Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS sturen gevangenen uit Guantanamo Bay naar Oman

VS sturen gevangenen uit Guantanamo Bay naar Oman

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben elf Jemenitische gevangenen uit Guantanamo Bay naar Oman gestuurd, bericht The New York Times. Dat betekent volgens de krant dat er nog maar vijftien mensen worden vastgehouden in het gevangenkamp, het kleinste aantal sinds het ongeveer twee decennia geleden in gebruik is genomen.

Aan het begin van de ambtsperiode van huidig president Joe Biden zaten nog zo'n veertig gevangenen vast in het kamp op Cuba. Het is onduidelijk hoe Oman door de Verenigde Staten is gecompenseerd voor het opnemen van de Jemenieten. De gevangenen konden niet worden teruggestuurd naar hun thuisland vanwege de aanhoudende onrust in Jemen.

De VS openden detentiekamp Guantanamo Bay in 2002 om verdachten op te sluiten die waren opgepakt tijdens de oorlog tegen terreur. Er zat in eerste instantie een twintigtal mensen vast, maar dat aantal was in 2003 al gegroeid naar ongeveer 660. Internationaal klinkt al lange tijd kritiek op de manier waarop gedetineerden worden behandeld in 'Gitmo', zoals het kamp ook wel werd genoemd. Biden heeft eerder aangegeven dat hij de gevangenis voor het eind van zijn ambtstermijn wil sluiten.

Meer uit Buitenland

Brits parlement stemt over onderzoek naar misleiding door Starmer

LONDEN (ANP/RTR) - Het Britse parlement stemt dinsdag over een mogelijk onderzoek naar premier Keir Starmer, meldt de parlementsvoorzitter. Uit dat onderzoek zou moeten blijken of Starmer het Lagerhuis bewust of onbewust heeft misleid bij het aanstellen van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten.

7 uur geleden
Iran: VS verantwoordelijk voor mislukte onderhandelingen

SINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi, geeft de Verenigde Staten de schuld van het mislukken van de vredesbesprekingen in Pakistan. Dat zei hij na zijn aankomst in Rusland, waar hij de Russische president Vladimir Poetin ontmoet.

13 uur geleden
Opnieuw arrestatie na reeks aanslagen Joodse locaties in Londen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft een 37-jarige man opgepakt, die te maken zou hebben met een reeks aanslagen op verschillende Joodse locaties in Londen. De afgelopen maand zijn in totaal 26 mensen gearresteerd vanwege het onderzoek naar brandstichting en andere aanvallen in de Britse hoofdstad.

15 uur geleden
Gewonden door Russische droneaanval op Odesa

ODESA (ANP/RTR) - Elf mensen zijn gewond geraakt door een Russische droneaanval op de zuidelijke Oekraïense stad Odesa, meldden Oekraïense functionarissen. De aanvallen waren het zwaarst in het centrum van de stad, waarbij onder meer huizen, een hotel en andere voorzieningen werden beschadigd.

15 uur geleden
The Ronettes-zangeres Nedra Talley Ross (80) overleden

VIRGINIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse zangeres Nedra Talley Ross is op 80-jarige leeftijd overleden. "Ze lag veilig in haar eigen bed thuis, omringd door haar familie, wetende dat ze geliefd was", schreef haar dochter in een bericht op Facebook. Talley Ross was het laatst levende lid van meidengroep The Ronettes.

16 uur geleden
VS vallen opnieuw vermeende drugsboot aan, drie doden

WASHINGTON (ANP/AFP) - Drie mensen zijn omgekomen bij een aanval van het Amerikaanse leger op een vermeende drugsboot in het oostelijke deel van de Stille Oceaan. Dat maakte het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) in de nacht van zondag op maandag bekend op X.

17 uur geleden
WaPo: geen topveiligheidsmaatregelen voor Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP) - Voor het Correspondents' Dinner zaterdag in Washington gold niet de hoogste beveiligingsstatus die normaal bij zulke bijeenkomsten wordt afgegeven. Dat schrijft The Washington Post op gezag van anonieme overheidsfunctionarissen.

18 uur geleden