Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS sturen gevangenen uit Guantanamo Bay naar Oman

VS sturen gevangenen uit Guantanamo Bay naar Oman

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben elf Jemenitische gevangenen uit Guantanamo Bay naar Oman gestuurd, bericht The New York Times. Dat betekent volgens de krant dat er nog maar vijftien mensen worden vastgehouden in het gevangenkamp, het kleinste aantal sinds het ongeveer twee decennia geleden in gebruik is genomen.

Aan het begin van de ambtsperiode van huidig president Joe Biden zaten nog zo'n veertig gevangenen vast in het kamp op Cuba. Het is onduidelijk hoe Oman door de Verenigde Staten is gecompenseerd voor het opnemen van de Jemenieten. De gevangenen konden niet worden teruggestuurd naar hun thuisland vanwege de aanhoudende onrust in Jemen.

De VS openden detentiekamp Guantanamo Bay in 2002 om verdachten op te sluiten die waren opgepakt tijdens de oorlog tegen terreur. Er zat in eerste instantie een twintigtal mensen vast, maar dat aantal was in 2003 al gegroeid naar ongeveer 660. Internationaal klinkt al lange tijd kritiek op de manier waarop gedetineerden worden behandeld in 'Gitmo', zoals het kamp ook wel werd genoemd. Biden heeft eerder aangegeven dat hij de gevangenis voor het eind van zijn ambtstermijn wil sluiten.

Meer uit Buitenland

VK veroordeelt Iraanse poging basis Diego Garcia te raken

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de "roekeloze aanvallen" van Iran veroordeeld, nadat het land twee ballistische raketten afvuurde op de Amerikaans-Britse militaire basis Diego Garcia. Geen daarvan raakte de basis die ongeveer 3800 kilometer van Iran ligt.

48 minuten geleden
Indiase premier Modi spreekt president Pezeshkian van Iran

NEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi heeft met de Iraanse president Masoud Pezeshkian gesproken. Hij heeft daarbij de aanvallen op infrastructuur in het Midden-Oosten veroordeeld en beklemtoond dat de scheepvaart moet worden gevrijwaard van de oorlogshandelingen. De strategisch gelegen Straat van Hormuz tussen de Perzische Golf en de Indische Oceaan is vrijwel gesloten als gevolg van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran.

1 uur geleden
Vertrouwen in Mette-Marit nog niet hersteld na interview

OSLO (ANP) - Het vertrouwen in kroonprinses Mette-Marit van Noorwegen is bij veel Noren nog niet hersteld na het interview dat ze gaf aan de Noorse publieke omroep NRK. Een meerderheid vindt dat ze onvoldoende heeft geantwoord over haar banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein, blijkt uit peilingen van Noorse kranten.

2 uur geleden
Aantal gevallen meningitisuitbraak VK stijgt naar 34

CANTERBURY (ANP) - Het aantal gevallen van meningitis bij een uitbraak in het Britse graafschap Kent is opgelopen naar 34, meldt de Britse gezondheidsautoriteit. Het ministerie van Volksgezondheid noemde de uitbraak eerder "ongekend". Twee studenten kwamen recent om het leven.

2 uur geleden
Iran: nucleaire installatie Natanz opnieuw aangevallen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse nucleaire installatie Natanz is getroffen door Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim. Hierbij zouden volgens het land geen radioactieve materialen zijn vrijgekomen. Iran meldde begin maart ook dat de kerncentrale was getroffen.

3 uur geleden
Grootste deel Tsjernihiv zonder stroom na Russische droneaanval

TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Het grootste deel van de Oekraïense regio Tsjernihiv is zonder stroom komen te zitten na een Russische droneaanval, meldt de lokale gouverneur. Er zijn reparatiewerkzaamheden bezig om de schade te herstellen.

5 uur geleden
WSJ: Iran vuurde raketten af richting basis in Indische Oceaan

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat bevestigt het Iraanse persbureau Mehr na berichtgeving van The Wall Street Journal.

10 uur geleden