VS sturen gevangenen uit Guantanamo Bay naar Oman
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben elf Jemenitische gevangenen uit Guantanamo Bay naar Oman gestuurd, bericht The New York Times. Dat betekent volgens de krant dat er nog maar vijftien mensen worden vastgehouden in het gevangenkamp, het kleinste aantal sinds het ongeveer twee decennia geleden in gebruik is genomen.
Aan het begin van de ambtsperiode van huidig president Joe Biden zaten nog zo'n veertig gevangenen vast in het kamp op Cuba. Het is onduidelijk hoe Oman door de Verenigde Staten is gecompenseerd voor het opnemen van de Jemenieten. De gevangenen konden niet worden teruggestuurd naar hun thuisland vanwege de aanhoudende onrust in Jemen.
De VS openden detentiekamp Guantanamo Bay in 2002 om verdachten op te sluiten die waren opgepakt tijdens de oorlog tegen terreur. Er zat in eerste instantie een twintigtal mensen vast, maar dat aantal was in 2003 al gegroeid naar ongeveer 660. Internationaal klinkt al lange tijd kritiek op de manier waarop gedetineerden worden behandeld in 'Gitmo', zoals het kamp ook wel werd genoemd. Biden heeft eerder aangegeven dat hij de gevangenis voor het eind van zijn ambtstermijn wil sluiten.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft documenten vrijgegeven over de benoeming van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor als internationaal handelsgezant. Daaruit blijkt onder meer dat er geen aanwijzingen zijn dat destijds een achtergrond- of veiligheidsonderzoek naar hem is gedaan. Britse politici hadden de stukken opgevraagd nadat Mountbatten-Windsor korte tijd werd gearresteerd, omdat hij mogelijk zijn positie heeft misbruikt.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - Een recordaantal van 274 bergbeklimmers heeft op dezelfde dag de top van de Mount Everest vanuit de Nepalese zijde bereikt, zegt EOA-Nepal, een organisatie voor bergbeklimming. Het vorige record van 223 is van 22 mei 2019.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie hebben donderdag tegen alle verwachting in geen compromis bereikt over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Ze kunnen het niet eens worden over de datum van de inwerkingtreding ervan. De onderhandelingen gaan op 1 juni verder.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft de afgelopen tijd de grootste terreinwinst geboekt sinds de inval twee jaar geleden in de Russische provincie Koersk, becijfert een gezaghebbende denktank. De Oekraïense krijgsmacht heeft volgens het Institute for the Study of War (ISW) op meerdere plaatsen aan het front de laatste weken het initiatief. De toch al hoge verliezen aan Russische kant zouden verder oplopen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense krijgsmacht heeft weer een olieraffinaderij aangevallen in Rusland, meldt de verantwoordelijke commandant Robert Brovdi op Telegram. President Volodymyr Zelensky deelde beelden op X waarop vuur en een grote rookpluim te zien zijn. Het gaat om de raffinaderij van Rosneft in Syzran, ruim achthonderd kilometer van de Oekraïense grens.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inlichtingendiensten denken dat de Iraanse krijgsmacht zich sneller weet te herpakken dan verwacht, meldt CNN op basis van vier bronnen. Twee bronnen die bekend zijn met de verslagen, zeggen dat het land een deel van de droneproductie alweer heeft hervat. Het land zou daarvoor het staakt-het-vuren dat zes weken geleden werd afgekondigd hebben benut.
4 uur geleden