VS sturen gevangenen uit Guantanamo Bay naar Oman
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben elf Jemenitische gevangenen uit Guantanamo Bay naar Oman gestuurd, bericht The New York Times. Dat betekent volgens de krant dat er nog maar vijftien mensen worden vastgehouden in het gevangenkamp, het kleinste aantal sinds het ongeveer twee decennia geleden in gebruik is genomen.
Aan het begin van de ambtsperiode van huidig president Joe Biden zaten nog zo'n veertig gevangenen vast in het kamp op Cuba. Het is onduidelijk hoe Oman door de Verenigde Staten is gecompenseerd voor het opnemen van de Jemenieten. De gevangenen konden niet worden teruggestuurd naar hun thuisland vanwege de aanhoudende onrust in Jemen.
De VS openden detentiekamp Guantanamo Bay in 2002 om verdachten op te sluiten die waren opgepakt tijdens de oorlog tegen terreur. Er zat in eerste instantie een twintigtal mensen vast, maar dat aantal was in 2003 al gegroeid naar ongeveer 660. Internationaal klinkt al lange tijd kritiek op de manier waarop gedetineerden worden behandeld in 'Gitmo', zoals het kamp ook wel werd genoemd. Biden heeft eerder aangegeven dat hij de gevangenis voor het eind van zijn ambtstermijn wil sluiten.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.
4 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.
7 uur geledenPRISTINA (ANP/DPA) - Kosovo dreigt in een constitutionele crisis te verzanden nu de zittende president Vjosa Osmani het parlement wil ontbinden en om nieuwe verkiezingen vraagt - de derde in krap een jaar.
7 uur geledenBEIROET (ANP) - In Libanon zijn in minder dan vier dagen tijd zeker 300.000 mensen ontheemd geraakt door de Israëlische bombardementen en evacuatieoproepen, schat de Norwegian Refugee Council (NRC). Israël riep deze week op het zuiden van Libanon en de zuidelijke buitenwijken van hoofdstad Beiroet te verlaten. De hulporganisatie waarschuwt voor een humanitaire ramp als Israël deze bevelen niet intrekt.
9 uur geleden