VS stuurden Oekraïne heimelijk langeafstandsraketten
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de afgelopen weken heimelijk langeafstandsraketten naar Oekraïne gestuurd om tegen de Russen te gebruiken. Washington had voorheen bezwaar daartegen. Het gaat om de langeafstandsraketten van het type ATACMS die deze maand twee keer door Oekraïne zijn ingezet.
Volgens een woordvoerder van Buitenlandse Zaken kwamen de raketten deze maand in Oekraïne aan. Ze zijn volgens een anonieme bron ingezet bij een aanval op 17 april op een vliegveld op de door de Russen bezette Krim. Ook zijn ze gebruikt tegen Russische troepen in het zuidoosten van Oekraïne.
De regering van president Joe Biden heeft lang getobd over het sturen van ATACMS-langeafstandsraketten, die een bereik hebben van 300 kilometer. De middellangeafstandsvariant met een bereik van zo'n 165 kilometer is vorig jaar september aan Oekraïne geleverd.
Het Amerikaanse ministerie van Defensie wilde de raketten omwille van de eigen paraatheid niet weggeven. Ook werd gevreesd dat Oekraïne er Russische doelen ver in het binnenland mee zou aanvallen.
Volgens een anonieme bron was de levering van ballistische raketten door Noord-Korea aan Rusland het omslagpunt voor de VS. De raketten zijn toen in het geheim meegestuurd als onderdeel van een militair steunpakket dat Biden in maart goedkeurde. Inmiddels hebben de VS een nieuw miljardenpakket voor Oekraïne klaarliggen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.
7 uur geleden