Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS sturen militaire hulp naar Oekraïne

VS sturen militaire hulp naar Oekraïne

KIEV (ANP) - Een Amerikaans vrachtvliegtuig met militaire goederen is in de nacht van vrijdag op zaterdag geland op het vliegveld van Kiev, de hoofdstad van Oekraïne. De Amerikaanse ambassade in Oekraïne twitterde dat in opdracht van president Joe Biden ongeveer 90 ton "aan dodelijke hulp is verstuurd", waaronder munitie voor degenen die vanuit de frontlinies Oekraïne verdedigen.

De ambassade stelde dat met de zending wordt aangetoond dat de Amerikanen "Oekraïne willen helpen bij het versterken van zijn defensie tegen de groeiende Russische agressie".

De spanningen tussen Rusland en de Verenigde Staten en andere westerse landen zijn hoog opgelopen door het conflict in Oekraïne. Sinds 2014 woedt er een burgeroorlog in het oosten van het land. Rusland is sinds eind vorig jaar bezig om veel troepen dicht bij de Oekraïense grens te plaatsen. De NAVO-landen vrezen een Russische inval. De afgelopen tijd hebben meerdere westerse leiders steun uitgesproken aan Oekraïne en het Kremlin gewaarschuwd voor de gevolgen van een inval.

Meer uit Buitenland

Trump zegt dat hij volgende week Venezolaanse Machado ontmoet

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado ontmoet als ze volgende week in Washington is. "Ik heb begrepen dat ze ergens volgende week komt, en ik kijk ernaar uit haar te ontmoeten", zei Trump tegen Fox News, zonder nadere details te verstrekken.

8 minuten geleden
Grootschalige Russische bombardementen op Kyiv en Lviv

KYIV (ANP) - Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad en de buitenwijken hebben vrijdag zeker drie mensen het leven gekost, aldus de burgemeester van Kyiv. De luchtmacht gaf een landelijke raketwaarschuwing af.

43 minuten geleden
Trump: Diddy vroeg me om gratie, maar ik heb het niet overwogen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse rapper Sean 'Diddy' Combs, die veroordeeld is voor zedenmisdrijven, heeft Donald Trump om gratie gevraagd. Dat zei de Amerikaanse president in een interview met The New York Times. Het verzoek bereikte hem per brief. Trump zei dat hij niet heeft overwogen het verzoek in te willigen.

1 uur geleden
Federale agenten VS schieten twee mensen neer in Portland

PORTLAND (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben twee mensen neergeschoten in Portland, in de staat Oregon. Dat meldt de politie. De slachtoffers, een man en een vrouw, zijn naar het ziekenhuis gebracht. Hun toestand is onbekend.

1 uur geleden
80.000 huishoudens in VK zonder stroom door storm Goretti

LONDEN (ANP) - Bijna 80.000 huishoudens in het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk zitten zonder stroom door storm Goretti, meldt de BBC. Op de Scilly-eilanden, een kleine eilandengroep ten westen van Engeland, werd een windsnelheid van 159 kilometer per uur geregistreerd.

2 uur geleden
Huis VS stemt voor drie jaar verlenging subsidies op zorgpremies

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de subsidies voor zorgverzekeringen, die eind vorig jaar waren verlopen, nieuw leven ingeblazen. Dit biedt hoop aan miljoenen Amerikanen die te maken hebben gekregen met forse premiestijgingen.

3 uur geleden
Vance suggereert trauma bij ICE-agent die vrouw doodschoot

WASHINGTON (ANP) - De ICE-agent die in Minneapolis een 37-jarige vrouw doodschoot, was maanden eerder door een auto meegesleurd en gewond geraakt, zei de Amerikaanse vicepresident JD Vance donderdag. De agent schoot de vrouw dood terwijl zij met haar auto probeerde weg te rijden van een aantal ICE-agenten.

3 uur geleden