Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS sturen 5000 SpaceX Starlink-internetterminals naar Oekraïne

VS sturen 5000 SpaceX Starlink-internetterminals naar Oekraïne

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Agentschap voor Internationale Ontwikkeling (USAID) zei woensdag dat het 5000 Starlink-terminals van SpaceX aan Oekraïne heeft geleverd. De bedoeling is dat daardoor de internettoegang voor inwoners wordt verbeterd na de Russische invasie.

"Met de terminals kunnen ambtenaren en kritische overheidsdiensten blijven communiceren binnen Oekraïne en met de buitenwereld, zelfs als Rusland andere communicatie-infrastructuur in het land doorsnijdt", zei USAID in een verklaring.

Space X, een bedrijf van Elon Musk, activeerde zijn Starlink-service in Oekraïne 26 februari, dagen na het begin van de Russische invasie. Een minister van de Oekraïense regering had Musk in een tweet aangespoord om te helpen bij het verbeteren van de internettoegang.

Frankrijk en Polen hebben ook enkele Starlink-terminals voor Oekraïne gefinancierd, meldde de New York Times vorige maand.

Meer uit Buitenland

Duitse omroep: aanhouding na aanslag bij Pride in Berlijn

BERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk iemand opgepakt die in de wagen zat die inreed op mensen bij de Pride in Berlijn. De regionale omroep RBB meldt over informatie te beschikken dat 's nachts een aanhouding is verricht. Het gaat om iemand die de Iraanse nationaliteit heeft.

31 minuten geleden
Duitse media: verdachte aanslag Pride is aanhanger van IS

BERLIJN (ANP/AFP) - De verdachte van de aanslag tijdens Pride in Berlijn is een aanhanger van Islamitische Staat (IS), melden Duitse media zoals Der Spiegel en Bild. De man zou eerder zijn veroordeeld voor misdrijven gelinkt daaraan.

42 minuten geleden
Iran zegt vergeldingsaanvallen in Midden-Oosten te staken

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran bevestigt dat het is gestopt met vergeldingsaanvallen op landen in het Midden-Oosten waar de Verenigde Staten troepen hebben gelegerd. De aanleiding is dat de VS na ongeveer twee weken het bombarderen van Iran hebben gestaakt.

58 minuten geleden
Vlaggen bij Duits parlement halfstok na aanslag bij Pride

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van de Duitse Tweede Kamer laat de vlaggen daar halfstok hangen na de dodelijke aanslag bij de Pride in Berlijn. "Wie mensen aanvalt die opkomen voor vrijheid, gelijke rechten en diversiteit, ondermijnt de fundamenten van onze democratische samenleving en schendt de menselijke waardigheid", zei Bondsdag-voorzitter Julia Klöckner.

1 uur geleden
Spaanse premier: komen moeilijke uren aan bij strijd tegen vuur

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft het door brand getroffen gebied bezocht in de provincie Ávila. Hij zei dat er daar 's nachts positieve ontwikkelingen waren bij het bestrijden van het vuur, maar dat er toch nog "moeilijke uren" zullen volgen.

1 uur geleden
UNESCO merkt landingsstranden D-Day aan als werelderfgoed

BUSAN (ANP/AFP) - De stranden in het Franse Normandië waar de geallieerden tijdens de Tweede Wereldoorlog landden voor D-Day, zijn opgenomen in de lijst van werelderfgoed. VN-organisatie UNESCO heeft daartoe besloten tijdens een vergadering in het Zuid-Koreaanse Busan.

3 uur geleden
Roemenië schiet voor de derde dag op rij drone uit de lucht

BOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië heeft voor de derde dag op rij een drone neergehaald die zonder toestemming het luchtruim was binnengevlogen. Daarbij werd een F-16-gevechtsvliegtuig ingezet, aldus het ministerie van Defensie.

4 uur geleden