Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS sturen ook federale agenten naar St. Louis en Memphis

VS sturen ook federale agenten naar St. Louis en Memphis

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse justitie stuurt federale agenten naar de steden St. Louis en Memphis om de gewelddadige misdaad te helpen bestrijden, zei het Amerikaanse ministerie van Justitie donderdag.

De aankondiging markeert een uitbreiding van de zogeheten Operation Legend, een plan dat vorige maand in verschillende steden werd geïntroduceerd om pieken in misdaden zoals moord aan te pakken.

President Donald Trump wil op meer plekken federale agenten inzetten om geweld bij demonstraties op straat en criminaliteit in het algemeen in te dammen. Hij kondigde dat eerder aan.

Trump vindt dat sommige (Democratische) burgemeesters niet adequaat reageren op de gewelddadigheden. Hij noemde onder andere de stad Chicago en verklaarde dat zijn regering "er niet bij zal staan te kijken" hoe het geweld in die stad groeit. Eerder gingen er ook al federale troepen naar Portland (Oregon) en Albuquerque in de staat New Mexico.

Sinds de dood van de zwarte Amerikaan George Floyd bij zijn arrestatie in mei in Minneapolis wordt in heel de VS gedemonstreerd tegen racisme en politiegeweld en zijn de spanningen in veel steden hoog opgelopen. In diverse steden liepen demonstraties tegen politiegeweld uit op gewelddadigheden en plunderingen.

Meer uit Buitenland

Doden door Israëlische aanvallen in Gaza en Libanon

GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.

3 uur geleden
Exitpoll: socialisten Spanje verliezen bij verkiezingen Andalusië

SEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af ​​te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.

4 uur geleden
Tien doden door gewapende aanval in Mexicaanse deelstaat Puebla

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.

5 uur geleden
Opnieuw dodelijke aanval door koeien in Oostenrijk

LIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.

5 uur geleden
Beer doodt man in Bulgarije

SOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.

6 uur geleden
Automobilist Modena niet aangeklaagd voor terrorisme

MODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.

8 uur geleden
Duitse politie schiet ontsnapte tijger dood

SCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.

9 uur geleden