VS sturen 5000 SpaceX Starlink-internetterminals naar Oekraïne
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Agentschap voor Internationale Ontwikkeling (USAID) zei woensdag dat het 5000 Starlink-terminals van SpaceX aan Oekraïne heeft geleverd. De bedoeling is dat daardoor de internettoegang voor inwoners wordt verbeterd na de Russische invasie.
"Met de terminals kunnen ambtenaren en kritische overheidsdiensten blijven communiceren binnen Oekraïne en met de buitenwereld, zelfs als Rusland andere communicatie-infrastructuur in het land doorsnijdt", zei USAID in een verklaring.
Space X, een bedrijf van Elon Musk, activeerde zijn Starlink-service in Oekraïne 26 februari, dagen na het begin van de Russische invasie. Een minister van de Oekraïense regering had Musk in een tweet aangespoord om te helpen bij het verbeteren van de internettoegang.
Frankrijk en Polen hebben ook enkele Starlink-terminals voor Oekraïne gefinancierd, meldde de New York Times vorige maand.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - Het Zuid-Koreaanse leger meldt dat Pyongyang maandagochtend "meerdere ballistische raketten" in de richting van de Japanse Zee had afgevuurd, nadat het aanvankelijk melding had gemaakt van een "niet-geïdentificeerd projectiel".
21 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft zondag verboden om omstreden tv-spotjes waarin president Donald Trump zelf te zien is nog langer uit te zenden. De reclames waren met belastinggeld betaald en sinds eind september op tv te zien, in aanloop naar de midterms volgende maand.
23 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu laat een onderzoek instellen naar de anonieme bronnen die in de bekroonde documentaire NAZA over de oorlog in Gaza voorkomen. Hij heeft "de stafchef van het leger, het hoofd van veiligheidsdienst Shin Bet en de landsadvocaat" aan het werk gezet, aldus een verklaring van zijn kantoor.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Rusland een energiecentrale heeft aangevallen nadat de Amerikaanse president Donald Trump een "energiebestand" tussen de twee landen had aangekondigd.
6 uur geledenKHARTOEM (ANP/AFP/DPA) - Door luchtaanvallen zaterdag op een goudmijn aan de grens tussen Soedan en Egypte zijn tientallen mensen om het leven gekomen. Dat meldt onder meer Sudan Doctors Network, een vereniging van medische professionals.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele tienduizenden mensen hebben zondag deelgenomen aan de Klimaatmars 2026 in de Belgische hoofdstad Brussel. Officiële deelnamecijfers van de politie en organisatie volgen nog, aldus persbureau Belga.
10 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een dag na de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad heeft een onbekend projectiel opnieuw een terminal van de luchthaven geraakt, meldt de door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie die strijdt tegen de Houthi-rebellen in Jemen. Volgens de Saudische luchtvaartautoriteit is door de aanval een onbekend aantal mensen gewond geraakt.
12 uur geleden