Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS sturen troepen naar grens wegens aflopen migratiemaatregel

VS sturen troepen naar grens wegens aflopen migratiemaatregel

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering gaat 1500 militairen sturen naar de grens met Mexico. De troepen worden er ingezet vanwege een verwachte toename van het aantal migranten dat de grens zal oversteken als later deze maand een noodmaatregel afloopt die tijdens de corona-uitbraak was ingesteld.

De maatregel stamt uit de regeringsperiode van president Donald Trump en stelt de autoriteiten in staat om miljoenen migranten terug te sturen die illegaal de grens oversteken. Zo moest verspreiding van het coronavirus worden tegengegaan.

De 1500 militairen worden in principe voor een periode van negentig dagen langs de grens gestationeerd, meldt de Amerikaanse overheid. Ze zullen daar de douane helpen. Ook zo'n 2500 manschappen van de National Guard, een soort reserveleger, zijn al langs de grens gestationeerd om de douane te helpen.

Verdubbeling

De douane verwacht dat dagelijks 10.000 migranten de grens met Mexico zullen oversteken als de noodmaatregel eindigt. Dat is een verdubbeling van het gemiddelde in maart. In de afgelopen maand is het aantal grensoversteken in het zuiden van de VS al fors toegenomen.

Gevraagd naar een reactie zegt de Mexicaanse president Andrés Manuel López Obrador dat de VS een soeverein land zijn en dat Mexico de besluiten van het buurland respecteert.

Meer uit Buitenland

Paus in wereldberoemde Sagrada Família in Barcelona

BARCELONA (ANP) - Paus Leo XIV is aangekomen in de wereldberoemde kathedraal La Sagrada Família in Barcelona. Het bezoek is op de vijfde dag van zijn rondreis door Spanje.

23 minuten geleden
Poetin tekent onteigeningswet die gevluchte critici raakt

MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een wet getekend waarmee het mogelijk wordt critici die het land zijn ontvlucht te onteigenen. Dat schrijft The Moscow Times. De wet moet van kracht gaan per 1 september.

34 minuten geleden
Miljardair Gates zegt beperkt contact met Epstein te hebben gehad

WASHINGTON (ANP/AFP) - De miljardair en filantroop Bill Gates heeft tegenover een onderzoekscommissie verklaard geen kennis te hebben gehad van misdaden die de investeerder Jeffrey Epstein (1953-2019) pleegde. Ook zei hij dat hij niet is ingegaan op pogingen van Epstein vriendschappelijke relaties te onderhouden.

2 uur geleden
VS en bondgenoten veroordelen samenzweringen van Iraanse garde

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben samen met bondgenoten, inclusief Canada, Duitsland, Groot-Brittannië, Frankrijk en Nederland, vermeende samenzweringen veroordeeld van een speciale buitenlandbrigade van de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG). Het gaat in de verklaring van het ministerie van Buitenlandse Zaken van de VS om de Quds Force die in Europa, Noord-Amerika en Australië ook dodelijke acties zou beramen.

5 uur geleden
Drie arrestaties na rellen Belfast, openbaar leven ontregeld

BELFAST/LONDEN (ANP) - De Britse autoriteiten hebben drie arrestaties verricht na de rellen in Noord-Ierland. Dat meldde onderminister van Veiligheid Dan Jarvis in het parlement, schrijven media als Sky News en de Belfast Telegraph. De autoriteiten verwachten dat meer aanhoudingen zullen volgen.

6 uur geleden
VN-mensenrechtenchef stuurt onderzoeksmissie naar Libanon

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, Volker Türk, stuurt een onderzoeksmissie naar Libanon om te kijken of er internationaal recht is geschonden in de huidige strijd tussen Israël en de Libanese beweging Hezbollah.

6 uur geleden
Ngo: dit jaar al 1300 migranten omgekomen onderweg naar Spanje

MADRID (ANP/RTR) - Meer dan 1300 migranten zijn in de eerste vijf maanden van dit jaar omgekomen bij pogingen de Spaanse kust te bereiken. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Caminando Fronteras, die de cijfers publiceerde in aanloop naar een bezoek van paus Leo aan de Canarische Eilanden.

6 uur geleden