VS sturen 5000 SpaceX Starlink-internetterminals naar Oekraïne
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Agentschap voor Internationale Ontwikkeling (USAID) zei woensdag dat het 5000 Starlink-terminals van SpaceX aan Oekraïne heeft geleverd. De bedoeling is dat daardoor de internettoegang voor inwoners wordt verbeterd na de Russische invasie.
"Met de terminals kunnen ambtenaren en kritische overheidsdiensten blijven communiceren binnen Oekraïne en met de buitenwereld, zelfs als Rusland andere communicatie-infrastructuur in het land doorsnijdt", zei USAID in een verklaring.
Space X, een bedrijf van Elon Musk, activeerde zijn Starlink-service in Oekraïne 26 februari, dagen na het begin van de Russische invasie. Een minister van de Oekraïense regering had Musk in een tweet aangespoord om te helpen bij het verbeteren van de internettoegang.
Frankrijk en Polen hebben ook enkele Starlink-terminals voor Oekraïne gefinancierd, meldde de New York Times vorige maand.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwijt Rusland de aanvallen op zijn land te hebben opgevoerd nadat Amerikaanse sancties waren versoepeld. Hij schreef op X dat Oekraïne de afgelopen anderhalve dag aan de lopende band is aangevallen. "De drones bleven in golven komen, en er was geen enkel uur dat onze lucht er vrij van was."
20 minuten geledenBORISOGLEBSK (ANP/RTR) - De Oekraïense marine zegt zes Russische gevechtsvliegtuigen te hebben vernietigd bij een aanval op een vliegveld. Het zou gaan om bommenwerpers van het type Soechoj Soe-34M, die gebruikt zouden worden om Oekraïne te bombarderen.
1 uur geledenDANDONG (ANP/RTR/AFP) - China en Noord-Korea hebben na jaren vertraging feestelijk een grote brug tussen de landen geopend. Trucks met vlaggen van de buurlanden reden over de verbinding over de rivier Yalu en toeschouwers in de Chinese grensstad Dandong maakten selfies.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle EU-regeringsleiders op meer te doen om Oekraïne te ondersteunen. Het moet gaan om onder meer financiële en militaire steun. Veel Europese landen blijven achter in hun hulp aan Oekraïne, zei Jetten voor het begin van de EU-top. "Laten we dus een tandje bijzetten." Ook de Amerikanen moeten Oekraïne meer steunen, vindt de premier.
2 uur geledenBRUSSEL/WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben opnieuw voorgesteld dat Europese landen miljarden euro's aan bevroren tegoeden van de Russische centrale bank afstaan. De VS zouden die willen gaan beheren om zo de onderhandelingen met Rusland over een einde aan de oorlog op gang te brengen, meldt de Financial Times.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Zeker 29 leerlingen zijn in Pakistan om het leven gekomen toen het dak van een school instortte. Ook een docente overleefde dat niet, berichten Pakistaanse media.
2 uur geledenSAN JOSÉ (ANP/RTR/AFP) - Costa Rica heeft een eigen megagevangenis geopend. Die heet CACCO en moet ruimte bieden voor meer dan 5000 gevangenen. "Wie de wet breekt, moet daarvoor de prijs betalen", zei de rechtse president Laura Fernández in een grote gang met rijen cellen. Ze beloofde misdaad hard aan te pakken.
3 uur geleden