Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS sturen 5000 SpaceX Starlink-internetterminals naar Oekraïne

VS sturen 5000 SpaceX Starlink-internetterminals naar Oekraïne

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Agentschap voor Internationale Ontwikkeling (USAID) zei woensdag dat het 5000 Starlink-terminals van SpaceX aan Oekraïne heeft geleverd. De bedoeling is dat daardoor de internettoegang voor inwoners wordt verbeterd na de Russische invasie.

"Met de terminals kunnen ambtenaren en kritische overheidsdiensten blijven communiceren binnen Oekraïne en met de buitenwereld, zelfs als Rusland andere communicatie-infrastructuur in het land doorsnijdt", zei USAID in een verklaring.

Space X, een bedrijf van Elon Musk, activeerde zijn Starlink-service in Oekraïne 26 februari, dagen na het begin van de Russische invasie. Een minister van de Oekraïense regering had Musk in een tweet aangespoord om te helpen bij het verbeteren van de internettoegang.

Frankrijk en Polen hebben ook enkele Starlink-terminals voor Oekraïne gefinancierd, meldde de New York Times vorige maand.

Meer uit Buitenland

One Battle After Another grote winnaar bij Golden Globes

LOS ANGELES (ANP) - One Battle After Another was zondagavond met vier prijzen de grote winnaar tijdens de uitreiking van de 83e editie van de Golden Globes. De film, negen keer genomineerd, won onder meer de prijzen voor beste regisseur (Paul Thomas Anderson), beste vrouwelijke bijrol (Teyana Taylor) en beste film in de categorie komedie of musical.

1 uur geleden
Bosbranden in zuiden van Argentinië

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - In het zuiden van Argentinië woeden verschillende bosbranden die volgens de autoriteiten inmiddels ruim 15.000 hectare natuur in de as hebben gelegd. De grootste brand woedt sinds een week bij het kleine plaatsje Chubut in het Andesgebergte. Daar is zo'n 12.000 hectare in vlammen opgegaan.

3 uur geleden
Iraanse oud-kroonprins roept leger op kant van het volk te kiezen

TEHERAN (ANP/AFP) - De in de VS gevestigde Iraanse dissident en voormalige kroonprins Reza Pahlavi heeft de Iraanse veiligheidsdiensten, het leger en andere overheidsmedewerkers in Iran opgeroepen "de kant van het volk te kiezen". "Kies voor het volk of kies voor medeplichtigheid aan moord op het volk", zei hij in een videoboodschap op sociale media.

3 uur geleden
Zes offpiste-skiërs gedood dit weekend door lawines Franse Alpen

PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.

11 uur geleden
Israël doodt drie Palestijnen in Gaza ondanks staakt-het-vuren

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.

12 uur geleden
Honderden agenten extra naar Minnesota na protest tegen ICE-agent

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.

12 uur geleden
President Cuba: we verdedigen vaderland tot laatste druppel bloed

HAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.

12 uur geleden