VS sturen voedsel en medicijnen naar Libanon
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft vrijdag toegezegd zo snel mogelijk voor 15 miljoen dollar aan voedsel en medicijnen naar Libanon te sturen voor de slachtoffers van de gigantische explosie in de haven van Beiroet. Daarmee kunnen 50.000 mensen gedurende drie maanden worden geholpen. Het transport wordt verzorgd door Defensie.
"We staan naast de bevolking van Libanon in deze moeilijke tijd", zei het Amerikaans bureau voor Internationale Ontwikkeling (USAID). Het eerste Amerikaanse militaire vliegtuig met hulpgoederen ging donderdag al naar Libanon vanaf een basis in Qatar.
President Donald Trump heeft volgens het Witte Huis vrijdag telefonisch overleg gevoerd met zijn Franse collega Emmanuel Macron over gezamenlijke, voortvarende hulpverlening aan Libanon. Besproken is onder meer ook samenwerking met andere landen die willen bijdragen. Macron bracht donderdag een bezoek aan Beiroet. Hij beloofde de woedende menigte ervoor te zorgen dat de steun voor de herbouw van de stad niet in "corrupte handen" valt.
De ramp in Beiroet kostte ten minste 154 mensen het leven. Duizenden raakten gewond. In de silo's vlak bij de loods waar dinsdag 2750 ton ammoniumnitraat ontplofte, lag de grootste graanvoorraad van Libanon opgeslagen. De vrees is gegrond dat er snel een tekort aan brood ontstaat in het ook economisch al zo zwaar getroffen land.
Meer uit Buitenland
RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
52 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.
2 uur geledenCARDIFF (ANP) - In Wales is voor het eerst een leider benoemd die zijn land zou willen afscheiden van het Verenigd Koninkrijk. Het parlement, de Senedd, heeft de nationalistische Rhun ap Iorwerth gekozen als eerste minister, nadat zijn partij Plaid Cymru vorige week de grootste werd bij de verkiezingen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Meer dan honderd Labour-parlementariërs hebben een steunbetuiging aan de Britse premier Keir Starmer getekend. Hij staat onder zware druk om af te treden, maar deze partijgenoten blijven achter hun leider staan.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.
8 uur geleden