Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS sturen ook federale agenten naar St. Louis en Memphis

VS sturen ook federale agenten naar St. Louis en Memphis

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse justitie stuurt federale agenten naar de steden St. Louis en Memphis om de gewelddadige misdaad te helpen bestrijden, zei het Amerikaanse ministerie van Justitie donderdag.

De aankondiging markeert een uitbreiding van de zogeheten Operation Legend, een plan dat vorige maand in verschillende steden werd geïntroduceerd om pieken in misdaden zoals moord aan te pakken.

President Donald Trump wil op meer plekken federale agenten inzetten om geweld bij demonstraties op straat en criminaliteit in het algemeen in te dammen. Hij kondigde dat eerder aan.

Trump vindt dat sommige (Democratische) burgemeesters niet adequaat reageren op de gewelddadigheden. Hij noemde onder andere de stad Chicago en verklaarde dat zijn regering "er niet bij zal staan te kijken" hoe het geweld in die stad groeit. Eerder gingen er ook al federale troepen naar Portland (Oregon) en Albuquerque in de staat New Mexico.

Sinds de dood van de zwarte Amerikaan George Floyd bij zijn arrestatie in mei in Minneapolis wordt in heel de VS gedemonstreerd tegen racisme en politiegeweld en zijn de spanningen in veel steden hoog opgelopen. In diverse steden liepen demonstraties tegen politiegeweld uit op gewelddadigheden en plunderingen.

Meer uit Buitenland

Kremlin: tijdverspilling om te reageren op claims over Epstein

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin noemt het tijdverspilling om in te gaan op onbewezen berichten dat Jeffrey Epstein banden zou hebben gehad met de Russische inlichtingendiensten. Polen kondigde deze week aan daar een onderzoek naar in te stellen.

12 minuten geleden
Hof: EU-parlement had immuniteit Puigdemont niet mogen intrekken

LUXEMBURG (ANP) - Het Europees Parlement had de immuniteit van de Catalaanse politicus Carles Puigdemont niet mogen intrekken, oordeelt het Europese Hof van Justitie. Dat geldt ook voor zijn Catalaanse collega's Antoni Comín en Clara Ponsatí.

14 minuten geleden
Na aanpak topgeneraal ook meerdere Chinese politici weg

BEIJING (ANP/RTR) - In China zijn drie parlementariërs die banden hebben met de defensiesector uit hun ambt gezet. Dat berichten staatsmedia nadat eerder al een onderzoek was ingesteld naar de hoogste generaal van het land, Zhang Youxia.

1 uur geleden
China wil niet meedoen aan gesprekken over nieuw kernwapenverdrag

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China zegt "op dit moment" niet deel te willen nemen aan eventuele onderhandelingen over een nieuw kernwapenverdrag. Donderdag is het Russisch-Amerikaanse verdrag New START verlopen en de Amerikanen zeggen alleen nieuwe afspraken te willen maken als China ook meedoet.

2 uur geleden
Oekraïne, Rusland en VS zetten vredesoverleg voort in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP/AFP) - Delegaties van Oekraïne, Rusland en de Verenigde Staten zijn in Abu Dhabi begonnen aan de tweede dag van hun overleg over het stoppen van de oorlog. De hervatting wordt gemeld door de Oekraïense onderhandelaar Roestem Oemjerov.

2 uur geleden
Japanse atoombomoverlevenden bezorgd over verlopen nucleair pact

TOKIO (ANP/AFP) - Japanse atoombomoverlevenden hebben de vrees uitgesproken dat de wereld afstevent op een nucleair conflict. Dat gebeurde bij het verlopen van de laatst overgebleven afspraken over kernwapenbeheersing tussen de Verenigde Staten en Rusland.

3 uur geleden
Politico: discussie over term 'Artikel 5-achtige' garanties Kyiv

HELSINKI (ANP) - Finland wil niet dat de VS toekomstige veiligheidsgaranties voor Oekraïne omschrijven als Artikel 5-achtig. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van diplomatieke communicatie.

3 uur geleden