan, zodat buitenlandse burgers Gaza kunnen verlaten en meer noodhulp naar het gebied kan.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal heeft een overeenkomst gesloten met vertegenwoordigers van de Gen Z-protestbeweging. Het gaat om een pakket maatregelen die moeten leiden tot minder corruptie en beter bestuur. Interim-premier Sushila Karki, een voormalige opperrechter, sprak tijdens een plechtigheid in Kathmandu over een "mijlpaal".
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij een grote operatie van de Franse politie in heel het land zijn woensdag een twintigtal mensen aangehouden omdat ze worden verdacht van het kopen van illegale sekspoppen die een kinderlijk uiterlijk hebben. Vijf van de verdachten zijn bekend bij de politie wegens pedofiele praktijken.
1 uur geledenREYKJAVIK (ANP) - IJsland gaat in navolging van onder meer Nederland en Spanje volgend jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. Dat is woensdag besloten tijdens een bestuursvergadering van de publieke omroep RÚV, maakte de omroep zelf bekend. Vorige week maakte de European Broadcasting Union (EBU), de organisator van het songfestival, bekend dat Israël mee mag doen aan de editie van volgend jaar in Oostenrijk. Hierop besloot een aantal landen het evenement te boycotten.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De leiders van de drie belangrijkste Europese landen hebben de Amerikaanse president Donald Trump gebeld over de jongste Oekraïne-vredesplannen van de Verenigde Staten. Er is druk diplomatiek verkeer tussen de VS, Europa, Oekraïne en Rusland nu de VS mikken op een doorbraak in de dagen voor Kerstmis.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid koopt zelf vliegtuigen om deportaties van illegalen soepeler en sneller te laten verlopen. De deportaties verlopen vooralsnog met allerlei chartervliegtuigen. The Washington Post heeft gemeld dat het ministerie 140 miljoen dollar (120 miljoen euro) uittrekt voor zes Boeing-737's. Daarmee heeft het ministerie meer de hand in de uitzetting van ongewenste migranten.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft de bouw van 764 nieuwe woningen in drie nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever goedgekeurd, aldus minister van Financiën Bezalel Smotrich. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn die nederzettingen illegaal. De huizen moeten worden gebouwd rond Jeruzalem en enkele tientallen kilometers ten noordwesten van de stad.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een federale rechter in New York heeft op verzoek van het ministerie van Justitie ingestemd met de openbaarmaking van tot dusver vertrouwelijke stukken uit het proces tegen de invloedrijke zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein (1953-2019). De magistraat beklemtoonde daarbij dat de veiligheid en anonimiteit van slachtoffers gegarandeerd blijft.
3 uur geleden